Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

Bean: The Movie

Bean: Najväčšia filmová katastrofa

Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 1997, 85 min

"Beriete prášky?" - "Nie." - "Mali by ste." Základný problém celovečerného pána Beana je v tom, že pán Bean (z miery nevyvedený Rowan Atkinson so servítkou v nose) sa tentoraz pohybuje v reálnom svete - takže každý, s kým sa v ňom stretne, naňho pozerá ako teľa na nové vráta. Kvôli tomu som sa postupne prestával smiať a začalo mi byť z toho neprispôsobivého človiečika smutno na duši (!). Pocit vyvolaný televíznymi (do absurdnosti dovedenými) polhodinovými epizódami bol diametrálne odlišný, bohužiaľ v celovečernej verzii niektoré "hrdinove" výstupy hraničia s afektovanosťou, trápnosťou a mojim narastajúcim presvedčením, že pozerám psychologický horor typu SMRTIACI BUMERANG, kde na konci Bean všetkých zabije a zožerie. Na strane druhej, všetci zúčastnení (napríklad Peter MacNicol a Pamela Reedová) si perfektne natrénovali teľací pohľad a na "Beatles" sa nezabúda. Takže - mohlo byť horšie. Ale nie o veľa. Dávam opatrných 60%, ale prevládajú rozpaky a smútok na 40%... a to seriál u mňa ide na 80%. Koniec matematiky (a mistr bína?). P.S. Faktom je, že vďaka tomuto filmu ľudia na celom svete vedia, ako vyzerá obraz "Whistlerovej matky"... Kino Považan 1998(31.12.2004)

Skvělá vtipná komedie. Kdo má rád styl pana Beana určitě se nezklame. Nejlepší část je určitě záběr na upravený obličej Whistlerovy matky.(4.9.2008)

Sitkom roztažený na délku celovečeráku prostě fungovat nemůže. Bean je toho důkazem. 60% Zajímavé komentáře: anais, dzej dzej, Merggie(25.9.2005)

Očividně slabší než Beanovy krátké filmečky. Spoustu scén v nich už bylo dávno použito. Ale i tak poměrně dobré. Zvláště scény kdy je Bean převlečený za doktora v nemocnici ("Jak se vám máme odměnit?"- "Můžu ještě u vás týden bydlet?") a závěrečné gesto s motorkářem.(3.12.2005)

Rozpočet $18miliónovTržby USA $45,319,423Tržby Celosvetovo $251,212,670║ Je to dejovo dosť kolísavé, nemá to razanciu série Bean ale niekoľko vydarených komických hlodov sa tu nájde a pobaví. /videl v kine: 70%/(11.8.2005)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles a ve Velké Británii. (reich)

• - Film byl kritizován za porušení tradic vůči seriálu a pro jeho amerikanizaci. (Terva)

• - Steve Martin je velký Beanův fanoušek a nabídl se pro roli Davida Langleyho. Tu ale získal Peter MacNicol. (Karlos80)