Úspěšný film Jana Hřebejka plný tragikomických příběhů a osudových setkání, přátelství, smíření i odpuštění... Komedie, která vás rozpláče, drama, které vás rozesměje – zní v podtitulu úspěšného snímku renomovaného dua HřebejkJarchovský. Každý se někdy někam před něčím snaží uprchnout a právě tento film je působivým osobním průvodcem ve světě uprchlíků v nás i kolem nás, zažívajících nejen své každodenní starosti, ale obávajících se někdy víc sami sebe, než okolního světa. Ve skvělých hereckých výkonech vede film diváka přes nejednu humornou situaci k hlubšímu zamyšlení nad vkladem každého z nás do tohoto světa... (Česká televize)

AVP

Zvláštní pohled na současné Česko. Na rasismus, vztahy mezi lidmi, na všechno co se děje kolem nás a my to nevnímáme. A k tomu všemu skvělý Jiří Macháček, Jaroslav Dušek a Pavel Liška. Pan Hřebejk překvapil a znovu tak jak by asi nikdo nečekal. A přitom všem nesmí člověk zapomenout na několik zajímavých hlášek, které stejně jako v předchozích Hřebejkových filmech zlidový. ()

Docentus

Nic jsem nečekal... A taky se nedočkal :-) Docela povedený výlet do současnosti, scénář i herecké výkony přesvědčivé, nade všechny Emília Vašáryová. Hřebejkovi prospělo opuštění retro vlny (Musíme si pomáhat, Pupendo i vynikající Pelíšky) a ukazuje, že umí i přímočarý snímek s akcí. Kvalitně odvedená práce... ()

Elemmírë

Na prstech jedné ruky bych dokázal spočítat dobré scény a situace. Nejvíce bych vyzdvihl asi scénu se "žlutým trpajzlíkem", ta dokázala opravdu pobavit. Jinak je to typický český film který se snaží dostat někam, kam se dostat s českým filmovým potenciálem nemůže! ()

freeeeedom

Najvačší kameň úrazu je scenár. Napadá ma jediné slovo: nevyvážený. Scénka nabitá gagmi strieda emocionálne vypatú a všetko to tak nejak hrá dokopy ako rozladený klavír. Akoby si Jarchovský nevedel ujasniť žáner a o čom to má vlastne byť. O rasizme? O tom že keď niekto fandí musí byť automaticky rasista? O odcudzení syna počas emigrácie? O stretnutí nevlastných súrodencov po rokoch? O beznádeji a utrpení matky ktorá nemože mať deti? O prevádzačstve? Všetko sú to témy o ktorých by sa dal natočiť film avšak scenárista sa to všetko snaží zlátať dokopy hlava nehlava. Kamaraman to tiež zbytočne prehnal a tie kamerové filtre v Austrálii nepríjemne ťahajú oči skor než by mali plniť svoj účel. Čo sa hereckého obsadenia týka tak je solídne, najma Macháček je priam geniálny a taktiež Nataša Burger a jej zobrazenie zúfalstva matky túžiacej po dieťati. Veľmi dobrý výkov podala tiež Vášáryova, naopak Jan Tŕíska odvádza "iba" svoj štandard a u Lišku mám pocit že vie zahrať iba jeden typ postavy a to jeho "vole" pri každom druhom slove a slovné ratata už začína pomaly liezť na nervy. Každopádne úloha mu bola šitá na mieru, otázne je či vie zahrať aj niečo iné. No a Dušek je po svojich komediálnych úlohách tak nevierohodný až strach. Možno by nebolo od veci keby sa Hřebejk pre zmenu nesnažil za každú cenu tlačiť do filmu svojich "dvorných" hercov. Celkovo je však Horem pádem slušný film a rozhodne sa nestratí. Aj napriem spomínaným nedostatkom som sa pri ňom ani na chvíľu nenudil a niektoré scény boli skutočne vydarené. Škoda nepodareného záveru a prestrihov, ktoré sa opať snažili poukázať na..na čo vlastne? Ale to sme opať pri tej dejovej roztrieštenosti. Každo-horem-pádne slušný priemer. ()

