Král, jenž byl šestkrát ženatý a dvě ze svých manželek nechal popravit. Během své vlády upevnil moc rodu Tudorovců, jeho život však provázely i četné skandály. Mocný vládce, pozorný milenec i bezohledný manžel - tím vším byl Jindřich VIII. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

PhillM.

Povedený casting a k historii citlivý scénář - to je základ úspěchu tohoto filmu. Velmi potěší Poirot-Suchet jako Wolsey, HBC moc nemusím, ale zde mi jako Anna Boleyn nevadí, Winstone by mohl trošku přidat, ale typově se na Jindru náramně hodí. Film má dvě části a první samotná by útočila na pět hvězd. Ale je tu ještě druhá, strašidelně zdlouhavá část, kde se dlóuho předlouho čeká na popravu běhny Kateřiny. Už tam není Poirot, už tam není ani ta HBC a Winstone, jak ve filmu stárne a ztrácí výše jmenované herecké kolegy, tak ho to nějak postupně přestává bavit. Je ale potřeba ocenit poctivost tvůrců, protože se nabízelo natočit jenom první, divácky vděčný díl a na zbytek se vybodnout. Přes všechny výtky uvedené výše je podle mě dobře, že se to nestalo. Suma sumárum, pokud se chcete bavit, pusťte si první díl, pokud se chcete ňahňat v historii, dejte si oba. ()

Bozvav

Velmi dobré zpracování oblíbeného tématu z období Tudorovců. Ray Winstone podal vynikající herecký výkon, ostatní se také rozhodně nemusejí stydět. Postava Jindřicha VIII. je velmi dobře psychologicky rozpracovaná, (vzhledem ke stopáži tam fakt o moc víc narvat nemohli), prostředí zajímavé, role manželek obsazeny velmi trefně. nabízí se srovnání se seriálem Tudurovci, ten se mi tak nelíbil, je mnohem nepřesnější a povrchnější. ()

Elyon

První část filmu je naprosto úžasná. David Suchet jako kardinál Wolsey nemá chybu a je fakt skvělí. Anna Boleynová- Helena Bonham Carter je nejlepší zahraná Anna. Anna Natalie Portmanové v Other Boleyn Girl byla spíše jako oběť intrik svého strýce a otce, ale Helenina Anna se snaží získat pro sebe co nejvíc a nebojí se přitom ohrozit životy jiných lidí (kardinál) a na závěr je sice zobrazena jako oběť a ve skutečnosti byla nevinná, ale stejnak to byla potvora. Nikdy se nedozvíme, jaká Anna ve skutečnosti byla, ale myslím si že Helenina Anna je k její skutečné povaze blíž než Nataliina. Když jsem se dívala na dobové obrazy osobností a herců, byla jsem příjemně překvapena jak se trefili do podoby. Druhá půlka filmu byla bez Davida Sucheta mi připadala na jednu stranu trošičku nudná, ale na tu druhou mě zajímaly osudy zbylích manželek, protože věšina filmů se zabývá pouze Katařinou a Annou a na ostatní královny se zapomíná, což je podle mě škoda. ()

Mortishka

Podľa mňa najlepšie spracovanie, vynikajúce herecké výkony Ray Winstone sa na rolu anglického kráľa narodil, nevedela by som si predstaviť iného herca a klobúk dole pred výkonom Heleny Bonham Carterovovej. Dlho som tento film odkladala a teraz veľmi ľutujem, Emócie počas celého filmu sa neskutočne striedali- úsmev, zlosť, plač . Zobralo mi to dych aj ked mal film až dve časti vôbec mi to neprekážalo. Práve naopak bola som nadšená - Vrelo odporúčam! ()

croxika

O Tudorovcoch som si prečítala nejednu knihu, pozrela nejeden film a chystám sa aj na seriál. Zobrazenie životného príbehu Henricha VIII v takomto prevedení ma vôbec nesklamalo, naopak, preklikávala som si ho mnohokrát a jednoznačne kvitujem výber Raya Winstona do úlohy Henricha. Zahral to tak presvedčivo, že mi celý film prišiel ako natáčanie skrytou kamerou zo skutočného života Henricha. S výberom herečiek do postáv jeho šiestich manželiek som bola tiež ako-tak spokojná, možno tak zobrazenie Anny Boleynovej by som si vedela predstaviť aj inou herečkou ako Helenou Bonham Carter. Celkovo však veľká spokojnosť. ()

Biopler

Herecký koncert Raya Winstoneho. Zaujímavý život viedol Henry VIII., ako len tie baby na neho lipli :) Stačila jedna otázka, pusa a hneď to šlo - pokusy o splodenie dediča. Slušný film. ()

siloalampa

Po zhliadnutí tohto filmového mini eposu sa moja manželka nebála ísť na druhý deň do práce a ja som si konečne uvedomil, na čo bola dobrá gilotína. ()

vla_kor

Výborný britský miniseriál. Díky hvězdnému obsazení a celkově skvělému castingu nebudete přemýšlet, kdo je kdo. Díky dobrému střihu uvidíte a budete si pamatovat vývoj postav. Ray Winstone je výborný Jindřich. Mark Strong výborný Norfolk. Takhle má vypadat historický miniseriál. ()

