Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

Bean: The Movie

Bean: Najväčšia filmová katastrofa

Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 1997, 85 min

Při sledování jsem měl na mysli jediné a to, že Mr. Bean patří na televizní obrazovku, ne na filmové plátno. Přesto stále nadprůměrná podívaná.(3.7.2007)

"Ani Marťani, které vyhostili z Marsu za to, že vypadají divně, nejsou tak divní jako on!" :-) Problém filmového Beana nevidím v jeho vyvržení z přirozeného prostředí ani větší upovídanosti (mluví jen když je přinucen), ale v popírání některých jeho neodmyslitelných vlastností, jako je zlomyslnost, soutěživost, sobectví. S vědomím, že USA jsou jedním z mála míst, kde jeho televizní skeče propadly, amputovali Atkinson s Richardem Curtisem Beanově osobnosti všechny vyloženě záporné rysy a asi proto se nám filmový Bean nezdá plnohodnotný. Na druhou stranu - většina nových i recyklovaných gagů je k popukání a myslím, že třeba scény s větrákem, jednostranně propustným zrcadlem a samozřejmě obrazem by rozesmály snad i Whistlerovu matku. 80%(16.10.2007)

Prostě skvělá komedie s nejlepším komikem všech dob ! Co víc dodat ?(25.4.2008)

Očividně slabší než Beanovy krátké filmečky. Spoustu scén v nich už bylo dávno použito. Ale i tak poměrně dobré. Zvláště scény kdy je Bean převlečený za doktora v nemocnici ("Jak se vám máme odměnit?"- "Můžu ještě u vás týden bydlet?") a závěrečné gesto s motorkářem.(3.12.2005)

70% - Na Beanovo mávání na rozloučenou nikdy nezapomenu... :)(27.5.2007)