poster

Bídníci

 • Německo

  Misérables, Les

 • Slovensko

  Bedári

Krimi / Drama / Romantický

Německo / Velká Británie / USA / Česko, 1998, 134 min

 • Roman.Ticka
  ****

  Zdařilá adaptace slavného Hugova románu. Kvalitu celkové stylizace spolehlivě zvyšuje výběr herců, především skvělého Liama Neesona a křehké krásky Claire Danes i rebela Hanse Mathesona. Podmanivá dynamická hudba, dobové scenérie a kulisy umocňují dramatičnost děje a jeho eskalující vývoj. Popis starosty: "Není ambiciózní, ale přesto úspěšný."(27.3.2011)

 • fannah
  *****

  Nejdokonalejší zpracování románu, jaké kdy bylo natočeno. Ohromující herecké výkony, především Geoffreyho Rushe a Umy Thurman, některé české exteriéry udělají z jinak průměrného filmu opravdový zážitek. No a to co v hudbě předvádí Basil Poledouris, to je naprostá dokonalost...(27.1.2007)

 • lamps
  ****

  Libové zpracování slavného a historicky velmi cenného příběhu, který bude coby věrný obraz složité doby a ještě složitějších lidí populární a atraktivní jistě i tehdy, kdy lidstvo vlastní hloupostí obrátí evoluci vzhůru nohama a dokope se opět na životní úroveň, na jakou dnes moderní společnost s úsměvem vzpomíná u podobných poutavě výpravných hollywoodských fláků. Je to procítěné, překrásně ozvučené, emocionálně postačující a hlavně tak parádně zahrané, že už si dané knižní postavy zkrátka nelze představit s jinou tváří. Všemu však naprosto dominuje psychologický a politicky chytře podložený souboj mezi dobrotivým Valjeanem a ďábelským Javertem, který je díky hereckým výkonům Neesona a Rushe a důkladné symboliky jejich vztahu v rámci osobní, politické i konvenční roviny mnohem více pamětihodný než bojové sekvence z potlačování revoluce. A to je prosím plus, ohromné plus! 80%(7.2.2014)

 • - Herec Hans Matheson (ve filmu Marius) musel letět roku 1997 kvůli castingu až do New Yorku. (Lynette)

 • - Ve scéně, kdy se bojuje o rakev jednoho z revolucionářů, je možné v záběru vidět, že natáčení probíhalo před pražským hradem. Místo katedrály sv. Víta však vidíme Notre Dame. V dalších střizích a záběrech ale vidíme opět skutečný chrám sv. Víta. (Mr.Hudson)

 • - Film Bídníci se v České republice natáčel roku 1997, mimo jiné i na zámku z 18.století Dobříš. (Lynette)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace