Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

Bean: The Movie

Bean: Najväčšia filmová katastrofa

Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 1997, 85 min

Všichni na Beanův film nadávají, ale já nemůžu zaujmout jednoznačně negativní stanovisko. Je sice o něco horší než krátké příběhy (rozdíl je hlavně ve snaze - to slovo zdůrazňuji - o děj), místy to ztrácí takového Beanovského ducha, ale je to stále dost vtipné, mnohem víc než většina ostatních amerických komedií, které se dnes točí.(6.7.2003)

Prerábka obrazu, Whistlerovej matky, Mr. Beanom ma bude prenasledovať dokonca života.. I dnes keď si na to spomeniem sa škerím asi tak nejak ako sa dokáže škeriť samotný Bean. Možno síce film nemal silný príbeh ale aj tak to skvele pobavilo.(11.3.2013)

Při sledování jsem měl na mysli jediné a to, že Mr. Bean patří na televizní obrazovku, ne na filmové plátno. Přesto stále nadprůměrná podívaná.(3.7.2007)

"Beriete prášky?" - "Nie." - "Mali by ste." Základný problém celovečerného pána Beana je v tom, že pán Bean (z miery nevyvedený Rowan Atkinson so servítkou v nose) sa tentoraz pohybuje v reálnom svete - takže každý, s kým sa v ňom stretne, naňho pozerá ako teľa na nové vráta. Kvôli tomu som sa postupne prestával smiať a začalo mi byť z toho neprispôsobivého človiečika smutno na duši (!). Pocit vyvolaný televíznymi (do absurdnosti dovedenými) polhodinovými epizódami bol diametrálne odlišný, bohužiaľ v celovečernej verzii niektoré "hrdinove" výstupy hraničia s afektovanosťou, trápnosťou a mojim narastajúcim presvedčením, že pozerám psychologický horor typu SMRTIACI BUMERANG, kde na konci Bean všetkých zabije a zožerie. Na strane druhej, všetci zúčastnení (napríklad Peter MacNicol a Pamela Reedová) si perfektne natrénovali teľací pohľad a na "Beatles" sa nezabúda. Takže - mohlo byť horšie. Ale nie o veľa. Dávam opatrných 60%, ale prevládajú rozpaky a smútok na 40%... a to seriál u mňa ide na 80%. Koniec matematiky (a mistr bína?). P.S. Faktom je, že vďaka tomuto filmu ľudia na celom svete vedia, ako vyzerá obraz "Whistlerovej matky"... Kino Považan 1998(31.12.2004)

• gouryella

Fraska, ktera se televiznim kratasum mistra Beana ani nepriblizila.(1.8.2002)