Dramatický příběh o překonání lidského zla, o přátelství a zrodu lásky
Erikovi je 18 let a jeho životem se táhne linie násilí a konfliktů. Po vyhození ze školy, je poslán na internátní školu Stjärnsberg. Ta má být poslední šancí jak jej odtrhnout od starého života a vrátit zpět ke studiu. Na internátě se ale dá zlu těžko uniknout - panuje zde systematický teror páchaný na mladších studentech. Dokáže Erik zlu čelit, aniž by porušil pravidla a riskoval tak své vyloučení a celou budoucnost? Zlo mezi námi je dramatický příběh o mezilidském násilí, ale také o opravdovém přátelství a zrodu lásky. (oficiální text distributora)

ghostwo

Co bylo účelem tohoto filmu?Drásat lidem nervy idiotským schématem, že skupinka cucáku, která si říká školní rada, může dělat co se jim zlíbí a šikanovat dle libosti?A přiblblí zaměstnanci školy a spol. vše bez hnutí brvou přehlížejí?Velmi, velmi laciné téma a způsob jakým provokovat diváky. Ovšem po filmařské stránce dobře zvládnuté.Postavy a vůbec vše je moc černobílé, tudíž pro mě nevěrohodné.Zlo je točit takto za vlasy přitažené filmy. ()

pavlovna

Skvělý film, nemohla jsem se odtrhnout od začátku do konce. Scény plné násilí byly věrohodné, herec v hlavní roli přesvědčivý, navíc velmi pohledný. V poslední době jeden z nejlepších filmů, které jsem viděla. ()

Von Kempelen

K tomuhle filmu fakt není moc co psát, snad jen že je z mejch jednoznačně nejoblíbenějších a svýho času mi dost silně zasáhnul. Strašlivá ostuda pro naše distributory, že takovej film nelze standardně vidět v českým kinosále. ()

gimlyT

Je mnoho způsobů jak udělat lidem ze života peklo (jak již hodnotil Faye). LUXUS, kdo by to do švedů řekl. Klobouk dolů ()

Braindead_77

Nikdy bych netušil, že by mohl být švédský film tak dobrý. Celkem slušné herecké výkony i dobrá myšlenka. Trochu mi jí připomínal Přelet nad kukaččím hnízdem nebo Vykoupení z věznice Shawshank. Ale konec mi přišel zbytečný. Popravdě jsem čekal a doufal, že bude mít hlavní postava smůlu stejně jako třeba McMurphy, ale i tak to bylo svým způsobem zajímavé, občas i trochu hrůzostrašné. ()

Eviian

Silný zážitek, skvělá režie a obsazení. Hlavní postava= neskutečný sympaták a Skarsgard nefalšovaný "šmejd", jemuž to polití výkaly prostě patřilo! ()

vilimen

Moc hezky zpracovany film, ktery ukazuje dobre, jak se da celit sikane. Je moc hezky psychologicky udelany a rozhodne ho muzu vrele doporucit. ()

stuj

Dobré téma, poutavé zpracování. Ale postavy se zde nechovají moc logicky. Studenti hloupě dodržují školní pravidla, místo toho aby oficiálně ohlásili stav věcí představitelům školy a v případě nereagování klidně i výš. Je totiž jasné, že je to proti zákonům. Též rváč, který může zmlátit levou zadní kohokoli, si nechává jen tak kálet na hlavu. Ubírá to na uvěřitelnosti příběhu. Estonské "Zkažená mládež" (Klass), je o třídu výš - poutavější a emočně silnější, protože je uvěřitelnější. ()

P/\/EL

nadstandartní retro o šikaně se sympatickým hrdinou, který na začátku rváč, možná sám ten, co šikanuje, to je zde jen naznačeno, se z ničeho nic mění ve ctihodného slušnáka, nevím, daleko zajímavější by pro mě bylo sledovat skutečný plynulejší přerod, šikana byla, je a bude snad všude po světě, existují různé formy, nejčastější je psychický teror, ponižování a zesměšňování, s tím se těžko vypořádává, autority si neví rady, zde fungují podivná internátní pravidla, díky kterým může rozkazovat rada mladším žákům, přišlo mi trošku podivné, že by si děti z bohatých rodin toto nechali líbit, ale dobře, řekněme, že šlo o vyjímečný případ školy, kde byla situace až extrémní, skoro jak na vojně, vzpomeňte si na pár našich domách záležitostí....nevím, nemyslím si, že snímek je sám o sobě bůhvíjak vyjímečný, ale co se týče tématu, patří asi k těm nejzdařilejším... ()

radek.896

Je to pěkný ale i nereálný příběh. O hodně více se mi líbil Klass. Natočené to je výborné, ale hodně jej shazuje nereálnost. ()

