Akademizmus vo svojej kryštalickej podobe. Vlastne prečo nie, raz za čas. Väčší problém mám s akýmsi nijakým Augustovým uchopením atmosféry príbehu, ktorý si potrpí na silné emócie. Tie nám však režisér s hereckou špičkou však naservírovať dokáže. Lenže Paríž a Francúzsko sú akési nezaujímavo matné, výprava polovičatá (záverečná revolúcia to nezachráni) a vďaka skratkovitosti asi nie úplne v duchu knihy vyznieva občas chovanie postáv. Toto je materiál pre veľký drahý televízny seriál. Tak napríklad: Danes ide prvýkrát do mesta, ihneď zahliadne rebelujúceho mladíka, on sa na ňu pozrie a je vymalované. Ale ako som spomenul, možno to inak pri takejto stopáži nejde a akademickosť takýmto osudovým látkam pristane. 70%.(4.2.2014)

Nejdokonalejší zpracování románu, jaké kdy bylo natočeno. Ohromující herecké výkony, především Geoffreyho Rushe a Umy Thurman, některé české exteriéry udělají z jinak průměrného filmu opravdový zážitek. No a to co v hudbě předvádí Basil Poledouris, to je naprostá dokonalost...(27.1.2007)

Další velmi nadějné filmové zpracování slavného veledíla. Chrabrý Valjean contra proradný Javert.(11.10.2010)

Bídníci jsou kvalitně natočeným i skvěle obsazeným filmem, ale jaksi mě nedokázali "dostat." Myslela jsem, že zpracování celého příběhu bude více "bídné", že to bude větší mizérie, že to bude celé jaksi více "rozervané." Více drsné a kruté. Atmosféra sice silná, ale nějak se na mě nedokázala přenést ta bída a strádání, která byla ve filmu zobrazena. Rozhodně se jedná o slušné drama, ale ty silné emoce mi jaksi chyběly.(20.3.2013)

Nemůžu si pomoct, ale obsazení mi přišlo víc než prazvláštní. Přesto se na to dalo velmi dobře dívat a hlavně jsem byla ráda za to, že tam nikdo nezpíval. 4*(3.2.2014)

• - Při natáčení v Žatci došlo k omylu při přípravě scény s výbuchem. Nečekaně velká detonace rozbila všechna okna v ulici. (jenik71)

• - Ve scéně, kdy se bojuje o rakev jednoho z revolucionářů, je možné v záběru vidět, že natáčení probíhalo před pražským hradem. Místo katedrály sv. Víta však vidíme Notre Dame. V dalších střizích a záběrech ale vidíme opět skutečný chrám sv. Víta. (Mr.Hudson)

• - Filmaři rovněž natáčeli na Hradčanském náměstí v Praze, v zámku Trója, v Kutné Hoře, Žatci a Vrbnu. (Lynette)