Jean Valjean se dostal na galeje za to, že ukradl kousek chleba pro svou hladovějící rodinu. Díky neúspěšným pokusům o útěk byl z nucených prací propuštěn až po dvaceti letech, v roce 1812, jako skutečný zločinec, který bez skrupulí lže a krade. Sílu změnit svůj osud dala Valjeanovi až neuvěřitelná dobrota starého biskupa, který před policií zapřel jeho loupež. O deset let později je z bývalého galejníka vážený starosta městečka Vigau. Naneštěstí je novým velitelem místní policie jmenován inspektor Javert, který zná Valjeana z galejí. Starostovi se daří skrývat svou pravou totožnost, ale podezíravý policista vymyslí rafinovaný plán jak z něj vynutit doznání. Mezitím se bývalý trestanec, nyní vážený muž s velkým srdcem, ujímá nemocné ženy Fantiny a na smrtelné posteli jí slíbuje, že se postará o její dcerku Cosette, která otročí v hostinci mazaného lotříka Thernadiera. Javertův ďábelský plán na zatčení bývalého trestance by vyšel, kdyby se Valjeanovi nepodařilo na poslední chvíli uprchnout. S malou Cosette pak nachází úkryt s pařížském klášteře. Osudy Javerta a Valjeana se ale ještě jednou osudově protnou během krvavé pařížské revoluce roku 1832 (oficiální text distributora)

Hapretor

Více strohé než podání s PVC Venturou, tedy ve výsledku více zábavné (úderné, akční, přímé). A taky to může být tím, že mám pro Liama "slabost". (Qui-Gon Jin v jeho podání excelentní). ()

Cihlinka

Nic moc... Moc nechápu, proč si scénáristi/režiséři vybírají knižní předlohy a pak je takhle mění. Chápu, že do jednoho filmu se celá kniha nenacpe, ale proč jsou tam věci navíc, které příběh mění? Pak se ztrácí charakteristika postav a chybí jim autentičnost. Plus tomuhle filmu dost ubírá dabing, který je hrozně nepřesvědčivý a překladatel pravděpodobně neuměl skloňovat česky. A nakonec ještě nechápu jeden detail - proč se musí měnit názvy měst, když to do děje nijak nezasahuje? Proč je v tomhle filmu Jean Valjean starosta města Vigau? Pro mě je tahle adaptace spíš zklamání. ()

lemonova

Sledujúc francúzsku adaptáciu v hlavnej úlohe s Gerardom Depardieu, práve som si uvedomila, aký je veľký rozdiel medzi ním a Liamom Neesonom.. Liam ťahá film s valjeanovskou silou a charizmou, zatiaľ čo Gerard zaostal niekde na polceste.. ()

Anty94

Celkom nešťastná a nie veľmi vydarená adaptácia krásnej predlohy. Postavy sú naivné a jednotvárne, nie je v tom nič naviac, herci sa strácajú a Vy vlastne nikomu nefandíte. 70% ()

umisk

Zklamání. Příběh bídníků je taková moje srdcovka, kterou můžu prožívat pořád dokola, rozhodně ale ne v tomto zpracování. Nechala jsem se nalákat Liamem a Umou, bohužel to nevytrhli ani oni dva. Jako jediný mým představám odpovídal Javert. ()

Ozzy2

Skvělá adaptace.Nemám moc rád Jeana Gabina,protože se tváří neustále stejně.Liam Neeson je jiné kafe,ten umí emoce zahrát,Gabin bohužel ne.Ten se tváří stejně ať ho boí zuby,nebo si nese z banky milion dolarů. ()

