Potěšilo, nenadchlo, Rush a Thurmanová skvělí. 7/10(27.3.2011)

For ME 87%(31.8.2007)

Hodně okleštěný příběh Jean Valjeana, ale herecké představení Liam Neesona a Geoffreye Rushe si nikdy nenechám ujít. Nádherný film.(13.8.2010)

• Jezinka.Jezinka

Filmové adaptace knih jsou velmi často poměrně problematická záležitost. Zpravidla proto, že i dobré knihy dostanou strašně na frak. Bídníci s Valjeanem Neesonem jsou učebnicovou ukázkou takové brutality. Ač on sám, Fantina - Uma Thurman (kterou popravdě nějak zvlášť nemusím), Marius i Cosette jsou ve svých rolích poměrně přesvědčiví, celkově to je hodně nepovedená adaptace. Do poloviny to ještě jde a člověk si u odchylek od knihy říká - no jo, muselo se to osekat, aby diváci nezemřeli vyčerpáním, od poloviny se film přestává tvářit jako adaptace knihy a začíná nepokrytě být dílem někoho, kdo někdy slyšel, že existují jacísi Bídníci a velmi přibližně tuší, o čem to tak má být.(27.3.2011)

• monolog

pro mě navždy zůstane Jeanem Valjeanem Jean Gabin. navíc se tu tak nechutně americky odchýlili od původní knížky, že jsem měl co dělat, abych nerozdrtil ovladač. výprava a kostýmy sice ujdou, ale původní duševní obsah Bídníků se změnil spíš na Ubožáky.(18.1.2006)

• - Ve scéně, kdy se bojuje o rakev jednoho z revolucionářů, je možné v záběru vidět, že natáčení probíhalo před pražským hradem. Místo katedrály sv. Víta však vidíme Notre Dame. V dalších střizích a záběrech ale vidíme opět skutečný chrám sv. Víta. (Mr.Hudson)

• - Ve scéně, kdy se komisař Javert (Geoffrey Rush) spoutá a poté úmyslně spadne do řeky, můžeme vidět, jak se mění její hladina. V prvním záběru je klidná, v dalším střihu sledujeme rozvířenou řeku a ke konci opět klidnou hladinu. (Mr.Hudson)

• - Při natáčení v Žatci došlo k omylu při přípravě scény s výbuchem. Nečekaně velká detonace rozbila všechna okna v ulici. (jenik71)