bear

Film je docela zajímavým průsečíkem různých etnik, kultur a životních hodnot v realitě naší současnosti. Přitom ale nevyznívá jako laciná agitka proti rasismu a xenofobii, spíš nutí k zamýšlení. Střídají se různé přístupy a názory na tuto problematiku, tak jak se k nim staví rozličné postavy filmu, v různých úhlech pohledu a životních situacích. Přesvědčivé jsou herecké výkony zejména Duška, Lišky a Macháčka a pak toho herce, který hrál už v Pelíškách policistu (bohužel nevím jak se jmenuje). Nevím jestli to byl záměr nebo důsledek použitého materiálu, ale celý film je barevně laděn hodně do zelena, což mi zejména zpočátku, než jsem si na to zvykl, trochu vadilo. ()

paclinqa

Od tohoto, kritiky velmi kladně hodnoceného filmu, jsem čekala mnohem víc. Možná jsem nepochopila, co tím chtěl autor říci, ale mě to připadalo nudné. ()

Pisoarec

Lehce nechápu to poněkud mírné hodnocení, které tu teď k tomuto filmu panuje, neboť skutečně není na místě. Hřebejkovi a Jarchovskému se podařilo uvařit působivé drama, které stojí na výborné hudbě, silnému ději a pevných hereckých výkonech, zejména Jirka Macháček je tu vynikající, což se ovšem dá říci i o Milce Vašáryové a Petru Formanovi. Příběh se značně komplikuje a většina postav, ač se sebou vztahově nijak nesouvisí, se během filmu alespoň na chvíli nějakým způsobem vzájemně setká. Sledujeme tedy několik příběhů a osudů v jednom, přičemž každý z nich je natolik působivý, že se ho nechcete vzdát a chtěli byste ho sledovat déle. Závěrem proběhne Jarchovského poselství, že všechno špatné i špatně skončí. Milča, která nikdy nemohla mít dítě zešílí, padouch, v podání Zdeňka Suchého dostane nakládačku a nešťastný František chrání kurtyzány před napadením. Naopak dobro je ve filmu oceněno. Otakar úspěšně podstoupí těžkou operaci, jeho bývalá žena je zas o něco spokojenější a její syn se vrátí zpět do Austrálie. Takový film dosud na české scéně devadesátých let chyběl a jsem rád, že tuto mezeru zaplnil právě mnou oblíbený Jan Hřebejk. Myslím, že v dobrém dramatu je pro český film veliká budoucnost. Tudy vede cesta za úspěchem, převážně u americké veřejnosti, která si žádá vlastenectví, hrdost, hrdinství a činy. Horem pádem všechny aspekty splňuje a nedělá tak naší kinematografii žádnou ostudu! Proč teda nebyl sakra ani nominovanej na Oscara?!!! ()

old salt

Na tomto filmu mne nejvíce zaujala hudební složka. Soundtrack je výborný. Jinak si nemohu pomoci. Ono dělat každý rok jeden film je sice pěkné, ale pokud má jejich kvalita sestupnou tendenci, chtělo by to pauzu... ()

norbu

Autoři se pokusili v jednom filmu skloubit dohromady snad všechna témata, kterými dnes žijeme, a to je podle mého hlavní problém Horem pádem. Jednotlivé dějové linky jsou propojeny velmi kostrbatě, jakoby dětsky naivně, a to činí film vcelku nudným a těžko uvěřitelným. Co mne naopak velmi potěšilo, jsou výkony některých herců. Výborný Jiří Macháček ("život zkurvenej, jak nemám fandit, když je život tak zkurvenej"), Magda Vašáryová a také tradičně Pavel Liška. Dvě hvězdičky tedy ode mne putují především hercům, a tak jedna a půl zbytku Horem pádem. ()

Marv

Další tragikomická, moralistická sračička.Další film, s jehož pohledem na čechy se nemůžu ztotožnit. ()

Gross

pan Hřebejk si mistrně pohrál s dialogy a opět dokázal neudělat svému jménu ostudu. Ano, film se bere občas trochu vážně. Vlastně ani nevíte, zda herci jako Dušek či Liška, kteří mají za úkol hrát ve filmu rádoby drsňáky, jimi opravdu jsou. Filmu dodává jakousi jiskru skloubení osudů naoko úplně rozdílných charakterů, jejichž osudy se postupně nečekaně proplétají.. Velkým překvapením je konec bez happyendu, který bych v tomto filmu očekával, nebo jsem si ho spíše přál. Za mě 80 procent. ()

