Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

Bean: The Movie

Bean: Najväčšia filmová katastrofa

Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 1997, 85 min

"Ani Marťani, které vyhostili z Marsu za to, že vypadají divně, nejsou tak divní jako on!" :-) Problém filmového Beana nevidím v jeho vyvržení z přirozeného prostředí ani větší upovídanosti (mluví jen když je přinucen), ale v popírání některých jeho neodmyslitelných vlastností, jako je zlomyslnost, soutěživost, sobectví. S vědomím, že USA jsou jedním z mála míst, kde jeho televizní skeče propadly, amputovali Atkinson s Richardem Curtisem Beanově osobnosti všechny vyloženě záporné rysy a asi proto se nám filmový Bean nezdá plnohodnotný. Na druhou stranu - většina nových i recyklovaných gagů je k popukání a myslím, že třeba scény s větrákem, jednostranně propustným zrcadlem a samozřejmě obrazem by rozesmály snad i Whistlerovu matku. 80%(16.10.2007)

Taškařice Beanice... V rámci žánru taškařic bez problému za pět hvězdiček, fim jako takový jinak zas víc jak průměrný není - tož za tři, leč zprůměrováno vychází to na čtyři fazole... :-)))) Chvílemi jsem se fakt smál, až jsem se za břicho popadal... Tak pozor na následky nadýmání... ;-)(7.2.2006)

Mr. Bean je žádaným produktem všech věkových kategorií a zlatá kasička pro producenty, proto není natočení filmu s celovečerní stopáží nijak nečekaným krokem. Autoři se pokusili do scénáře vtěsnat veliké množství absurdního humoru, aby si i přes svou délku Bean udržel vtipnost, což není zrovna lehký úkol, ale jistým způsobem se jim to povedlo. Rozhodli se totiž pro tu nejschůdnější varintu, místo natažení jedné částí sitkomu, kterou by doplnili o pár gagů vytvořili plytkou dějovou linku (tedy vlastně dvě na sobě nezávisle ukončené dějové linky) s něčím, co bychom mohli označit za příběh a nastrkali do ní hordu beanovských vtipů, jistá podobnost s první možností tam je, ale pokud o tom popřemýšlíte, zjistíte že ta druhá nenechává tolik prostoru pro křečovitost. Scénář sice není nijak okouzlující - a to je vidět i na Atkinsonovi, který se někdy tváří, že je mu předvádění některých situací trapně -, ale drží po hromadě a tvůrcům se dokonce podařilo vytvořit i duo happyendů, u kterých si možná někdo i zaplaká :). No dobrá, rozhodně to postrádá kouzlo původních kraťasů, ale na druhou stranu nemá cenu hledat ve filmu za každou cenu mouchy...(11.2.2006)

• POMO

Séria príjemných beanovských fórikov, pospájaná zapáchajúcim a nespoľahlivým kanagonom.(5.4.2003)

6 / 10 Kiež by každá komédia bola aspoň tak vtipná ako táto. Neviem si pomôcť, ale mne sa tento film ľúbil a nasmial som sa až-až. Áno, priznávam, je to očividný pokus ľahko zarobiť ďalšie peniaze na Beanovej popularite, no teraz sa na to aspoň dá pozerať a fakt, že príbeh je úbohý ako Kuvajtský krasokorčuliarsky tím, na tom nič nemení. Atkinson dokazuje, že je pán komik, a Peter MacNicol neurazí. Tri * však dávam so vztýčeným ukazovákom a prísnym výrazom na tvári, pretože nemám rád, keď sa nás producenti za každú cenu snažia ogabať aj o tom málo peňazí čo máme.(4.3.2005)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles a ve Velké Británii. (reich)

• - Producenti chtěli do role generála Newtona někoho méně známého, ale když se nabídl Burt Reynolds, nedokázali ho odmítnout. (Karlos80)

• - Steve Martin je velký Beanův fanoušek a nabídl se pro roli Davida Langleyho. Tu ale získal Peter MacNicol. (Karlos80)