Píše se rok 1967 a sedmnáctiletá Susanna Kaysenová je stejná jako mnoho jejích vrstevníků zmatená, nejistá a snaží se najít smysl v tom rychle se měnícím světě kolem sebe. Po (rodiči sjednané) návštěvě psychiatra se od něj ovšem dozví, že její chování se jmenuje nerozpoznatelné narušení osobnosti, projevované nejistotou o vlastní osobnost, dlouhodobých záměrech, výběru přátel a nejasným žebříčkem hodnot- a je okamžitě umístěna do psychiatrické léčebny. Tady Susanna poznává Lisu, Daisy, Georginu, Polly a Janet pestrou skupinu mladých žen. Stanou se jejími nejlepšími přítelkyněmi a pomohou jí najít cestu k někomu, koho už dávno ztratila k sobě samé. (oficiální text distributora)

DaleCoper

Angelina je tady skvělá ale celé mi to přijde jak nějaká telenovela pro trochu náročnější publikum. Slavnému Přeletu to nesahá ani po kolena na druhou stranu hrdinka v podání Winony Ryder aspon není asociální egoist(k)a. ()

RigorMortis

Slabší odvar Preletu, akurát v ženskej verzii a nie tak intenzívny. Napriek tomu, že je hlavnou postavou Winona je asi najvýraznejšia Angelina Jolie. Taký feel good movie z prostredia liečebne, ktorý však nejak výraznejšie nezaujal. ()

Arkagas1989

Podzim - čas na staré filmy se skvělým hodnocením, které mě minuly. Narušení je jeden z nich. Jména jako Winona Ryder, Angelina Jolie, Clea DuVall, Brittany Murphy, Elisabeth Moss, Jared Leto, Jeffrey Tambor, Vanessa Redgrave, Whoopi Goldberg už asi sama za sebe mluví za to, že tenhle film je herecký koncert. V dnešní době je to ale film, který měl na svou dobu obrovský přesah a stále ho má, protože se odehrává v léčebně pro duševně nemocné a mapuje myšlenkové pochody a činy různě nemocných lidí, mezi kterými vzniká přátelství, ale i rozdroje. Angelina jako Lisa je tu naprosto dokonalá, ale každá z holek má svou pestrou osobnost, která Vám tak nějak přiroste k srdci. Je to komornější film se silnějšími a slabšími momenty, ale rozhodně je to film, který je pro dnešní dobu aktuální.  A je to film, který si v hlavě píšu mezi své oblíbené, protože mi opravdu přirostl k srdci. ()

PlysovyMacko

Film sa odohráva v dobe, kedy psychické choroby boli väčšie tabu ako dnes. Hlavná hrdinka je umiestnená do liečebne, kde si nájde kamosky a dej je založený na tom, že baby v kuse porušujú pravidlá a prechádza im to, respektíve liecebna ma veľmi uvoľnený režim (nebratie liekov, neschopnosť doktora, ľahký utek, vlastná zasivaren). Moja skúsenosť z liečebné je iná, preto pre mňa film na konci nemá veľký emocionálny dopad a viac by som sa chcela dozvedieť o diagnózach pacientiek. A to, že sa vylieči z poruchy osobnosti, čo som čítala, tak to sa nedá moc vyliečiť, ale film zabavil. ()

moore

Já bych tenhle film vůbec s Přeletem nad kukaččím hnízdem nesrovnával. Ale asi každej snímek z psychiatrické léčebny bude nejdříve konfrontován s Přeletem a pak jich asi naprostá většina neuspěje. Děj zde pomalu plyne, nejsou zde žádné excelentní momenty a ani hluchá místa. Celkově jde ale o slušný nadstandart a já jsem se rozhodně nenudil. ()

samuelsson

Girl Interrupted je silný film o zodpovednosti za svoje činy, vlastnom rozhodovaní a manipulácií s ľuďmi. 3 perfektné herecké výkony v podaní 3 dám: na čele s Angelinou Jolie, W. Ryder a C. Duvall. Angelina je v tomto filme očarujúca a jej herecký výkon blázna je asi najlepší aký som kedy videl. Príbeh sa odohráva v 60. až 70. rokoch v Amerike, keď sa hlavná postava (W. Ryder) pokúsi spáchať samovraždu. Odvezú ju do blázinca, určia diagnózu a ona spozná kamarátky („bláznov“). Následne sa začne odohrávať hlavná zápletka o priateľstve a závislosti na ľuďoch, ich dobrých a zlých vlastnostiach. Počas „pobytu“ v zariadení je zaujímavé sledovať systém (napr. výdaj liekov) a doprevádza vás výstižný soundtrack. Do tohto všetkého vás uvedie pútavý úvod a pri konci dúfate, že sa to neskončí, že to bude trvať ešte ďalej... Naozaj nemám čo vyčítať; filmu Girl Interuupted dávam 5 hviezdičiek. ()

Nefaria

Úvod ma držal nad vodou celkom slušne, potom to fakt už držala len Angelina. Viem, že už len zopakujem asi sto krát napísané, ale Oscar úplne zaslúžený.. a ešte veľmi pekná báseň od Dorothy Perkins.. :) ()

m.zales

Díky úžasnému hereckému výkonu Angeliny Jolie, která Oscara získala zaslouženě, je tento film opravdovým dramatickým zážitkem... ()

Apoxyomenos

angelinu nepovazujem ze nejaku exceletnu herecku ale tu proste hrala ze som nechapavo pozeral ako na zjavenie co vsetko predviedla joooj a sladka winona :) ()

Snapphanar

Můj velice oblíbený film s mou oblíbenkyní Winonou Ryder. Angelina Jolie opět v roli potvory - a tak je to snad nejlepší. Kdo ví, proč tento film tolik mám rád? Možná že je trochu i o té lidské duši, možná že se až přespříliš nápadně podobá skvělému Přeletu nad kukaččím hnízdem? Ať je to jak chce, patří mezi mé velmi velmi oblíbené... ()

Riverin

Týmto filmom som bola uhúrená už pred pár rokmi keď som ho videla 1x, a po 2x je to ešte silnejšie. Príbeh a scenár sa ma veľmi dotkol, pretože takmer každé pubertálne dievča si niečím podobným prejde, či už v menšej či väčšej miere. Herecké výkony sú úžasné, ale keď sa na scéne objavila Angelina, tak som ostala sedieť s otvorenými ústami. Tento film je jeden z dôvodov prečo považujem Angelinu za skvelú herečku. Rozhodne odporúčam tento výnimočný film, jeden z mojich obľúbených! ()

ArtStyle

Krásný film, který si Oscara zaslouží mnohokrát více než některé filmy. Angelina Jolie se uplatnila v roli do které bezpodmínečně nejvíce pasuje (v dobrém slova smyslu). Ve scénáři bylo bohužel trochu děr ale i přes některé nezvládnuté scény mi film připadá jako silný nadprůměr životopisného filmu. ()