RajAthen

Bravo, co dnes nejde náhodně koupit na DVD u stánku. Na to, že jde o čistě televizní počin, je tato tříhodinovka skutečně k pokoukání. Ray Winstone celý film spolehlivě táhne a plejáda manželek a intrikánů v pozadí mu zdatně sekunduje. Akcent na Henryho touhu mít syna je z hlediska výstavby scénáře pochopitelná, jen mi přijde, že jeho odkaz na smrtelné posteli (jak jen to ti vládcové dělají, že mají na tohle čas...) synovi je zbytečně moralizující a úplně jsem mu to nevěřil. ()

josieaddms

Moc pěkný pohled do historie, na "Miláčka" Jindřicha VIII a na jeho naprosto zrůdné chování. Herci a herečky opravdu bravurně zvládli své úlohy, v čele s Rayem Winstonem který byl jako Jindřich naprosto perfektní. Já jsem se tím naučila spoustu věcí z historie, a zároveň jsem se vůbec nenudila. Naopak, byla to zábava jak se patří. Co jen mě úplně nevyhovuje, (opět) jsou nahé scény. Úplně bez problému by se to obešlo bez toho. Jinak to je fakt film vysokého kalibru. (přes to, že je televizní) A plný talentovaných Britských herců. Má zkrátka můj obdiv. ()

mira.l

Myslím že celkem slušné zpracování příběhu Jindřicha VIII. I když pokud člověk nestuduje historii Tudorovců nějak detailně, tak se vždycky, u každého filmu z té doby najde nějaká postava nebo událost, kterou ne zcela pobírám:). Ale bylo to zajímavé, nenudilo to, obzvlášť v první části zaujala H. B. Carter v roli Anny Boleynové a ve druhé E. Blunt coby Catherine Howard, škoda, že tam měla poměrně málo prostoru. Ale i ostatní role byly podané velmi dobře, že, pane Poirote:)? ()

liberita

Kvalitné televízne spracovanie, ktoré zachádza dostatočne ale zase nie až priveľmi do hĺbky a snaží sa podať osobu Henricha so všetkými jeho kladmi aj zápormi. Ray Winstone stvárňuje veľmi dobre a vierohodne všetky tváre historickej osobnosti a navyše sa na ňu aj značne fyzicky podobá, minimálne podľa obrazov Hansa Holbeina. Helena je skvelá ako vždy a ani ostatných hercov nemožno prehliadnuť. ()

Marrianna

Nespravedlnost, vášeň, krutost, láska, nenávist, ctnost. Bylo to šílené a kruté, ale tak to opravdu bylo. Krásně propracované dílo o životě a choutcích Jindřicha VIII, který aby dosáhl svého nešel dál, než rovnou založit novou církev aby se zbavil jedné a mohl mít jinou. Šílené ale strhující. ()

Dragonessa

Velmi pěkná podívaná. Ray Winstone je jako Jindřich skoro nepřekonatelný. Osobně oceňuji obsazení role Roberta Aske, který se zde z právníka a politického vůdce stal vojákem a Jindřichovým kamarádem ve zbrani... ()

rafix

Nádherný historický velkofilm, který mě se líbil. Herecké výkony byly výborné. Fimu dávám nejvyšší počet hvězdiček. A to je 5. ()

imez

Skvěle natočené historické drama s jako vždy výborným Rayem Winstonem. Důstojně zahraná role velkého panovníka s jeho klady i zápory. Bála jsem se délky tohoto filmu, ale na jeho konci jsem byla téměr smutná, že spolu se smrtí Jindřicha VIII. končí i tento úžasný snímek. ()

Odpocivadlo

Zaujímavy pohľad na problémy kráľa a jeho dvora. Herecký víkon bol naozaj úžasny. Ray Winstone to zahral hrozne presvedčivo, okorenil to a bez neho mam pochybnosti či by to bolo také dobré. Veľmi filmy ktoré sa zaoberajú politikou nemusím ale toto ma zaujalo. ()

Gwilwen

Život Jindřicha VIII. a osudy jeho šesti žen jsou sice všeobecně známy, ale tohle dílo se skutečně povedlo. Ray Winstone krále snad nehraje, on se jím na chvíli skutečně stává a jeho přerod z bezstarostného zamilovaného muže v despotu posedlého obdařit monarchii mužským dědicem dává opět trochu jinak nahlédnout do složité povahy tohoto velkého panovníka. Helena Bonham Carter jako nebohá Anna Bolleynová je roztomilá i svůdná zároveň a potěšila mě i malá „trpitelská“ rolička Seana Beana. Chválím i vhodný výběr herců, kteří se svým historickým protějškům skutečně podobají. Škoda snad jen přílišné schématičnosti, osobně bych v době Jindřicha VIII. zůstala déle než "pouhých" 250 minut. Zasloužené čtyři hvězdy. ()