Z Rushe jde opravdu mráz po zádech, Neeson předvádí velmi silný výkon a vůbec celá adaptace se povedla na výbornou, jen škoda, že se do ní nevešel méně známý závěr knihy.(16.8.2005)

Potěšilo, nenadchlo, Rush a Thurmanová skvělí. 7/10(27.3.2011)

Přepis klasického románu Victora Huga. V hlavních rolích Liam Neeson a Uma Thurmanová. Scénář : Rafael Yglesias(22.5.2011)

Francouzská verze s Gabinem je o kousek lepší, ale alespoň si člověk nastuduje povinnou literaturu. Z průměru tenhle snímek vytahuje úžasný Geoffrey Rush, který svého předchůdce hravě překonává.(18.3.2003)

Nemůžu si pomoct, ale obsazení mi přišlo víc než prazvláštní. Přesto se na to dalo velmi dobře dívat a hlavně jsem byla ráda za to, že tam nikdo nezpíval. 4*(3.2.2014)

• - Při natáčení v Žatci došlo k omylu při přípravě scény s výbuchem. Nečekaně velká detonace rozbila všechna okna v ulici. (jenik71)

• - Herci se připravovali s režisérem na své role před počátkem natáčení na soustředění v Los Angeles (USA) po několik dní. (Lynette)

• - Ve scéně, kdy se komisař Javert (Geoffrey Rush) spoutá a poté úmyslně spadne do řeky, můžeme vidět, jak se mění její hladina. V prvním záběru je klidná, v dalším střihu sledujeme rozvířenou řeku a ke konci opět klidnou hladinu. (Mr.Hudson)