adams89

Tak tu máme opět nějaký další film z americké dílny, kde se zraky celého lidstva upínají na skupinku hrdinů, coby naši poslední naději před zkázou světa. Pravda, takový námět, jako je "znovunastartování" zemského jádra tu ještě opravdu nebyl. Nebudu tu teď rozebírat, jestli je v dnešní době vůbec možné sestrojit jakousi loď, která by se jak jinak než s několika jadernými hlavicemi, dostala až do samotného středu Země, potom je odpálila a bylo by po problémech. Vědci asi nad tímto filmem kroutí hlavou, ale koneckonců je to scifi žánr, tak by to také divák měl brát s určitou rezervou. Režisérovi nelze upřít, že napětí ve filmu udržel od začátku až do konce. I posádku lodi jsem si po chvíli zamiloval a když postupně jeden po druhém umírali, soucítil jsem s nimi. Několik silných momentů se tam určitě našlo. Vizuální stránka je přinejmenším zajímavá, říkáte si, že takhle by to tam dole nějak mohlo vypadat. Celkový dobrý dojem ale ke konci kazí ta klišé typu "Jsme ztraceni, všichni tu umřem... počkat dostal jsem nápad!", kterých je tam možná až moc. Konec také určitě nedopadl podle mých představ, zkrátka je vidět, že to točili Američané. Myslím, že naposledy jsem Jádro ještě neviděl, špatná podívaná to zase nebyla, ale...60% ()

DivX

Jakýsi velký "robertek" si razí cestu do jádra Země rozpohybovat hmotu, která se tam nachází, abychom si mohli opět žít ty své nudné životy. 40% (DĚJ * AKCE * HERCI **) IMDb.com: 5,3/10 - CHYBA VE FILMU: Když jedou v tom taxíku, tak tam narážejí holubi a přední sklo se rozbije, ale v dalším záběru je sklo nepoškozené. Že by dovedli tam dát tak rychle nové sklo? ()

lennyd

Filmy ve stylu Armageddon, Drtivý dopad, atd mám rád, takže mě Jádro ani snad zklamat nemohlo. Oproti výše jmenovaným se tady dokonce podařilo vyhnout hrdinským prohlášením typu: "My Američani, jsme nejlepší, umíráme pro vlast a pro prezidenta". DJ Qualls jako Krysa byl skvělý, rozbité koloseum taktéž :) ()

xerno

Podle mě je to teoreticky možný, ale prakticky ani náhodou, aby se zastavilo zemský jádro...dejme tomu - jo, ale v žádnym případě se nemůžou dostat tak hluboko(teplo se schladí dusíkem, ovšem ten tlak - není (opět podle mě) možné vzdorovat takovému tlaku ( i když tvrzenej kruh něco vydrží, viz. tunely ve městěch a v alpách)... Takže je to dost nereálný, a možná až moc akční ! dost bylo záporů - film předčil všechny mé představy ohromil mě a už jen za ten nápad a skvělé herce... ()

Jazzzz

Odpad by byl možná zasloužený, ale myslím že jsou horší filmy.. Ale i těch 10 procent co dávám je zatraceně málo na film, který určitě už nikdy nechci a nepotřebuji vidět - myslím že názor na něj nezměním. Ztráta času.. ()

_DAVE_

Jedním slovem katastrafa, a tím nemyslím tu ve filmu. Nedalo se na to dívat ani u třetího lahváče s vidinou nenáročné zábavy a vypnutého mozku. ()

BoncheR

Tento film si až priam nevyhnutne vyžaduje porovnať so Sunshine. V oboch prípadoch Zem "končí" a musí sa to zastaviť, + hrozí smrť "zhorením". V prvom prípade zem. jadrom a v druhom slnkom. Ale to nemusím hovoriť. Sunhine je možno preto "lepší" lebo Murphy je slávnejší ako Eckhart. Samozrejme, len z jedného uhla pohľadu. Celkovo možno povedať, že oba filmy sú dobré ale nikdy by vás ani nenapadlo nominovať ich na Oscara. Nemusím hovoriť prečo....:-) ()

