JADIM

Animáciou PIXAR roku 1998 rozhodne zažiaril, dnes už však takto podobne vyzerajú niektoré detské seriály, ale nevyzerá to vôbec zle. Príbeh trochu zaostáva a nie je ničím špeciálny, aj keď narážky na druhy hmyzu celkom pobavili. Keď mám porovnať Život chrobáka a Mravca Z, tak to vidím narovnako. V niečom bol lepší ten a v niečom ďalšom bol lepší ten druhý. Život chrobáka bol síce trochu detskejší, ale mal lepšiu animáciu a zase Mravec Z mal iné prednosti. Celkovo je to priemerný film. PIXAR už vyprodukoval oveľa lepšie kúsky, ale niekde to začať muselo a tu sa ešte rozbiehal :) 6/10 ()

Koda

Jednoduše wow! Jestli tohle je jeden z prvních pc zpracování od Pixaru, hned po Toy Story, tak klobouk dolů před animátory. Rozhodně rozehřívačka urodila díky mravencům neuvěřitelný úspěch a plno sklizně, už díky neuvěřitelně tvrdohlavému, ale velmi vynalézavému mravenci Flikovi. Příběh je velice originální a mě strašně mrzí, že jsem tomu filmu nedal šanci jako mladší. Má to šťávu, město vypadalo jak New York včetně Broadway Lvího krále, spoustu vtipů, takovej boží travesti berušák, ale hlavně, úžasné děti mravenců, kterým rozhodně náleží klobouček za skvělé přípravy, odvahu a hlavně nebojácnost. Příběh je plný zvratů, plný překážek plný průserů, ale zase je plný radosti, vtipů, grimasů a hlavně přátelská důvěra a pomoc! Tohle všechno tenhle roztomilý film obnáší, a já jsem rád, že jsem se k němu konečně dostal ❤️ ()

PALINO

ŽIVOT CHROBÁKA je jedným z prvých počítačovo animovaných filmov a tak sa dnes už môže zdať jeho animácia trošku zastaralá, ale to nie je vôbec podstatné, pretože nie je dôležité, aby nám animák vyrážal dych svojím výzorom, ale aby sme sa pri jeho sledovaní dobre bavili a to sa dlhodobejšie nedá dosiahnuť bombastickosťou animácie, ale hlavne príbehom a postavami. A tie má ŽIVOT CHROBÁKA na dobrej úrovni. Príbeh je síce triviálny, ale je vyrozprávaný veľmi svižne a zábavne a navyše je v závere okorenený o akčnú lahôdku. Takisto postavy sa celkom vydarili, či už je to sympatický Flik, princezná, zákerný Hopper alebo cirkusoví chrobáci, všetko sú to postavy, ktoré sú dobrým základom pre film. A ŽIVOT CHROBÁKA je naozaj dobrý film. ()

Herráček

Ano, sice to nevypadá jako od Pixarů, ale jenom jako od Pixarů 21. století.... Století předchozí má v tomto více než ucházející animák, který v sobě má nějakou tu klasickou moralitku, vcelku klišoidní příběh a vynikající animaci... ()

Seti

Kdysi dávno už jsem Život brouka viděl a vím jen, že mi hrozně splýval s Mravencem Z. Po znovushlédnutí musím konstatovat, že se jedná o průměrný Pixar jedoucí po osvědčených kolejích, který ani dnes neurazí, ale ani nenadchne. Ve své době, kdy byla počítačová animace v plenkách, zapůsobil Flick asi o něco víc. ()

wosho

Asi jediný film od Pixaru určený hlavně pro děti. Není to dokonalé jako Nemo, či ÚŽASŇÁKOVI. Za to z toho čpí na míle hravost a děcká fantazie-tvůrci si pro jednou odpustili film co má příběh a postavy a dali nám čistou zábavu. ()

cab

Horsi verze povedenejsiho Mravence Z se potyka s nedostatkem humoru pro publikem starsi zakladni skoly. Jinak sympaticky nekonfliktni pocin poslouzi jako kolaz nebo vyplneni atmosfery pri cinnosti, u kteru neni potreba zapojovat mozek a pouzivat vsechny smysly, stejne jako v pripade nesloziteho deje uz starecka mezi animovanymi filmy. 60% ()

kery-

Pro mě jeden z nejlepších animáků ke kterému se vždycky rád vrátím. Nebojím se tvrdit že by šlo o můj "nej" animák :) ()