Kulikulo

Bližšie skutočnosti ako Klass? Práve naopak... iba menej agresívne, ťažko to posúdiť, keď ste takúto šikanu nezažili. (čo môže byť relatívne) Síce som sa s prehnanou rasisticou mentalitou na akademicej pôde v takejto forme nestretol, čo sa dá preniesť do inej situácie a usúdiť, že herecké výkony neboli celkom presvedčivé, ale rozhodne sa mi to zdá prehnané, Silverhielm a podobné frasy.. Pokaľ to nemá byť len umelecky pekne nakamerované a vsadené do doby minulej, povojnovej, okej, whatever. Do súčasnosti sa mi to ale veľmi nehodí. Téma je vo filmoch častá a veľmi mi to pripomína staršie kúsky ako napríklad český Zobani, čo bol lepší film už len z geograficky nám bližšieho hľadiska. Boj za ideály a slobodu, potláčanie utláčania, nech už to je v akejkoľvek forme. Odkaz viac menej jasný. Eriček by mohol byť pekný ideál sily, priebojnosti a vyrovnanosti... done. ()

Bigbany

Drsné drama,kde je hlavním tématem šikana.Hlavní hrdina dostává poslední šanci,kterou rozhodně nehodlá promarnit. Na nové škole to ovšem nebude tak lehké jak si myslel..Nejenom učení ,které ho čeká, je zde skupinka chlapců z vyšších ročníků,kteří svoji nadřazenost dávají dost hlasitě najevo.Jak toho dosáhnou?Veškerá forma šikany,kterou si jen dokážete představit... Já dávám 5 hvězd. ()

petros25

Film o šikaně trochu naruby ze začátku ukazuje, proč vlastně hlavní hrdina mlátí ostatní studenty a že to není vždy černobílý. Ten otčím (?) jsem od začátku se těšil až mu rozbije hubu. Pro tu školu bylo moc dobře, že se tam dostal někdo, kdo se nebál těm šmejdům postavit a naštěstí měl dost pod čepicí, aby se nenechal vylejt. 5* ()

slonslon

Uf, tak tentokrát pôjdem asi trochu proti davu. Jedná o veľmi slabú adaptáciu pravdepodobne dobrej psychologickej knihy. Bohužiaľ vo filme ostali iba ploché čiernobiele charaktery postáv. Celý príbeh je veľmi umelý a má ďaleko k vykresleniu skutočného zla v človeku v kombinácii s davovou psychózou a pekla šikany. Aby film predsa len vymačkal z diváka nejakú emóciu, ponúka niekoľko detailne rozbitých ciferníkov, ale to je všetko. Vôbec som nedokázal pochopiť hlavnú postavu, ktorá začína ako rodený satan a priebehu 1 cesty vlakom skrotne a stáva sa kladným hrdinom!? Nečakajte žiadnu hlbokú psychológiu! 2 hviezdičky iba s odretými ušami. ()

JimmyMcNulty

Film samozřejmě výborný, ale na plnou palbu to bohužel není. Má to výborný dialogy, super postavy, dobrou atmosféru, ale! Bohužel to ve mě nevzbuzuje skoro žádné emoce, i když by vzhledem k tématu samozřejmě mělo. I tak ale výborný film a 4 hvězdičky zasloužený. ()

Road.Man

Chladný a depresívny kúsok zo školského prostredia, a výborne zrežírovaný. Zimomriavky počas viacerých scén, nenudil som sa ani pri jednej scéne (vidieť iný pôvod filmu ako hollywood). Určite si ho pozriem v blízkej dobe ešte raz. 100% ()

gfrusvk

"Pravidla školy by neměla být výš než státní zákon, nebo ano ?" Geniálny film. Šikana na internátnej škole. Nejedná sa o fyzické týranie jednotlivca (Klass), tu ide o šikanu skupiny ľudí, vďaka nezmyselným pravidlám, ignorancii a klapkách na očiach, tj keď niekto nechce vidieť niečo, čo má priamo pred sebou. A lebo povedať vetu "Tak to tu proste chodí" je jednoduchšie ako vzoprieť sa tomu. Nový študent Erik sa ale nechystá spraviť zo seba ďalšiu poslušnú ovečku. Má hrdosť, ktorá ho ženie priamo do boja proti zabehnutému systému a párkrát teda dostane riadne na hubu. Super natočené, super príbeh, nemám čo vytknúť ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz