Bídníci

Les Misérables

Bedári

Krimi / Drama / Romantický / Historický

Velká Británie / Německo / USA / Česko, 1998, 134 min

Tohle stojí za zkouknutí už jen kvůli úžasnému výkonu démonického Geoffreyho Rushe v roli inspektora Javerta. Celkově pro mne asi nejatmosféričtější ztvárnění Bídníků, byť příběhem hodně osekané.(6.1.2010)

Slabší,ale stále koukatelná verze slevného Hugova románu.(18.10.2009)

"Sobě odpusťte a mně dejte vinu !! Za mé milosrdenství.." Viktora Huga hodně ctím, a tak k adaptacím jeho děl přistupuji jen velmi nerad.. Nedá se tvrdit, že by tenhle pokus dánského režiséra Billeho Augusta oživit jeho Bídníky, skončil zrovna fiaskem, nicméně platí především za ukázkově rutinní záležitost s poněkud v jistých pasážích unaveným scénářem, kterou pozdvihá snad jen skvostný výkon tradičně jisté Umy Thurman.. Jakkoli některé nejlepší snímky dokáží diváka přímo vtáhnout do daného období minulosti, tento jej zvládá přenést tak maximálně do hodiny dějepisu.. Případně literatury..(19.4.2016)

Strhující přepis slavné knihy, který ji svými kvalitami v jistých aspektech dokonce i převyšuje. Příběh je plný napětí a divák se po celou dobu prakticky nemá šanci nudit. August režíruje znamenitě a několik málo kiksů promptně zamaskovává výtečnou výpravou a zajímavým vypravěčským stylem. Liam Neeson sem padne jako ulitý a démonický Geoffrey Rush stejně tak. S největší pravděpodobností skutečně nejlépe a nejpůsobivěji zfilmovaná verze a celkově až překvapivě vynikající výkony všech složek, podílecíjích se na filmu.(13.1.2006)

Nejdokonalejší zpracování románu, jaké kdy bylo natočeno. Ohromující herecké výkony, především Geoffreyho Rushe a Umy Thurman, některé české exteriéry udělají z jinak průměrného filmu opravdový zážitek. No a to co v hudbě předvádí Basil Poledouris, to je naprostá dokonalost...(27.1.2007)