Stružák

Zábavný, vtipný a docela napínavý animák. Je tu hodně zajímavých brouků :-), obzvlášť musím vyzdvihnout Kevina Spaceyho jako charismatického záporáka Hoppera. Když bych měl srovnávat, možná je Život brouka o něco roztomilejší a celkově lepší, než Mravenec Z, ale do úplné spokojenosti a plného hodnocení mi přecjien něco chybí. Pixar už s prvním Příběhem hraček ukázal, že umí lépe. ()

Hanys_

Taková dětská verze Sedmi statečných, která se mi kdysi hodně pletla s Mravencem Z (ten je ale přece jenom vtipnější a hlavně dospělejší) 7/10 ()

farfalla

´Upalte ho znovu!' Je to animovaný film pro děti? Řeší se tam problémy dospělých a nakonec to poučení o vykořisťované, ale silnější vrstvě chudých... ()

Krystalion

V této celkem povedené americké verzi na českého Ferdu Brablence můžeme vidět hodné pracovité mravenečky, kteří se snaží poctivě sbírat jídlo pro zlé kobylky ve kterých já vidím zlé kapitalistické imperátory ze západu, kteří si chtějí vzít jejich sezonní práci jen pro sebe. No prostě chtějí jídlo zadarmo od těchto poctivě pracujících sociálně smýšlejících mravenců. Ale jelikož se v tomto mraveništi nachází jeden vyvolený mravenec, kterému všichni říkají Flik, já mu říkám mladej Lenin, tak máme o srandu postaráno. On totiž mladej Lenin vymyslí plán, jak tyto nenažraný hmyzí huby ze západu navždy vymazat z povrchu zemského. A tím začne velká mravenčí revoluce, aby konečně mohli začít uskutečňovat ten pravý socialistický ráj ke kterému jsou geneticky předurčeni. Ve kterém vše bude patřit všem a všichni dělají vše proto, aby se měli dobře. ()

angloumene

Pohodová oddechovka, která má pár opravdu povedených okamžiků. Pro děti ideální, pro starší publikum už trošku míň. ()

Rejže

To je brouků, to je brouků, oni jsou všude. Tvůrci si pohráli s charaktery broučích postav a to je velké plus. Děcka i "větší děcka", jedná se o grafickou lahůdka všeobecně... Ano, i když je to cca 15 let zpátky, žasnu... ()

Paldiny

Kto tvrdí, že je Život chrobáka len pre deti asi sám zanevrel na čítanie medzi riadkami. Pixar tu nahodil rozhodne sebavedomejší kukuč a vytasil témy aké sa v animákoch často nenosia. Vykorisťujúca háveď vládne všetkým, mravčia sila má zas len tú vnútornú spiacu silu a do toho veľa menších spoločenských a osobných konfliktov aké v sebe skrývali po väčšinou tragickí cirkusanti. A to sme iba medzi riadkami, Život chrobáka hrá ďalej s pútavým a napínavým príbehom, niekoľkými exkluzívne spracovanými scénami (nálet vtáčika, dážď, cirkusové číslo) a milými postavičkami, z ktorých si získa najviac sympatií vynálezca Flik, jeho kočka Atta a najviac rešpektu pripadne vodcovi bandy, ktorého sila tkvie i v uvedomovaní si svojej najväčšej slabiny. Je tu skrátka toľko toho na sledovanie, že človek ani nemá čas vnímať, alebo mu nevadí redšia prítomnosť vtipu. Ale zas o to viac funguje dramatická a romantická linka. ()