`barocco

Opat nemozem inak u tejto autorskej dvojice. Vzhladom k tomu ze namam moznost si pozriet cesky film kedykolvek zapnem telku a som odkazany len na to co sa objavi priamo v prehravaci a sledovanie kazdeho noveho ceskeho filmu je pre mna udalost (a nezalezi ze ma zrovna uz pat rokov... :) ) mne sa filmy tejto dvojice javia vysoko profesionalne (co sa o mnohej sucasnej ceskej produkcii bohuzial neda povadat) a hlavne mam dojem ze presne triafaju klinec po hlavicke problemov ktore suzuju poskomunisticku spolocnost v Cechah a na Slovensku samozrejme tiez. Len snat dva roky dozadu mi stacil dvojhodinovy pobyt na Hlavnim nadrazi v Prahe aby som plne pochopil co maju na mysli Jarchovsky s Hrebejkem ked vo filme zaznie veta kto a aka mafia ma pod palcom tie ktore casti Prahy. Napriklad. Isto, pribeh je mozno az prilis prekombinovany ale zaver nakoniec uspesne vsetko stmeluje a vysvetluje. O hercoch sa nevyjadrujem, je uz tradicia ze sa v ich filmoch zide herecka spicka pri ktorej len oci otvaram co vsetko z nich Hrebejk dokaze vytiahnut na platno. Nemozem si pomoct ale Hrebejk spolu s Janom Sverakom tocia skutocne filmy ktore by v pohode obstali aj v zahranici aby z nich nebol citit ten pach len cisto ceskeho filmu. PS: Viac raz som tu na SCFDcital odkaz na Hrebejka ze by mal emigrovat. Ja k tomu len tolko ze aj Havlovi STB viac raz ponukala emigraciu, aby mali od jeho nazorov pokoj. Umelec ma byt svedomim naroda ci spolocnosti. Aby poukazoval tam kde svedomie je viac nez zahlusene. A toto sa podla mna neda Jarchovskemu s Hrebejkom upriet. Preto si osobne myslim ze az dalsia, nova ceska generacia divakov zasluzene oceni tychto tvorcov mierou aku si plne podla mna zasluzia. ()

EnneX

Zábavné a dobré na české poměry není špatné, ale myslím, že tomu něco chybí i přesto jsem se bavil. 60% ()

Brainback

Abych pravdu řekl, tak jsem po shlédnutí tohoto filmu dlouho přemýšel, jestli mám dát tři nebo čtyři hvězdičky. Film se mi ze začátku moc nelíbil, byl nudný a zdálo se mi, že ho zachraňuje jen Jirka Macháček. Asi v polovině filmu jsem ale svůj názor změnil. Líbilo se mi jak se prolnul děj mezi aktéry a překvapilo mě jak to celé dopadlo. Čeští filmaři rádi točí v tomto žánru a já proti tomu nic nemám. České černé komedie a dramata se mi líbí. Rozhodně bych tento film doporučil. Až budete mít nějakou tu volnou dvouhodinku, tak si ho shlédněte. ()

Hans07

Pro mě osobně v tomto filmu nezapomenutelný Jiří Macháček jako fanatický sparťanský fanoušek, který to nemá vůbec lehké, a který ochraňuje svou šílenou paničku, tak i přičmoudlou kukačku (vůbec všechny narážky na cigány si neberou servítky - viz. cigán v mekáči), vybojoval v mém hodnocení 5 hvězdiček. Nebýt jeho, tak pro mne film klesne mezi velmi průměrné snímky na které se lehce zapomíná, ale Macháček mi utkvěl v hlavě a toho si vážím. ()

Flamik

dyť je černej - snědej, a ještě vybledne. dofandils!, mažu tě bejku. ty si zbouchnul ňákou kofolu ? nejlepší, ale chybělo tomu něco co by přineslo poslední hvězdičku .. ()

Jan Tříska (1936 - 2017)

Jan Tříska (1936 - 2017)

25.09.2017

Nesnáze s kráskou

Nesnáze s kráskou

03.07.2006

Barrandovský dřevěný ateliér č.4, kde loni na podzim začal natáčet režisér Hřebejk svou Horem pádem, ale je méně opřena o témata sociální a politická, je víc o intimní sféře postav,\" přiblížil za… (více)

Český lev je za námi

Český lev je za námi