Bídníci

Misérables, Les

Bedári

Krimi / Drama / Romantický

Německo / Velká Británie / USA / Česko, 1998, 134 min

Dá se vůbec tento nádherný a hluboký příběh některou z adaptací zkazit? Zatím ne a je báječné, že se to žádnému przniteli doposud nepodařilo a každý film s tímto názvem má své kouzlo. Gabin a Ventura jsou sice nedostižní, ale i tento kousek s vynikajícím hereckým obsazením je moc pěkný.(15.3.2013)

Slabší,ale stále koukatelná verze slevného Hugova románu.(18.10.2009)

Liam Neeson, Geoffrey Rush a Uma Thurman to nemohlo dopadnout jinak než na výbornou. Jen ten konec mi přišel trošku odfláknutý. 80%(24.9.2012)

Adaptácia, ktorá sa skôr hodí rovno do televízie a nie na široké plátno. Ono viem, že to nieje dobrodružný film, ale ani ako ľudská dráma mi toho veľa nového respektíve emocionálneho nepriniesla.(8.1.2011)

Francouzská verze s Gabinem je o kousek lepší, ale alespoň si člověk nastuduje povinnou literaturu. Z průměru tenhle snímek vytahuje úžasný Geoffrey Rush, který svého předchůdce hravě překonává.(18.3.2003)