T-pack

Na katastrofických filmech mě vždycky fascinuje jak za a) svět potřebuje hrozící globální katastrofu, aby se někdo vytasil s průlomovou technologií, která byla do onoho dne naprosto nemyslitelná, za b) si ničivé síly s oblibou vybírají světové památky, za c) je naprosto nemyslitelné, aby tým vyslaný na záchranu přežil cestu tam i zpět, nebo alespoň zařval celý, když už nemůže umřít najednou nebo třeba zanechal jiné přeživší, než na které je na počátku filmu vypsán nejlepší kurz. Katastrofické filmy tak nemám zrovna v oblibě, neboť velmi nerady tohle schéma porušují a působí tak neoriginálně a kýčovitě a to opomínám zjevné nesmysly. Do průměru je mohou dotáhnout charismatické postavy a dobré hlášky, přilepšit opravdu bombastické triky a další plusové body u mě katastrofický film sbírá za porušení jednoho ze zmíněných pravidel. Jádro cestuje v utajovaném červostroji s nudnou posádkou geologicky pochybnou animovanou reprezentací planety, zatímco na povrchu blesky rozmašírují římské koloseum... takže u mě Jádro dostane základní skóre katastrofického filmu. ()

noriaki

V zásadě se ve sci-fi dají identifikovat dva přístupy. První rozvinul Jules Verne. Jeho podstatou je obdivování možností techniky. Hrdinové přicházejí s převratnými vynálezy, nebo brilantními objevy a ty jim umožňují prožít nevšední dobrodružství. Důležité je respektování přírodních věd. Vernovi hrdinové tak prozkoumávají hlubiny moří v ponorce, nebo cestují na Měsíc výstřelem z obrovského kanónu. Výhodou je uvěřitelnost příběhů, nevýhodou jistá omezenost daná limity poznání. S druhým přístupem přišel H.G.Wells. Pro něj je technika jen prostředek jak dostat člověka do neobvyklé situace a konfrontovat ho s ní. Ve svých knihách popisuje alegorii Britské imperiální politiky na příkladu války s rozvinutou Marťanskou civilizací, nebo posílá postavy na Měsíc pomocí lodi z fantaskního a neexistujícího materiálu cavoritu. Tenhle přístup umožňuje prozkoumat jinak nedostupné situace z psychologického, filosofického a nebo etického hlediska. Fyzikální zákony a skutečnosti si pružně upravuje, nebo je ignoruje a tím ztrácí na uvěřitelnosti. Tímhle rozsáhlým úvodem chci říct, že The Core si z obou variant bere jen to špatné. Z hlediska fyziky jde o blábol, přesah nemá absolutně žádný a jako dobrodružný příběh kulhá na obě nohy. Co se týče kinematografie, tak to taky není žádný zázrak. Slušní herci nespasili mizerný scénář a kupodivu hodně chabé efekty. Při pohledu na vláček řítící se hlubinami bych neřekl, že Armageddon je o pět let starší. ()

Fr3d_K

Tentokrát nostalgie nezafungovala. Film opravdu hodně zestárl. A to jak je hloupí je na něm asi to nejlepší! ()

Master19

Nejdříve jsem nevěřícně koukal, pak jsem se smál a nakonec si uvědomil, že to je myšleno vážně. Toto je jasný adept na největší nesmysl filmových dějin. Pokud to ale chcete brát jako komedii, přidejte si dvě * a koukněte na to. Aspoň Stanley Tucci rozhodně nezklame. ()

Všivák

Další americký film plný hrdinství, patosu, nerozlučného přátelství, zoufalství, srdceryvných scén, nouzových plánů B (které se nikdy nepoužijí), nějaké té zkázy a somžřejmě šťastného, předvídatelného konce. Už mi chybělo jenom trochu té romantiky. Nachlup stejný námět a děj jako u filmů Den Nezávislosti, Armageddon nebo Drtivý Dopad. Potěšit může neokoukané prostředí. Mě to ale nebavilo. ()