Mylouch

Svěží herectví ve stylizované podobě, která více či méně charakterizuje práci Chytilové, a to i ve spolupracích s Bolkem. Dialogy mimo hlavní postavy bohužel děj příliš neposouvají a zbyde z nich jen trocha toho cajtgajstu. Vztahy, dráha, sníh ... "Co vlastně dělá sociolog v lese ?!" ()

farmnf

Film ranní až střední Chytilové. Divoká kamera, střeštěná Kretschmerová, Polívka filosofující nad tématem barvy a potom s Dášou Bláhovou nad tématem libido. Krásné záběry do nádražních vývařoven, místností bez klik a exkurze do světa "Pivo podáváme jen k jídlu...ale stejně všechno došlo". Pohodový, i když nijak výrazný film režisérky, která na stará kolena točí kraviny typu Vyhnání z ráje. ()

HonzaBez

Filmy Věry Chytilové obecně nebývají můj šálek kávy....Tohle tak úplně špatné nebylo, místy jsem se zasmál, ale když jsem si poslechl rozhovor s Chytilovou, kde akcentuje "drama" ve smyslu, že jde o konfrontaci vertikální kalamity (kalamity ve vztazích jednotlivých protagonistů) s kalamitou horizontální (skutečnou sněhovou kalamitou), tak nevím.... Těch posledních 15 minut, které se odehrávají v zavaleném vlaku, nebylo vůbec špatné (docela slušná ponorka....), ale nějak mi to moc nepasovalo k tomu předchozímu ději. ()

jedna_vrana

Honza Dostál: „Já jsem myslel, že jste chtěla“. Primárka: „Co jsem chtěla?“ Honza: „No, abych se natáhl.“ Musím sa priznať, že nie som fanúšikom Bolkovského humoru. Vo viacerých filmoch mi uniká pointa zábavy. Ale páčila sa mi jeho "Manéž". Takže, aj po rokoch znova pozretý film, vo mne zanechal mdlý pocit na jazyku. Bola to skôr sonda do myslenia jednotlivých postáv ako humor. „Všude dobře, v hospodě nejlíp.“ ()

plechulka

Jeden z nejlepších - nejméně komplikovaných - filmů Věry Chytilové - a mladý Bolek Polívka asi dnes pro mnohé netypicky civilní. Manželské duo Svěrák - Synková, bláznivá Dáša Bláhová, reálie reálného socialismu .... "Pani, na to dneska nejsou lidí!" "No jo, ale kde teda všechny ty lidi jsou???" ()

Cushing

Podobenství - způsob komunikace v marastu totalitní společnosti. Navíc je to "civilní" a vtipné. Až nakonec, ze všeho toho sněhu za krkem, na člověka leze mráz. ()

honz

Už spolupráce režisérky Věry Chytilové s Bolkem Polívkou je pro mě zárukou kvality. K tomu D. Bláhová, Jana Synková a několik dalších zvučných hereckých jmen a je tady výborná hořká komedie ze zasněžených Jizerek. ()

pytlik...

Jedna z našich nejpovedenějších komedií, plná náznakového ("nedotaženého") humoru, který ze všech druhů legrace působí nejvtipněji. Škoda, že se nedá někde zhlédnout Pechův výkon, Polívka říkal, že hrál roli dědka, co pořád vykřikoval, že se blíží konec světa. Na konci měl spadnout do jámy, Polívka do ní nahlédl a říkal, jé hele, to je sranda, dědek konecsvěták si zlomil nohu! Jinak na příkladu Kretschmerové a Synkové se projevila stará známá pravda, jakáže jediná věc je horší, než když se nám nedaří sbalit hezkou ženu. Když po nás šíleně jede žena ošklivá. ()

LadyDevil

Pikantní náhled do nádražácký profese, jedinečná kamera a jak moc nemusim Polívku, tak tady je vyloženě roztomilej.. Příjemná podívaná zachycující typická 80. léta u nás, a na skoro všechny postavy by se dala nakrásno vypracovat psychologická studie, to mě baví... ()

noriaki

Vrstev, paralel a metafor by se dalo najít požehnaně, ale film by fungoval i pro diváky neznalé reálií normalizačního Československa. Díky přirozenému Polívkovi proplouvajícímu životem s grácií inspektora Clouseau, film šlape jako absurdní zamotaná veselohra. Ulítlý scénář kontrastuje s neodbytně realistickým režijním stylem Věry Chytilové a spolu s hudbou Laco Decziho dává snímku specifickou atmosféru. Škoda že cenzoři na Barrandově stříhali jak vzteklí, protože tady bylo našlápnuto na na něco výjimečného. I tak vznikl malý klenot. ()

JohnSmith

Filmy Věry Chytilové jsem nikdy neměl v oblibě.Sice umí krásně ukázat českou povahu, tady hlavně scéna u řezníka a řešení kázeňský dudky u ředitele železnice, ale jinak je to celkem nezáživný. Dlouho se nic neděje,ani hlavní hrdina k sobě nedovede připoutat pozornost, jelikož je divně nudný a pak najednou bác,vlak zapadne ve sněhu a než se člověk naděje je konec. Naštěstí s koncem filmu přišlel i konec cesty do Brna autobusem. ()

zaseprd

"To jste vy ten z té vysoké, co měl přijít v devět? Ale soudruhu, když mám přijít v devět, tak nepřijdu až v deset, i když jsem z vysoké. Žádná přesnost. A zvlášť ty chceš bejt mašinfíra. No tak ty to musíš mít přímo v genitálech, ne? Chápeš co tím chci říct?" ()

Compadre

No vida, že to jde...Věra Chytilová a její první normální film. Sice je to zase taková moralita (ona to jinak nedovede), ale nadmíru snesitelná, hlavně díky Bolku Polívkovi, kterej je jakožto věčný idealista Hurvínek úplně dokonalý :)))) celej film tak jako mimoděk vypouští neskutečný hlášky a mě bavil jedním slovem furt. To že je to samozřejmě satira a každý druhý žblept se dá vyložit dvojsmyslně, to je zase druhá věc, ale do toho já se nořit nehodlám (beru to pouze jako bonus). "Co je podle Vás tohle.." "Jako barevně?" "Ano." "No, né no..to je podobný, protože tady je karmín, je tam i bordó a objevuje se tam cihlová..." :))) tak takhle se dá popsat červený podsedák. Dobrej filmek. ()

Aven

Neuvěřitelně nevtipná komedie, která navíc nenabídne ani nic k zamyšlení ani žádnou Bolkovu "kultovní" hlášku. Dle mého názoru je tohle absolutně zbytečný film. ()

lucascus

Chytilová opět skrytá v symbolech, metaforách a dvojsmyslech. Tentokrát však navíc s příběh a jednoduchým dějem, který má co dát i nenáročnému divákovi. Bravo. ()

Věra Chytilová 1929 - 2014

Věra Chytilová 1929 - 2014