berg.12

Srovnání s "MravencZem" se tu sice nabízí, ale pokud ho nezploštíte na 3D mravenec jako 3D mravenec, má s ním tahle volná parafráze na "Sedm Statečných" společného opravdu málo. Živá, barvitá a nápady napěchovaná podívaná, kterou si určitě nemusí užít jen vaše ratolesti. ()

Radko

Obrazovo a farebne vydarený, počítačo animovaný film z dielne štúdia Pixar vyniká akčným dejom, množstvom zaujímavých scén, ktoré sa vzhľadom na ich nahustenosť dajú zhliadnuť bez toho, že by zvlášť nudili. Scenár vychádza z klasického pôdorysu Siedmich samurajov o ohrozenej porobenej komunite, ktorá rozkvitne s príchodom záchrancov. Ukazuje, ako veľmi záleží na vonkajšom zdaní nejakého vzdelania, či profesie (krásna scénka odmietnutia a vyhnania záchrancov – ktorým celé mravenisko dôverovalo až do chvíle, než sa dozvedelo o koho v skutočnosti ide) bez ohľadu na skutočné hodnoty. Vyzdvihnutie individualizmu s občasnou potrebou kolektívnej pomoci. Po druhom zhliadnutí som nebol tak nadšený ako prvýkrát, ale nádherne svietiace huby ma zaujali aj tentokrát (vzhľadom na farbu mravcov, žeby holohlavce?). ()

akisha

Starší Pixarovky miluju. Jako oddychové filmy nikdy nezklamou. Poněkud upozazděný Život Brouka je podle mě kritizován neprávem. Neřekla bych, že je až tak špatný. Mnoho Pixarovek má ve svojí podstatě tyhle klišovité příběhy (typu "Věř si" nebo "Běž za svým snem"), Pixar je ale na rozdíl od jiných dokáže originálně zpracovat. Za mě snad jen výtka, že se klidně mohlo víc času strávit ve hmyzím městě, které mi přišlo jako těžce nevyužitý potenciál. Byla to rozhodně nejzábavnější část filmu. Jinak nejlepší postava je jednoznačně sexy beruška, o tom žádná. ()

castor

Pro mě trefa do černého, být mladší, se zaťatýma pěstma si to užiju podstatně víc, ale i tak to stojí za to.. Navíc nesnáším hmyz, ale tenhle pixarovský si milerád zopakuju!! Svižné, příjemné vyprávění.. ()

pepo

prvá polovica je príliš detská ale druhá je výborná ale likvidácia hlavného yáporáka,no...CHORÁ! výborná postava Hoopera ()

Xmilden

Možná trošičku slabší kousek od Pixarů, ale mě upřímně nezklamal. Těch nápadů nám tvůrci opět vysypali dostatečné množství, takže je na co koukat. Nejoblíbenější postavou se stala ta kobylka co ji mluvil jedinečný Václav Vydra. ()

cheyene

Pamatuji si velmi dobře, jak jsem se u tohoto filmu v kině nudil...Vizuální zpracování však bylo výborné, nápad také zajímavý, ale holt není snímek ten, aby se zavděčil lidem všem. Pro mě jeden z nejslabších animovaných filmů (nejen od Pixaru). ()

juta

Na to že už to je starší snímek, tak šel okolo mě velkou oklikou což je docela škoda, protože to je milý animák ještě ze staré školy. ()

ajuska

Opět vysoký standart Pixaru, který vyniká, jak už je u jejich filmů dobrým zvykem, skvěle fungujícím a do detailů propracovaným svébytným neobvyklým světem. Právě různé drobné vychytávky a roztomilé drobnosti dokáží vyzvednout film na vyšší úroveň a zaujmout tak široké publikum. ()

Boogeyman

Animák od Pixaru. Myslím si, že nic víc už ani není třeba dodávat. Snad jen to, že (dnes je 2009) je příjemné sledovat, jak pomalu Pixarovské snímky dospívají. Stále jsou ideální pro celou rodinu, ale právě mezi bezstarostným až infantilním Životem brouka a Wall-E je ten rozdíl hodně vidět. ()

Cappuccino

S nostalgiou spomínam aké to bolo, keď som Bugsíka Lifa zhliadol prvý krát. Na rok 1998 až nehorázne krásna animácia. Príbeh a v ňom vsunúte vtípky sú možno určené predovšetkým mladšiemu publiku (cca do 12 rokov), ale i tak ma táto malá roztomilosť vždy pohladí na duši. Pocit útulnosti na nezaplatenie. ()

misterz

Kedysi dávno ma to oslovilo viac, teraz mi ten už dej prišiel málo zaujímavý a šedivý, aj keď pár momentov s cirkusákmi sa vydarilo. Priemer. 60/100 ()

k212

Po stránce technické jde jistě o velmi nadprůměrný film, ale myslím si, že AntZ měl více "ducha", ať je to tím, že to bylo inspirováno Woody Allenem a jeho neurózami všeho druhu, nebo jen tím, že to bylo přece jen více pro dospělé, než Žiivot brouka - u toho se dokonce nenudí ani děti (což u AntZeta určitě ano). ()

Legas

Našemu hrdinovi sice chybí jeden pár nožiček, ale když potom proniknete do pestrobarevného světa hmyzu hlouběji, zjistíte, že jde o veselou taškařici a nikoliv reálný pohled do světa hmyzu. Vivat Pixar! ()