Jeff "Dude" Lebowski je nejlenivější chlápek z Los Angeles a okolí. Miluje bowling, koktejl zvaný Bílý medvěd, marihuanu a svůj koberec. Díky shodě jmen je ale považován za boháče, který se shodou neskutečných náhod stane obětí vydírání. Místo toho, aby mu skutečný boháč Lebowski zaplatil zašpiněný koberec, musí Jeff se svými neschopnými kumpány předat výkupné za jeho rozmazlenou dceru. Vše by mohlo jít docela v klidu, kdyby se Jeffův kámoš Walter (John Goodman) nerozhodl shrábnout prachy na výkupné bez ohledu na následky. Big Lebowski je dnes již kultovní klasika bratrů Coenových s Jeffem Bridgesem v hlavní roli. (Cinemax)

Fender

Film mě velmi zklamal, divím se, že je tolik lidí, co ho zbožňují. Očekával jsem výborný film ale místo toho jsem dokoukal něco, co hýří naprosto jednoduchým a trapným humorem, absolutně nic se zde nedá považovat za vtipné. Film je rozhodně skvělý po vizuální stránce, kamera je velmi povedená a herci se dokázali skvěle vžít do role, ale nic z toho mě nemůže přesvědčit o tom, že by to byl kvalitní film, upřímně na mě působil mnohdy bohužel až béčkově a to hlavně těmi dialogy. Dle mého jeden z nejpřeceňovanějších filmů vůbec. ()

Tunheber

Dost slabé 3 hvězdičky, jediné co z tohoto filmu nedělalo nudnou hovadinu byl fakt úžasný Walter a dobrý hudební doprovod. ()

Tomas_PO

Ďalšia filmová klasika doplnená. Miestami som pozeral s nemým úžasom, čo sa to na plátne deje, humor je to holt špecifický. A ten treba skrátka vidieť. Jeff Bridges bol úžasný, škoda však, že sa viac priestoru nedostalo pre Stevea Buscemiho. ()

Simon.Dobes

Výborne napísaná komédia s jedným skvelým (Jeff Bridges) a jedným geniálnym (John Goodman) hereckým výkonom. Goodman si úlohu užíval - scény s ním stáli za to a sú dôvodom, prečo som dal filmu plný počet. ()

Diego75

Naprosto legendární film plný geniálních hlášek. Hlavní postava Dude je prostě skvěle vymyšlená a ještě lépe zahraná Jeffem Bridgesem, který se na ní neuvěřitelně hodí. Tohle není jen černá komedie plná zábavných zvratů ale i kultovní film o životním stylu. Rád se k této bláznivé jízdě vracím a vždy když jí vidím, tak mám chuť si zahrát bowling. ()

souhlasic

Některé věci se nedají dostatečně popsat slovy a prostě se musí vidět. Lebowski není jen komedie. Není to ani jen film. Je to životní filosofie, kterou budete buď pohrdat, nebo si jí zamilujete. Člověk by skoro až uvěřil, že bowling, sklenka drinku a pár přátel je to jediné co v životě potřebujete. A vlastně... není to tak? ()

Eaton_Hunt

Originální komedie s výbornými hereckými výkony, co víc si přát u oddechové chvíle u televize. Geniální dialogy hlavně ty u bowlingu. Příběh můžete dát stranou a dávat pozornost jenom zvláštním situacím, co se stávají hlavní postavě, která je opravdu nezapomenutelná. To je takový ten typ filmu který byste si pustili kdykoliv a poněkolikáté. 10/10 komedie. ()

Sirpusak

Já teda v boha nevěřím, ale jestli opravdu existuje tak pro mě je to ode dneška Dude. Nejenže ho Jeff Bridges božsky hraje (pro mě osobně jeho životní role), ale on i jako takovej možná mírně zkouřenej bůh v roli Jeffreyho Lebowski vypadá. Když k tomu přičtete fakt, že film natočili Coeni, kteří jak je známo jsou tak trochu magoři a ještě to, že Dudův nejlepší kámoš Walter je totální psychopat, musí vám dozajista vzejít perfektní film. To, jak rozlišit dobrý film od perfektního je velice jednoduché. Když vidíte dobrý film poprvé tak vás baví. Podruhé už trochu méně jelikož již víte co se stane a jak film dopadne. S každým dalším shlédnutím se nedá říct, že by vás bavil méně a méně či úplně nudil, ale spíše už zde není nic nového, co by vás zaujalo. Chvílemi se zasmějete chvílemi jste na mobilu a čím delší film je, tím víc se těšíte na konec. Perfektní film vás poprvé baví. Podruhé vás baví o trochu víc jelikož se už tolik nemusíte soustředit na postavy a na děj a zaměřujete se tím pádem více na některé scény a narážky, které najednou mnohem více pochopíte. S každým dalším shlédnutím zde najdete vždy něco nového co vás rozesměje, ale zároveň scény, které vás doteď bavily vás budou bavit i nadále. No a když už si myslíte, že jste na všechno přišli a film vás už nemá čím překvapit, tak vám najednou začne vrtat hlavou, jestli náhodou odněkud neznáte toho chlapa s knírkem, který dává dudovi boty. Nebo, že jeden z těch nihilistů vám možná trochu připomíná basáka od Red Hotů. No nutit vás nebudu, ale jestli jste si toho nevšimli tak pro vás mám tip jak to napravit. Na víkend si vezměte volno a pozvěte svýho nejlepšího kámoše na promítání. Doma najděte nějaký, pokud možno co nejstarší a nejhnusnější župan. K županu samozřejmě nesmí chybět obuv. Postačí asi jakékoliv žabky či sandále, ale nejlepší jsou samozřejmě nějaké ty třpytivé a průhledné. Jakmile jste oblečeni už vám schází jen něco k pití. Recept na bílého Rusáka najdete asi všude na netu. Nemusíte ani překlikávat na jinou stránku, stačí projet komentáře k filmu nebo zajímavosti a máte to. Samozřejmě záleží na vás za jak moc velkého fanouška se považujete. Jestli plánujete nechat si narůst pořádný háro a bradku, tak k tomu asi nemám co dodat, snad jen to, že si chvilku počkáte. Pokud ale budete chtít vidět film z dudovo perspektivy a vžít se pořádně do role. Tak bych vám radil schovat všechny koberce a pokud hrajete bowling tak pro jistotu i bowlingové koule. No a pak už se jen můžete modlit, že váš kamarád uprostřed filmu nevytáhne z županu bouchačku nebo vydru, teda sviště, nebo fretku? No to je jedno. Každopádně ať už na film budete koukat jakkoliv, zkouření, nezkouření v županu, nebo bez županu. Zaručuji vám, že to bude pořádná jízda. Jo a omlouvám se všem fanouškům Jokera, ale nejlepší stair dance všech dob předvedl Dude aka opravář ve svý hlavě. Prostě dokonalý. ()

Crust

Kultovní film s kultovními hláškami a hudbou patří mezi filmy, které jste měli vidět do svých pětadvaceti a ideálně co nejblíže miléniu. Tak moc je uvězněný v devadesátkách a oproti podobně laďenému Pulp Fiction, které je nadčasové a o třídu jinde, u Lebowskiho spousta absurdních scén, výjevů, situací a postav nedává vůbec žádný smysl a ději nijak nepomáhá, jde většinou vždy jen o jeden ze zbytečnych střípků mozaiky, kterou s vámi tvůrci stejně nesestaví. Děj někdy baví, jindy dost nudí a pokud si film pustíte s křížkem po funuse jako já, tedy dávno za postpubertální fází, těch pár opravdu hodně vtipných a povedených scén (rozprašování zesnulého kamaráda nebo přibíjení zarážky před dveře) to bohužel nevytrhne. Budu ale velkorysý a dám 70% s dost odřenýma ušima, čímž si to může hrábnout ve finále na 4 hvězdy. ()

