Jeff "Dude" Lebowski je nejlenivější chlápek z Los Angeles a okolí. Miluje bowling, koktejl zvaný Bílý medvěd, marihuanu a svůj koberec. Díky shodě jmen je ale považován za boháče, který se shodou neskutečných náhod stane obětí vydírání. Místo toho, aby mu skutečný boháč Lebowski zaplatil zašpiněný koberec, musí Jeff se svými neschopnými kumpány předat výkupné za jeho rozmazlenou dceru. Vše by mohlo jít docela v klidu, kdyby se Jeffův kámoš Walter (John Goodman) nerozhodl shrábnout prachy na výkupné bez ohledu na následky. Big Lebowski je dnes již kultovní klasika bratrů Coenových s Jeffem Bridgesem v hlavní roli. (Cinemax)

Shona

Nebudu chválit jednotlivé složky filmu, protože ty jsou jak je u bratrů zvykem na vysoké úrovni. Co vyzdvihnu nejvýše to je bláznivá zápletka kolem ,,pochcaného" koberce a herecké výkony. Žádný standart jednoho, či dvou dobrých, ale jeden vedle druhého. Společně s Fargem a Mužem, který nebyl, jejich nejlepší práce. ()

ZackSawyer

Pecka film! Bowling, Dude a umlčenej Buscemi. Už máte svého hrdinu? Já jo :-) Obřad sypání popele - to už jsem šel do kolen. Pro mě skoro nejlepší Coenovci. ()

Liduskaa

Všechno, co chtěl Dude, byl jenom jeho tepich bez fleku. Vážně se tam hodil...a jinak nedal by si někdo Bílýho medvěda? 40 ml - vodky, 30 ml - likéru Kahlua, 60 ml - smetany...dobrou chuť :) ()

Ssoumess

Nejlepší výkon Johna Goodmana, Buscemi standardně nejlepší postava, Dude je mazák. Tento majstrštyk je v mých Top10. 10/10 ()

Biopler

Jeff Bridges doslova exceluje, životný výkon. Dokonale stvárnený leňoch, stačí len keď otvorí pusu + bezchybné oblečenie, hlavne župan. Nesmiem zabudnúť na parťáka Johna Goodmana, taktiež skvele. Výborná komédia, ktorá avšak v niektorých častiach skĺzava do... no pomáha si trápnymi fórmi. Hudba je skvele strelená, niečo podobné ako v Raising Arizone. Coenovci sú majstri v tom, že dokážu vymyslieť príbeh na základe osťatého koberčeka. ()

Al44...

Bohužel mě tento film zase tak nebral. Jasně je tu pár vtipných situací a černý humor je tu podáván opravdu ve velkých dávkách, ale na druhou stranu je děj filmu takový nijaký. Vše je postaveno na pár absurdních situacích a hlavně na dialozích hlavní postavy filmu a jeho bowlingových kámošů. ()

-soch-

Pre mnohých je tento film kultom. Myslím si, že skôr je to tá hlavná postava - ukážkový losangelský lenivec, ožran a hráč bowlingu. Nedávam päť hviezdičiek, ale určite si tento film budem dlho pamätať, hoci nie je tým najlepším. + Je na škodu, že Markíza ho vysielala v dosť neskorom čase, ba až v off-time a tak väčšina divákov nepozná hviezdy a jednodnoducho bravúrny dabing. V slovenskom znení: JÁN KRONER, JOZEF VAJDA, MARIÁN ZEDNIKOVIČ, ANDREA KARNASOVÁ, BORIS FARKAŠ, MARIÁN GEIŠBERG a iní. Slovenské znenie vyrobil LENOX. Réžia slovenských dialógov: DANIELA HRONCOVÁ ()

Stíba

Lebowski a hlavně jeho crazy společník sou vážně dost ulítlý zábavný magoři. Skvělé scény a výborná zábava na 2 hodiny. ()

Gabretta

Skvělý zážitek plný vtipných scén i hlášek, navíc podepřený výbornými výkony herců! Jen tak mě film nerozesměje, ale tomuhle se to povedlo. Už se těším až se na něj podívám znovu, stojí za to! ()

Calwen_

“I'm talking about drawing a line in the sand, Dude. Across this line, you DO NOT … Also, Dude, chinaman is not the preferred nomenclature. Asian-American, please.“ Walter měl dostat oskara! ()

LojZza

Neskutecne pohodova komedie ktere kraluje Jeff Bridges. Asi po dvaceti minutach filmu jsem mel na tvari blazeny usmev ktery mi vydrzel az do konce filmu. Prakticky vsechny postavy jsou vsechny skvele napsane a jeste lepe zahrane, at uz jde o ultrafeministickou Julianne Moore ci paradne nahravajiciho Steva Buscemiho. ()

pouler

No, tak to je oříšek. Bratry Coeny mám rád ale tady jsme si nerozumněli. Pro mnoho mých přátel je to kult. Ale mě to prostě nechytlo. Nikomu neberu jeho víru :-) ()

katmandzoo

strašná nuda..zaspával som pri tomto filme..nezáživné, nevzrušujúce,neprepracované..od takéhoto hereckého obsadenia som čakal niečo viac.. ()

Jeand´Boa

Kdo nic nedělá, že nic neprožije? Hloupost!...Brilantní film se skvělými herci, který zkrátka nemůže omrzet...Velkolepé umělecké vstupy, které nesvědčí o ničem jiném než o talentu režisérské dvojice... ()

zekkx

Kromě scény s rozprášením Donnyho a Dudeova volnomyšlenkářštví nevidím na filmu nic úžasnýho. Sorry, todle asi nebyl můj šálek Bílýho medvěda. ()

Ygnor

Film zraje jako víno. Až teprve čtvrté shlédnutí se mi líbilo nejvíc.... Jenže k tady tomu dospěli již asi všichni :-) ()

Big Lebowski má hotový spin-off

Big Lebowski má hotový spin-off

09.07.2019

Coeni míří na Netflix

Coeni míří na Netflix

11.08.2017

Streamovací služba Netflix láká čím dál tím známější režiséry. Po Carym Fukunagovi (Bestie bez vlasti) tam zavítali i David Ayer (Bright) nebo Martin Scorsese (The Irishman), a teď je tu další velký… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller

15.10.2016

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

18.08.2016