Alf

příjemné pobavení, líbilo by se mi hodně jako dítěti, ale líbilo se mi to dost i teď po cca 40 letech :-) ()

Jeržik

Miluju Pixar. Ale právě proto, že láska prochází žaludkem (a končí v...), a ti otravní bleděmodří mravenci mi snědli veškeré zásoby jídla, kobylky sežraly úrodu a pod karavanem se mi usídlila kolonie vlezlého hmyzu, nemůžu jinak. Aneb hladový, sytým modrým mravencům nevěří. ()

amokey

Život brouka je poslední z řady animovaných filmů studia Pixar, které jsem neviděla. I přes rok vzniku je animace super a vizuálně je tento film moc pěkně udělaný. Co trošičku pokulhává je děj, který mě prostě nějak moc neohromil. Jeden ze slabších animáků, který si ale i tak drží poměrně vysokou úroveň. ()

Daqvid77

Animačně je opět nento film super ale co se týká děje umí to tvůrci od Pixaru i lépe no prostě pohodový animák na 3 hvězdičky ()

Rufete

Jedna z mých oblíbených pohádek z dětství. Nedávno jsem si snad po deseti letech našel čas a znovu jsem se pohroužil do tohoto krásného animovaného světa. Byl jsem nadšen, když jsem uviděl staré známé tvářičky kreslených postaviček. Celý příběh se odvíjí od vzájemného přátelství mezi mravenci a ostatními brouky (kromě nepřátelských kobylek). Střídají se vtipné i vážné situace a kdo by to byl řekl, že se diváci budou někdy bát o osud mravenců! Každopádně jsem si film nádherně užil a doporučuji ho všem dětem i dospělým divákům, já sám jsem důkazem, že i ne-dítě se může u filmu královsky bavit. Jak už jsem zmiňoval, jde o jednu z nejkrásnějších pohádek mého dětství, je obrovská škoda, že režie dnešních pohádek se ujímají nezkušené tváře a nedokážou vytvořit další úžasná díla, jako jejich předchůdci. ()

Jimmy15

Pixarovka a ty já tuze rád. No co dodat, jen, že se stydím, že jsem při ohledu na vznik filmu neviděl film dřív. ()

filipvrbik

Jeden z prvních CGI animáků, je to bohužel chvílemi poznat, ale v té době to bylo super. Jinak je to skvělý filmeček pro děti, ale i pro dospělé s dotaženými charaktery postav a skvělými mravenci v hlavní roli....90% ()

Renfield

Naštěstí je to Život brouka, nikoliv jen Život mravenců. Ostatní brouci totiž dodávají tomuto povětšinou dětskému filmu množství vtipů, které jsou více pro dospělé publikum, za což jsem rád. Výborný je například cirkus, narážky a popichování mezi jeho členy (beruška obzvlášť), nebo celé jejich ohnivé představení. Scéna ve městě je vůbec tím nejlepším, tvůrci ho "postavili" velmi zajímavě, dokonce mu nechybí taková fajn špinavá atmosféra a bar! Mohlo ho být více... každopádně i v této podobě je Život brouka dobrým rodinným filmem. 70% ()

Phillo

Ďalší z mojich detských kultov, po 101 DALMATÍNCOCH asi najviac krát videný detský film. Na svoju dobu geniálna animácia a celková inovatívnosť tvorcov. Originalita a nádherný pohľad do sveta mravcov s pekným, rozprávkovým happy-endom. Dnes by som sa už na to asi pozerať nemohol, jedine keď tak zaspomínať na detstvo. ()

Emzet

Na jednu stranu nemůžu být zcela nadšený, protože z dnešního pohledu (více než deset let později) je Bug's Life opravdu orientován primárně na dětské publikum, na což si člověk poslední dobou u počítačových animáků docela odvyká. Na tu druhou ale zase jde o velice pohodový film, u kterého se děti nepochybně zabaví a dospělí se sice nebudou bavit jako třeba u Shreka, ale taky neumřou nudou. ()

Ole92

Na tomto filmu vyrůstal můj bratr a já ho viděl snad tisíckrát. Vždycky když se řeklo Život brouka vlili se mi do očí slzy a prosil sem aby mě už nemučili. Po letech jsem si ho ale z vlastní vůle pustil sám a musím uznat že můj bratr měl docela dobrou volbu. ()

beniczech

Když jsem se v mládí rozhodoval, co dál dělat, entomologie nebyla má volba. A to bude nejspíše ten důvod, proč mě tohle neoslovilo. Celou dobu jsem nevěděl, kdo je kdo, všichni hmyzáci jsou si podobní jako vejce vejci. A je jedno, jestli je to komár, který vám probzučí kolem ucha zrovna když chcete usnout nebo masařka, jež vás poctí svou přítomností na chutném vláčném knedlíku při nedělním obědě. Všichni jsou otravní, nezajímaví a rozhodně jim nefandíte. A takhle se to má i s tímhle filmem. Abych jen nehanil, děj má spád, akce se koná a na tu dobu to nejspíše byla i z technického hlediska pokroková záležitost, jen nejsem ta generace, kterou to má oslovit. A - to je vše. /45%/ ()

majec4

Na toto som bol v kine ako male decko. Teraz som to videl v Tv a pacilo sa mi to. Mozno som len nostalgicky, ale na tie 4* to proste ma. Aj pribeh bol v pohode. ()