Bídníci

Les Misérables

Bedári

Krimi / Drama / Romantický / Historický

Velká Británie / Německo / USA / Česko, 1998, 134 min

Nemůžu si pomoct, ale obsazení mi přišlo víc než prazvláštní. Přesto se na to dalo velmi dobře dívat a hlavně jsem byla ráda za to, že tam nikdo nezpíval. 4*(3.2.2014)

Jedna z nejpovedenějších adaptací o životním příběhu člověka, jaký se dnes už nerodí... Herecký koncert dvojice Neeson / Rush je minimálně stejně vysoko jako pojetí a zpracování celého filmu, který jsem poprvé viděl někdy na střední škole místo povinné četby a od té doby ho mám rád...(7.12.2012)

Poměrně zdařilý film s dobrou výpravou, skvělou kamerou a vynikající hereckou dvojicí Neeson a Rush.(24.3.2005)

Oproti verzím s Gabinem nebo Venturou rozhodně slabší, ale ani tak to není špatný film, za největší klad považuji působivou, chmurnou atmosféru, za zápor zbytečné odchylky od předlohy.(21.7.2007)

Strhující přepis slavné knihy, který ji svými kvalitami v jistých aspektech dokonce i převyšuje. Příběh je plný napětí a divák se po celou dobu prakticky nemá šanci nudit. August režíruje znamenitě a několik málo kiksů promptně zamaskovává výtečnou výpravou a zajímavým vypravěčským stylem. Liam Neeson sem padne jako ulitý a démonický Geoffrey Rush stejně tak. S největší pravděpodobností skutečně nejlépe a nejpůsobivěji zfilmovaná verze a celkově až překvapivě vynikající výkony všech složek, podílecíjích se na filmu.(13.1.2006)