P. J. D.

Snímek na mne působí poněkud rozporuplně. Na jednu stranu zde máme skvělé herecké výkony (hlavně Liama), dobré kostýmy, zajímavě dobově laděné exteriéry i interiéry i solidní kameru – to vše pod taktovkou dobře odvedené režie. Na druhou stranu tu ale máme scénář, který (i když má snímek přes dvě hodiny) ale nedostatečně vystihuje samotnou knížku a svým zpracováním tak klouže pouze po povrchu samotné věci a nemůže si (kvůli časové náročnosti) dovolit jít více do hloubky. Na úkor tohoto omezení jsou postavy spíše (oproti knižní předloze) strohé, částečně neodpovídající (např. vztah Jeana ke Cosette nemohl být plně vylíčen a vysvětlen, tudíž zde máme cosi jiného, než kniha zamýšlela) a člověk si k řadě z nich nemůže ani utvořit patřičný a odpovídající vztah. Co víc, řada docela důležitých postav úplně chybí, případně se mihne na chviličku ve zcela zanedbatelné roli, tudíž člověk ani nemá šanci poznat, jaké postavení mají (nebo mají mít) v celém příběhu. Nejvíc mi ale vadí závěr snímku – ten se totiž s knihou plně neslučuje. Zde vidíme šťastného Jeana, jak odchází svoboden. Ale bylo tomu opravdu tak? Nebudu zde vyzrazovat zápletku, ale děj následovaný po tomto by se rozhodně nedal přirovnat k „happy-endu“ pro všechny. Vzato kolem a kolem, musím dát pouze tři hvězdičky. ()

tranquill

"Vlk zůstane vlkem, i když chodí v beránčím rouchu!" Parádní knižní předloha asi nejde jen tak zkazit. Téhle verzi historického dramatu o jednostranném výkladu práva a spravedlnosti ve francouzské monarchii vskutku nemám, co vytknout. ()

Titus

Celý film jsem se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi. Jakmile ovšem film vyústil odchodem Rushovy postavy, neváhal jsem ani minutu. ()

LordMysti

Podobné filmy vůbec nemusím, přesto se mi tento film líbil, strávil jsem s ním velice příjemné více jak dvě hodiny. ()

waska

Gabinovská verze je sice o něco lepší, ale i tak je to slušné dílko, hlavně svoji temnou atmosférou a do děje dobře zapadající hudbě. Liam Neeson v roli Jeana Valjeana a Geoffrey Rush v roli inspektora Javerta podávají výborné výkony a celému filmu dávají tolik potřebnou dávku napětí a šťávy. ()

BDMarty007

Přiznám se, že román Victora Huga jsem nečetl a tak nevím, zda část mojí kritiky by měla padnout na hlavu slavného romanopisce či scénáristy a režiséra. Můj zásadní problém s celým dílkem je ten, že děj vždy vygraduje do nějakého zlomu, který sám o sobě není úplně pochopitelný a logický a pak stejně nepravděpodobně pokračuje. Jean Valjean najednou ohrozí svoji blízkou osobu, jejíž záchrana byla absolutní prioritou z určitého v zásadě pochybného důvodu (přiznání pomateného vězně...). V určitém momentě musí opustit vše co má a prchat ... aby se opakovaně o něco později, bez jakéhokoliv vysvětlení opět ocitl uprostřed obrovského bohatství, v krásném paláci a nepracoval, věnoval se charitativní činnosti. Kde jako to velké bohatství přenášel? Jak se mu podařilo získat vždy novou identitu.....? Podobně podivná je pro mě i postava inspektora Javerta, která je ale řekněme konzistentní, až po moment nepochopitelného závěru. Celkově mě to nijak zvlášť nenadchlo a nebavilo. ()

E lan

Důstojné zpracování velmi známé předlohy s charismatickým Neesonem (i když je třeba přiznat, že tento film nepatří k jeho nejlepším počinům) a Rushem. Nic víc, nic míň... ()

bono22vox

Osobne davam prednost radeji divadelní muzikalove verzi, ale toto zpracovani, s timto hereckym amsablem proste miluju a dokonale mi nahrazuje divadlo... doporucuji... ()

alonsanfan

Rush a Neeson ční svým hereckým výkonem, šarmem a charzimatem ze snímku jako osmitisícovky v Krkonoších. Ostatní složky filmj jsou buž bohužel jenom ty Krkonoše, které mám sice rád a dokáží být krásné, ale prostě Vás neohromí. Zpracování je konzervativní a sází na ústřední dvojici. Naopak mladá herecká generace (Cossetta a Marius) byla zcela mdlá. ()

sisimiut

Výborný film o muži,který se dvakrát dostal až na úplné dno,a a přitom se dostal až na špičku.Jen bych od filmu s tak výborným námětem očekával lepší,více působivé zpracování. První polovina mi dala,co jsem očekával. Ale druhá byla už slabší. Mimochodem,Cossette nosí opravdu nechutné klobouky. 80% ()

mazic

nechci ale musím srovnat s gabinem - nudááá , nemůžu věřit třicet let galeí neelsenovi s uhlazenou tvářičkou .... ()