Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

• Česko Bean (více)

Správní rada Královské národní galerie by se ráda zbavila neschopného kustoda Beana. Rozhodnou se ho vyslat do Spojených států jako experta, který má vypomáhat kolegům z Griersonovy galerie s přípravou velkolepé vernisáže. Svérázný chlapík způsobí pozdvižení v letadle, po přistání je zadržen jako terorista. Bean se tak poprvé setkává nejen s poručíkem Brutem, ale také kurátorem Griersonovy galerie Davidem Langleym, který jeho potrhlé chování přičítá genialitě. Langley Beana odveze k sobě domů a představí ho své rodině. Manželka nemá pro Beanovy kousky pochopení a dává Davidovi ultimátum. Buď dostane Beana z domu, nebo se ona po dobu jeho pobytu v Los Angeles odstěhuje. Ještě horší je to v galerii, kde Bean zůstane jen chvíli před slavným obrazem sám. Stačí jediné kýchnutí a obraz, jehož cena se pohybuje v desítkách milionů, je navždy zničen. Bean se přizná Langleymu, že není žádný doktor a obrazům vůbec nerozumí. Zoufalý kurátor se opije a Bean pochopí, co všechno způsobil. Rozhodne se vše napravit... (TV Nova)

Elyon

Oproti televiznímu seriálu slabé. Mr. Bean je klasika, která dobře funguje v televizním seriálu, ale jeho příběhy se nehodí na filmové plátno. ()

BeranSon

Bean perlí jako vždy. Vybavuji si jen málo lidí kteří by neznali perfektně odvedenou práci od Rowana Etkinsona v podobě Mr. Beana. Film se dle mého stanoviska celkem pohupuje- tím myslím že jedna pasáž je nudná, ihned na to přijde pasáž zábavná... Ovšem rozpočet a tržby mluví za vše, Mr. Bean je prostě nestárnoucí legenda a tomuto snímku za pár dobrých nápadů a kvalitně udělaným postavám dám 3*. 4/10 ()

herák

Stary dobry skece mistra Atkinsona to sice nejsou,ale myslim ze se filmari z kopce zazraku s Panem i tematem docela poprali..chvilema sem az litoval policajta a beatles ()

helloween93

Nechápu těch 69 % (1.1.2016), jde o velmi kvalitní sérii beanovských gagů s kultovní zápletkou o obraze Whistlerovy matky. "Doktore Beane, snažte se při projevu nepřekračovat hodinu". 4* ()

Ombak▼Penari

Po letech shlédnuto znovu a musel jsem jít s hodnocením dolů. Atkinson úspěšně recykluje svůj humor, ale krom něj je film neslaný a nemastný blábol, který stárne o sto šest. Raději klasické seriálové scénky. ()

domirovec

Začal jsem na to koukat s tím, že to bude ta typická ''Beanovina'', a opravdu to tak dopadlo, byla to správná ''Beanovina''! Každý kdo má nakoukané původní Atkinsnovy několika minutové příběhy, tak pozná, že většinu gagů čerpal právě odtamtud, přičemž dle mého názoru čerpal úžasně :) A ještě jedna věc, jakožto ostřílený znalec umění musím konstatovat, že Bean Whistlerovu matku jenom vylepšil :-) 4/5 ()

valheru

takhle to dopadá, když ze seriálu chcete vymáčknout něco navíc, a to navíc tam eště k tomu neni. bean sám o sobě je jednička, ale nemyslím že se tohle téma hodí do celovečerního filmu. ()

Merggie

Minule som trochu brázdil po nete. Skúmal som, čo a ako v roku 1997. Poviem vám, bol to pomerne pokojný rok. Sem tam nejaká záplava, zemetrasenie stredného stupňa, či fujavica kdesi na poľskej hranici. Vedci, bádatelia, rôzni -lógovia, ich kamoši a kamoši ich kamošov boli spokojní. Všetky -izmy vrátane toho alkoholistického fungovali v rámci normy. Akademická obec si pri tejto príležitosti aj vypila a kadečo porozbíjala. Švéd Olaf Fredriksson sa pri oslave šmykol na rozliatom víne a rozbil nejaké chetitské doštičky, čo sa bezcieľne povaľovali na dákych podstavcoch v Louvri. Darilo sa i Alimu El Hasanimu, ktorý si vzal na mušku sošky z čias faraónov. Bol to bujarý večer, po ktorom Louvre zavreli, aby tam nechali Toma Hanksa hľadať dáke znaky a signály. Ani toto nešťastie však nezabránilo onému roku 1997 stať sa rokom bez katastrof. Pravdaže vedci neanalyzujú pri koncoročných hláseniach všetko:-) ()

Barak

Seriál je bezchybný, ale tohle je celovečerní stopáž, film táhne jen a jen Bean samotný - kdyby tam byl kdokoliv jiný, šlo by to úplně "někam" (slušně), čímž nepovažuju NFK za dobrý film.... 7/10 ()

pepa3rd

Dovedu si představit, jak je asi těžké navázat filmem na krátká a tolik oblíbená televizní dobrodružství. Jestli to mělo nějak fungovat, bylo třeba víc, než jen poskládat za sebe ty nejlepší vtipy, tj. dát filmu ucelený děj. To se v tomto případě povedlo a i když se díky tomu "nutnému" ději nebudete válet smíchy celých 90 minut, určitě se smíchy válet budete. Pro mě se s 77 % rozhodně nejedná o filmovou katastrofu, natož největší :) ()

Tryman

Film to nebyl špatný, ale jediné, co ho drželo na úrovni, byl humor Atkinsona. Myslím, že jeho One-man show jsou mnohem lepší... ()

Hightower

Opět Rowan Atkinson ve své proslulé roli báječného komika, ale přednost dávám seriálu, poněvadž tam vyniká jeho umění a tím je humor. ()

-soch-

Oveľa lepšie ako "pokračovanie" z roku 2007. Totiž, videl som to už asi trikrát a nemôžem povedať, že by som sa aspoň päťkrát nezasmial aj na známych fóroch. Napríklad ako jazdí po Los Angeles v kabriolete a ukazuje okoloidúcim neslušné gesto (..!..). Kvalitu navyše dofarbil slovenský dabing, ktorý je skutočne podarený. V slovenskom znení: MIROSLAV NOGA, RASTISLAV SOKOL, ĽUBA TRÉGEROVÁ a iní. Réžia slovenských dialógov: ŠTEFAN MANDŽÁR ()

Biopler

Veľká sranda, či už na letisku s imaginárnou pištoľou, alebo ošpliechanie sa vodou na záchode a následné sušenie nohavíc, atď. Občas som sa zasmial až z donútenia, takže také bezva ako seriál to nebolo. Atkinson je totálne šľahnutý herec :) ()

Stíba

Není to kvalita seriálového Mr. Beana ale ta je minimálně na 6* takže těch 5 tady s klidnou hlavou můžu dát. V životě nezapomenu na scénu kdy odkrývá jím přemalovaný obličej, to je pro mě jeden z nejlepších "beanovských" momentů. ()

GlamourCat

Nechápu proč má tolik lidí s tímhle filmem problém! Protože se tam mluví a to se přece "k Mr Beanovi nehodí?". Když je to film, nějaký děj to mít jednoduše MUSÍ, já jsem kritický divák a neměla jsem problém ani s vtipností, ani s chudákem Atkinsonem. ()

KafuR

Ne jenom, že se tady několikrát omílaly scénky známé už z jednotlivých krátkých epizod, které mi už tady dokonce ani nepřišly vtipné, ale tak chatrný a děravý scénář jsem už dlouho neviděl. Vím, že v tomto případě jde v první řadě o něco jiného, ale vypnout mozek na tak nízkou úrověň ještě nedokážu, abych mohl říct, že jsem viděl něco zajímavého. Film sice nepostrádá zábavné gagy a vtipné momenty, ale to na celovečerní film prostě nestačí. ()