F2003F

Jedna z najzábavnejších a najoriginálnejších komédii aké sú. Lenže výraznou zásluhou patrí vedľajšej postave, ktorá je toho skutočnou ikonou než ikonické meno hlavnej, prakticky všetky vtipné hlášky, najpresvedčivejšie výrazy a najzaujímavejšie scény má na ramenách on. Ostatní herci to rozmanite veselo dopĺňajú (Turturro, Buscemi) a Hoffman ako obvykle top. Moore mi tam naopak úplne nesedela, ale tiež ok. Magnum Opus Coenovcov ()

liebgott

Od chvíle co Lebowskimu Pochcali Tepich tak mě tenhle film chytil a nepustí dokud Dude naposledy neřekl Walterovy že je vůl , tohle je jedna z nejlepších komedii co jsem za poslední dobu viděl a tak sem musím hodit pět hvězda za pochcanej Tepich . ()

Dvojirakri

Bez nějaké zevrubnější přípavy jsem se jedno po celodenním usrkávání z lahvinky odpoledne jal sledovat tento film, začínající příjemným monologem jenž diváka uvede do děje. Brzo jsem ale odpadnul, příběh mi nepřišel zajímavý, postavy mě nebavily, tak jsem to prostě zavřel s tím že možná dokoukám druhý den. Tak se taky stalo. A brzo mi to začalo docházet, ty stupidní fórky, suprová kamera, vytříbený scénář, výprava, skvělá hudba, ale ty fórky, to jsou zase ti maníci co natočili Fargo! Nemůžu si pomoct, ale já si ty jejich filmy užiju až někdy od půlky, až když mi dojde že musím přistoupit na jakousi jejich hru. Pak se dokážu královsky pobavit, třeba jako u této potrhlé komedie! ()

Pasternak

Nepočítal jsem to, ale myslím, že jsem se smál v kuse asi 1117 minut. Ano není to překlep 1117 minut, protože mi smích vydržel cestu domu z kina, celý večer a skončilo to někdy v noci, ve spáku. Proto se to nedá spočítat přesně. P.S. Jeff "Dude" Lebowski se vyšplhal před Homera Simpsona v dokonalosti životního stylu... ()

Curfew

Mimořádný a pozoruhodný příběh o tom, jak se bowlingový povaleč nachomýtne k únosu (popíšeme-li spletitou zápletku velmi volně). Co je ale nejdůležitější: na první zkouknutí budete mírně zmatení, na podruhé vám dojde, že je to všechno sranda a napotřetí budete mrtví smíchy. A pak si to budete spokojeně pouštět zhruba po půl roce a vždycky vás pobaví. Takových filmů zas tolik není :-))) ()

Kiedis

Děti,když budete zlobit,tak si vás najde německá mafie a pochčije vám váš tepich :-))) no comment, 5 bodů ()

Warapeidza

Tenhle film je divnej. Všude je chválenej, má skvělý recenze a fanoušci ho milujou, ale já mu nějak nemůžu přijít až tak úplně na chuť. Neuvěřitelná zápletka, kdy se každou chvíli něco stane, z dosavadních spojenců se stávají nepřátelé a naopak vám asi vezme dech. Hlavní hrdina je velmi zajímavej- proplouvá vším se svýma dvěma nejlepšíma kámošema- katolickým polákem slavícím židovské svátky Walterem a "tak trochu blbcem" Dannym a kouká se na to docela pěkně. Některé hlášky jsou fakt super, ale pořád mě to nějak nechytlo... edit: po druhém shlédnutí přidávám jednu hvězdu ()

Big Lebowski má hotový spin-off

Big Lebowski má hotový spin-off

09.07.2019

Coeni míří na Netflix

Coeni míří na Netflix

11.08.2017

Streamovací služba Netflix láká čím dál tím známější režiséry. Po Carym Fukunagovi (Bestie bez vlasti) tam zavítali i David Ayer (Bright) nebo Martin Scorsese (The Irishman), a teď je tu další velký… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller

15.10.2016

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

18.08.2016