liberita

Milý príbeh o mravcovi, ktorý si dokáže zachovať originalitu a chrlí dobré nápady na počkanie a tým sa odlišuje od všetkých svojich spolubývajúcich z mraveniska. Kým sa ale stane "národným" hrdinom, musí prejsť samozrejme nejakou tou cestou a nájsť si nových kamarátov - v tomto prípade partičku mierne strelených cirkusantov. Tempo je celkom svižné, v čase svojho vzniku stále prelomová animácia je pôsobivá, hudba Randyho Newmana nič nepokazí a výsledný dojem je príjemný. Podobný námet spracúva aj Mravec Z, ktorý má síce bez debaty lepší scenár, ale myslím si, že pre deti je Flik zaujímavejší a pobaví ich viac. ()

Izz

Animák,který je sám o sobě příjemný,ale ve srovnání s Mravencem Z nebo pozdějšími pixarovkami zkrátka jednoznačně končí poražen na hlavu. ()

Margerie

Roztomilý animák, který je na konec 90. let opravdu vymakaný. Broučci jsou rozkošní, zápletka pohádkově klasická, zpracování kvalitní - oproti řadě současných animovaných výtvorů se mi tenhle líbí daleko víc... ()

Vron

První shodou okolností poslední film od Pixaru (teda i co krátkometrážních se týče), co jsem viděl. Druhou shodou okolností film, který bych přirovnal ke smutnému úpadku Pixaru současnoti. Takže je třeba tenhle počin může tím pádem "ospravedlnit" od posledních klouzavých kroků mimo namrzlou cestičku, jenže by správně neměl... to je ale k jiné diskusi. Životu brouka jednoduše chybí pixarovská poetika Rattaouille, Wall-Eho nebo i Příběhů hraček, která osloví i dospělejší publikum, blíží se spíš přímočarým a hloupějším filmům DreamWorks - nechybí tu ani klišé trapné postavičky tlustého blbečka, hlavní hrdinové, které si nezamilujete, nedorozkreslení podouchové atd. No a pak - animovanej film, ve kterém se nezamiluju do nějaké ženské postavičky (aby mi to pak přítelkyně půl roku předhazovala), nemůže stát za moc. Naštěstí slabý film od Pixaru je pořád jen průměrný obecně. ()

Meev

Po grafické stránce je to vynikající. S příběhem byste u dospělých asi moc neobstáli, ale i tak si myslím, že je to velmi povedený film. (Ten příběh je taky v pohodě), ani jsem se nenudil, naopak jsem se příjemně bavil. ()

maeb

Kdyby neexistoval Mravenec, byl by to nejlepší animáč o broucích. Takhle je to "jen" druhé místo. Ale velmi důstojné druhé místo. ()

DoubleJo

Jednoznacne pre mna jeden z top animakov. Naozaj sa nepamatam, pri ktorom by som sa tak nasmial ako pri tomto.Takmer kazda postavicka vymakana a supervitpna. Nema chybu. ()

Wooke

Túto rozprávku som nevidel tak dlho, že som na ňu skoro aj zabudol. Bolo by fajn pozrieť si ju znova. Ale jednak to je skôr asi pre malých, no jednak mi to je jedno. ()

helrohir

Jeden z mojich najobľúbenejších animákov. Hlavne so slovenským dabingom to má tie správne grády aj zábavnosť, hoci to nie je až také "dospelácke" ako napríklad Shrek, ale to mi až tak nevadí. ()

pekas

Tak v Blu-ray provedení, které jsem domů pořídil to je mňam obrázek. Dabing pro děti je udělaný taky dobře. Je fakt, že to není můj favorit mezi animáky, ale nadprůměr už vzhledem ke zpracování zcela jistě. 78% ()

MFloyd

Výborný animák pro DĚTI! Zdůrazňuju pro děti, protože když jsem na to jako malej malčik koukal, tak to byla snad moje top pohádka. Nedávno jsem to ale viděl v TV a už mě to příliš nebavilo. Důležitý ale je, že si na nic nehraje. Navíc byl jeden z prvních a takže ani nemohl moc kopírovat od ostatních, jako to vlastně dělá dneska většina. ()

Guran

Tenhle film je velice příjemný. Vypráví o životě mravenců, kteří slouží jako sluhové pro kobylky a žijí na jednom ostrůvku, který teda není obklopen vodou. Film z roku 1998 je velmi pěkně udělaný a velice srandovní, opravdu typický rodinný film, který já mám už odjakživa rád. ()

majky19

Vynikající animák, který podle mého názoru udělá radost mnoha divákům napříč všemi věkovými kategoriemi. Poprvé jsem tento snímek viděl, když mi bylo 5 a i po letech je to pro mě moc hezká a příjemná podívaná a svým způsobem i letmý návrat do bezstarostných dětských let. Nelze hodnotit jinak než vysoko. ()

Micoldee

Já myslím, že je to skrz malé vtipné detaily krásně propracované. Líbí se mi městečko z plechovek a krabic od cereálií, kde si komár v baru objednává Bloody Mary a brouci pijí panáky Biolitu. Myslím, že se pobaví nejen dětské publikum :) Já například tuhle pohádku viděla už jako malá a až teď si všímám toho vtipného zpracování. ()