"Sobě odpusťte a mně dejte vinu !! Za mé milosrdenství.." Viktora Huga hodně ctím, a tak k adaptacím jeho děl přistupuji jen velmi nerad.. Nedá se tvrdit, že by tenhle pokus dánského režiséra Billeho Augusta oživit jeho Bídníky, skončil zrovna fiaskem, nicméně platí především za ukázkově rutinní záležitost s poněkud v jistých pasážích unaveným scénářem, kterou pozdvihá snad jen skvostný výkon tradičně jisté Umy Thurman.. Jakkoli některé nejlepší snímky dokáží diváka přímo vtáhnout do daného období minulosti, tento jej zvládá přenést tak maximálně do hodiny dějepisu.. Případně literatury..(19.4.2016)

Díky Liamovi skvělá podívaná, která sice nedosahuje kvalit francouzské několikadílné verze, ale i tak se mi to líbilo. 70%(16.3.2013)

Jedna z nejpovedenějších adaptací o životním příběhu člověka, jaký se dnes už nerodí... Herecký koncert dvojice Neeson / Rush je minimálně stejně vysoko jako pojetí a zpracování celého filmu, který jsem poprvé viděl někdy na střední škole místo povinné četby a od té doby ho mám rád...(7.12.2012)

Liama Neesona mám velmi ráda a v roli propuštěného zločince nebyl špatný. Nelíbila se mi Uma Thurman v roli Cosetty. Mezi mými Bídníky asi na 2. místě, po Jeanu Gabinovi. Líbila se mi ponurost a temnota, prostupující celým dílem.(21.8.2012)

velmi dobré zpracování klasického románu Viktora Huga.(14.5.2004)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Victora Huga. (Terva)

• - Filmaři rovněž natáčeli na Hradčanském náměstí v Praze, v zámku Trója, v Kutné Hoře, Žatci a Vrbnu. (Lynette)

• - Když se sešel Hans Matheson na castingu v New Yorku s Billem Augustem, nabídl mu August roli mladého revolucionáře Mariuse, ale americká filmová studia si nepřála, aby Matheson roli ztvárnil protože byl v té době neznámý. Nakonec ale roli získal. (Lynette)