Kultovní komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi, kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek. Rendy a Jáchym jsou v počítačové herně snowborďáckými rekordmany. Na opravdovém prkně dosud nestáli, ale věří, že v povánočním týdnu pokoří zasněžené svahy a udělají dojem na skvělé sexy dívky. K jejich zděšení je ale na hory doprovází neskutečně jedovatá Jáchymova sestra Marta. Bratranec a správce chaty, kde jsou zadarmo ubytováni, si je plete s námezdními silami a spolu s Martou se jim snaží udělat z pobytu peklo. Neodolatelné bohyně, do kterých se Rendy s Jáchymem zamilovali, obletuje drsná trojice místních snowborďáckých suverénů... Veleúspěšná teenagerovská komedie plná kiksů, trapasů, ale i splněných snů je filmovým debutem režiséra a scenáristy Karla Janáka a proslavila se v ní mladá herecká dvojice Vojta Kotek a Jiří Mádl. (Česká televize)

Strike

Chvílema jsem se obrovsky nudil. Některé střihy mně připadly dost chaotické a nenavazující. V celém filmu jsou situace, které už byly někde jinde vidět. Ale nakonec jako celek to je koukatelný a v podstatě je dobře, že film vzniknul. Zvláště dnes, kdy ostatní filmaři zabředli do tragikomedií - tohle je čistá zábavovka. P.S. OST mi připadá velice průměrný - i když pro český film je to asi nadprůměr :-( ()

kecinzer

Po několika shlédnutích se tento film dá považovat za docela slušnou českou teenagerovskou komedii, kterých v našich končinách, co se tvorby týká, moc nenajdeme. A to, i když jde v podstatě o kopii úspěšných zahraničních titulů. Některé hlášky jsou a situace jsou opravdu dobré. K hereckému obsazení nemám námitek a domnívám se, že se herci svých rolí zhostili velice dobře. ()

Chulimanga

Nejsem si jist, zda jsem hodnotil tento film správně....provedu takovou malou rekapitulaci: ve filmu bylo několik mě blízkých a povedených scének, které mě dokázaly rozesmát, ale na druhou stranu je velkým mínusem nepřístupnost širšímu publiku. Komedie je stylově pouze pro teenagery, takže film možná neosloví mnoho lidí ze starších vrstev. Tři hvězdičky budou odpovídající vizitkou této komedie. ()

thunnus

Zpočátku jsem byl mírně mile překvapen a chtěl jsem dát i ***, ale druhá půlka to zkazila. Mádl i Kotek jsou celkem dobří, holky krásné, ale vtipy se po chvíli stávají něchutné až fekální, jako ve většině podobných "dílek" tím si to film u mě zkazil. Když přidám téměř nulovou hloubku charakterů, nepříliš logický děj, několik hrubek (např. nelogický důvod sexu atd. atd.), typických pro tento žánr vychází mi jen 40%. Dívat se na to ale v každém případě ještě dá. ()

Phillo

Dobrá zimná zábavička s novými hereckými tvárami, z ktorých úst neznejú hlášky neprirodzene a dá sa im fandiť. No a On my head je najlepší český soundtrack posledných rokov... ()

arcticsky

Mladí hrdinové mluví, jak jim zobák narost, k tomu pár slušných hlášek, velmi dobrá hudba a krásná Barbora Seidlová = nemám větší problém s tímto filmem - bavilo mě to ! ()

Gore odpad!

Trapnej a zcela nevtipnej pokus se opičit po americkejch teen komediích. Natočit to v USA, byla by z toho zaručeně Zlatá malina ()

TheGunner

Nj, 2 borci si vyjedou na hory zasnowboardovat a zašukat, námět jak kráva....mě to rozhodně neuchvátilo jako většinu mojich vrstevníků... ()

Kratoc

Tvůrci filmu Snowboarďáci měli štěstí, že byli první, kteří se svezli na vlně teenagerovských komedií importovaných z USA a všechno zasadili do hezké české krajiny. Neudělali moc přešlapů a obsadili v té době ještě neokoukané herce (některé) a z těch okoukaných se nesnažili udělat ústřední postavy. ()

Oxymoron

Snowboarďáci jsou jednou z těch lepších českých komediích a tenhle názor mi nevezme žádný zamindrákovaný nesnášenlivec dvojice Kotek - Mádl. I mě se s odstupem času tahle dvojka zprotivila, ale ve Snowboarďácích byli oba skvělý, stejné jako zbytek herců (a hlavně hereček), dokonalá hudba a vůbec svěží nápad. A to si vzít fakt nenechám. ()

waits

"Kultovní komedie" (anonocováno v programu čt1) prošuměla, neusnul jsem, no tak sláva.. Ale já nejsem už dávno teenager, takže jsem u televize neměl co dělat. Pro moji věkovou skupinu: poměrně nezajímavá podívaná s náznaky neurážejcího humoru a s hudbou, kterou bych si doved i já představit víc dravější. Pro teenagery: fakt pecka, Kotek, Mádl, Seidlová, Vondráčková, snowboard, sranda. Ostrý střih v hodnocení kolem dvacítky. Na čtyřicátníky, co se jim to líbilo, by si měly jejich manželky dávat pozor. Bárta zpívá dobře pro všechny věkový skupiny. ()

jacksax

Vám se to fakt nelíbilo? Nechápu proč jsem se tomu sedm let vyhýbal... Pro mě rozhodně zábavnější než česká komedie století. Jednoduché (někdy buransky), přímočaré, a s hudbou co to udrží, když se nedaří. Pseudointelectuals go home! ()

Ad4mson

Když se s odstupem sedmi let na tenhle kousek podívám a směju se pouze tehdy, kdy je na scéně Jiří "a nečum" Langmajer, je jasné, že to tenkrát byl pouhopouhý (nutno říct geniální) zásah na cílovku. Dnes se už jedná o sakra naivní komedošku se sakra dobře viditelnými dírami ve scénáři a děsivou "teen" hudbou. ()

Hepy13

Odpočinková komedie, s kterou nemám problém pustit si jí kdykoliv během vánočních dnů. Rtuť na venkovním teploměru se nevyšplhá do plusových čísel. Tma skoro už ve čtyři hodiny odpoledne. Za okny sněhové království. A já si udělám groček, zapnu topení, dám nohy nahoru a pustím si filmeček. Přesně tak vypadá moje každoroční setkání se Snowboarďáky. ()

Bukk

Nad tím filmem museli scénaristi strávit roky. Jak jinak si vysvětlit, že i po několika shlédnutích je to pořád psina? Vše bylo přirozené, spousta hlášek se chytla (což nejspíš bylo účelem) a musím konstatovat, že nepociťuji žádné negativní projevy i při typicky náctiletých scénách a není mi trapně (jak bych čekala). Palec nahoru. ()

lardko

Dost komediální film ikdyž mě přišlo že to byla taková parodie na raftáky pádla vyměnili za snowboardy, ale i tak mě film dost rozesmál. ()

Lilloos

Přisprostlá teenagerovská komedie v českém podání se drží ve slušnějších mezích, než jsme zvyklí z ciziny, ikdyž někdy stačí k trapnosti málo (vlezlá stařenka). Většinu času jsem se ale bavila skvěle, o což se kromě ústřední dvojice postaral vynikající hajzl Langmajer, navíc v rytmu parádních písniček. ()

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Český lev je za námi