Nemůžu si pomoct, ale obsazení mi přišlo víc než prazvláštní. Přesto se na to dalo velmi dobře dívat a hlavně jsem byla ráda za to, že tam nikdo nezpíval. 4*(3.2.2014)

Film nedoashuje dokonalosti francouzské verze s Gabinem, ale přesto se jedná o nadprůměrnou adaptaci s velmi nadprůměrnými hereckými výkony.(20.5.2003)

Strhující přepis slavné knihy, který ji svými kvalitami v jistých aspektech dokonce i převyšuje. Příběh je plný napětí a divák se po celou dobu prakticky nemá šanci nudit. August režíruje znamenitě a několik málo kiksů promptně zamaskovává výtečnou výpravou a zajímavým vypravěčským stylem. Liam Neeson sem padne jako ulitý a démonický Geoffrey Rush stejně tak. S největší pravděpodobností skutečně nejlépe a nejpůsobivěji zfilmovaná verze a celkově až překvapivě vynikající výkony všech složek, podílecíjích se na filmu.(13.1.2006)

Nemůžu si pomoct, asi nejlepší zpracování bídníků, co jsem zatím viděla... Během první hodiny jsem se od toho nemohla odtrhnout... Ale po přečtení knížky se cítím lehce ošizená, takže hvězda dolů:((25.6.2006)

• Jezinka.Jezinka

Filmové adaptace knih jsou velmi často poměrně problematická záležitost. Zpravidla proto, že i dobré knihy dostanou strašně na frak. Bídníci s Valjeanem Neesonem jsou učebnicovou ukázkou takové brutality. Ač on sám, Fantina - Uma Thurman (kterou popravdě nějak zvlášť nemusím), Marius i Cosette jsou ve svých rolích poměrně přesvědčiví, celkově to je hodně nepovedená adaptace. Do poloviny to ještě jde a člověk si u odchylek od knihy říká - no jo, muselo se to osekat, aby diváci nezemřeli vyčerpáním, od poloviny se film přestává tvářit jako adaptace knihy a začíná nepokrytě být dílem někoho, kdo někdy slyšel, že existují jacísi Bídníci a velmi přibližně tuší, o čem to tak má být.(27.3.2011)