poster

Bídníci

 • Německo

  Misérables, Les

 • Slovensko

  Bedári

Krimi / Drama / Romantický

Německo / Velká Británie / USA / Česko, 1998, 134 min

 • canakja
  ****

  Bez tý dlouhý části z revoluce by to byla bomba. Valjean (neeson) je skvělej a i další postavy sou super, ale nejsou nejlepší. To je jen Javert (rush), ostatní překonávají tyhle ubožáci. A závěrečný oddechnutí stojí za to... hmmmm (nejlepší dabing)(12.8.2009)

 • sharky
  ****

  Z Rushe jde opravdu mráz po zádech, Neeson předvádí velmi silný výkon a vůbec celá adaptace se povedla na výbornou, jen škoda, že se do ní nevešel méně známý závěr knihy.(16.8.2005)

 • lamps
  ****

  Libové zpracování slavného a historicky velmi cenného příběhu, který bude coby věrný obraz složité doby a ještě složitějších lidí populární a atraktivní jistě i tehdy, kdy lidstvo vlastní hloupostí obrátí evoluci vzhůru nohama a dokope se opět na životní úroveň, na jakou dnes moderní společnost s úsměvem vzpomíná u podobných poutavě výpravných hollywoodských fláků. Je to procítěné, překrásně ozvučené, emocionálně postačující a hlavně tak parádně zahrané, že už si dané knižní postavy zkrátka nelze představit s jinou tváří. Všemu však naprosto dominuje psychologický a politicky chytře podložený souboj mezi dobrotivým Valjeanem a ďábelským Javertem, který je díky hereckým výkonům Neesona a Rushe a důkladné symboliky jejich vztahu v rámci osobní, politické i konvenční roviny mnohem více pamětihodný než bojové sekvence z potlačování revoluce. A to je prosím plus, ohromné plus! 80%(7.2.2014)

 • - Když se sešel Hans Matheson na castingu v New Yorku s Billem Augustem, nabídl mu August roli mladého revolucionáře Mariuse, ale americká filmová studia si nepřála, aby Matheson roli ztvárnil protože byl v té době neznámý. Nakonec ale roli získal. (Lynette)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Victora Huga. (Terva)

 • - Herec Hans Matheson (ve filmu Marius) musel letět roku 1997 kvůli castingu až do New Yorku. (Lynette)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace