Rambův bývalý velitel z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman, vede misi na pomoc mudžahedínským vzbouřencům v Afghánistánu, kteří bojují proti sovětské invazi do Afghánistánu. Je tam ale zajat, uvězněn a krutě mučen ruským plukovníkem Zajcenem. Ze zajetí by ho mohl dostat jediný muž – a tím je právě Rambo… Seržant americké armády John J. Rambo se po prožitých dobrodružstvích ve vietnamské válce uchyluje do ústraní thajského kláštera. Věnuje se meditacím a jen občas si odskočí do boxerského ringu. Tam ho vyhledá jeho bývalý velící důstojník z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman. Přemlouvá jej k účasti na válečné misi, která má za cíl dopravit americké rakety Stinger statečným mudžáhedínům v Sověty okupovaném Afghánistánu. Rambo odmítá, nechce již bojovat... Po čase jej navštíví důstojník Griggs a sděluje mu, že plukovník Trautman byl při akci zajat Sověty a je držen v pevnosti poblíž pákistánských hranic jako rukojmí. To Ramba přesvědčí a vydává se na záchranu svého druha. V pákistánském Pešáváru se vyzbrojí municí a zkontaktuje se s mudžahedíny vedenými Masoudem. Na sovětské základně je Samuel Trautman podrobován krutému mučení brutálním sovětským plukovníkem Zaysenem, aby vyzradil místo dodání raket. Rambo se sbližuje s mudžahedíny a obdivuje jejich statečný boj proti okupantům. Když Zaysen nechá z vrtulníků zmasakrovat vesnici, vrhá se Rambo do boje s plným nasazením a pevným přesvědčením o spravedlivosti svého boje... Ihned zlikviduje pomocí těžkého kulometu jeden z útočících vrtulníků a ještě té noci se obtěžkán municí vydává v doprovodu Masouda a malého chlapce Hamida na záchrannou akci do pevnosti... (TV Prima)

sskrblik

Rambo jede bomby v Afghánistánu a tuze se mu líbí kosit rudé soudruhy. Dokonalá ukázka lži jak jediní špatní jsou zaserusi a amíci zachraňují svět. Jedno je jistý, vlivem obou zemí a chudobou je dneska Afgoš roz-yeah-baná země a není se čemu divit, že když ti kucí dostanou od jednoho či druhého kalacha, tak budou střílet. ()

Spock

Nastavovaná kaše pro požírače akce, plně s tímhle tvrzením souhlasím, ale nemůžu si pomoct. Podobnou kaši jím moc rád. Akce je ve filmu dost a není vůbec špatná, tedy až na ten konec. Tank versus bitevní vrtulník? Koho to proboha napadlo. Nakonec ale došlo i na můj oblíbený luk. :-) ()

jitrnic

Přátelé, ale tohle už je moc... Ani jedničku narozdíl od svých přátel (chlapů samozřejmě) nepovažuju za něco, k čemu by se bylo nutno vracet, ale budiž. Je to pohádka, která má ovšem vcelku realistické obrysy. Dvojka už byl průšvih - v podstatě znásilnění postavy, no a trojka už jsou bezuzdné supermansko-ideologické orgie. Neberu nikomu jeho názor, ale dávat tomuhle filmu plné hodnocení mi přijde zvrhlé, pánové. ()

drackula

Je to prehnané, je v tom cítiť proti-ruská propaganda, je to patriotistické a neviem ešte aké, ale napriek tomu som sa kráľovsky bavil. Na kvalitu prvých dvoch dielov to v žiadnom prípade nemá, ale aj tak ide o svojskú akčnú klasiku. 65% ()

Kosmik 1

Ač je tenhle díl už jen prachsprostou rubárnou, bez hlavy a paty, sem tam s pár povedenými dialogy, tak i přesto z nostalgie nemůžu jinak. ()

Dreadd

John J. Rambo je zpátky i se svým lukem a samopalem. Příběh se příliš neliší od předchozího dílu, zase jsou za tím vším prašiví Rusové. Jenže John J. používá Old Spice a proto je na koni. Kvalitu si drží hlavně hudba a Rambo pronese i pár legendárních úderných hlášek (pokud nevíte, k čemu je modré světlo, je to film pro vás). A hlavně - bez něj by nikdy nevznikly Žhavé výstřely 2. ()

Autogram

To boli časy, keď Američania oslavovali svojich milých priateľských afgánskych mudžahedínov. Netrvalo veľa rokov, kým pochopili tento svoj fail a vyhlásili ich za osu zla. Film sa symbolicky podobne nevydaril, trvá hodinu obkecávania a filozofovania, kým sa k nejakej akcii dopracuje a tá je predsa u Ramba najhlavnejšia. Na tému detských vojakov sa dnes už pozeráme tiež trochu inak, a najradšej by sme boli, keby sa detstvo a vojna nikdy nestretli. –––– Tento film je venovaný statočnému afgánskemu ľudu. ()

vyfuk

Smutné je, když někdo dělá z potencionálu propadák. Film asi vydělal pár chechtáků, ale to nic nebere na tom, že to byla kravina. Zklamání, čiré zklamání na poli příběhů Johna Ramba. První film je prostě delikátnost a druhý je jakž takž dobré pokračování. Toto dělá celé sérii ostudu. Mohlo to dopadnout jako originální dílo, kdy se Rambo vydá jinam než do Ameriky a nebo Vietnamu. Ale ne, potenciál zahozen a to velice hamižně a sprostě. V půlce filmu jsem si šel vyčistit na deset minut zuby a vůbec o nic jsem nepřišel. Pak jsem si šel dělat nějakou práci... a pořád. O nic jsem nepřišel. Fuj, kurva! Uvidíme jak se Rambovi bude dílo dařit v pekle. ()

Jaro.Krafcik

Musím to povedať ale tento rambo bol naozaj najslabším rambom. Odzrkadluje sa to aj od samotného hodnotenia. A hviezdičku naviac si môžu pridať fanúšikovia akčnej série, sympatické scénky tu sú, obzvlasť tie s vrtulníkom a rambovim lukom. Ale aby bojoval proti rusom? Neviem, vietnam mi sedel viac. Ťažko sa mi to píše ale Stalloneho priemer. 3* ()

Nepi

Poslední a zároveň nejslabší díl veterána Johna Ramba...je vyslán do Afganistánu,aby zachránil plukovníka...Dostala mě scéna,když si Rambo vytahuje kus dreva z boku a vypálí si ho střelnym prachem...Takovej lepší průměr no... ()

pfa

Já jsem poměrně velký fanda série Rambo, takže i trojiku hodnotím ve vyšších patrech. Další mise Johna Ramba má cíl: Afghánistán - ruská základna. Bez pomoci mudžahedínských bojovníků se ale neobejde... [8/1O] ()

spikey1

"co to je? zelené světlo. co to dělá? svíti to zeleně!" První film u kterého jsem nepotřeboval číst titulky:D Rambo se vydává do Afgoše a nakope prdel všem domorodcům. Jezdí na koni bez sedla, Zabijí pohledem... pro mě nejslabší díl série, ale ultimátní řežba! ()

ssfan

Podle mě je třetí díl o Rambovi možná nejlepší z celé série. Hlavně první polovina filmu byla nečekaně dobrá. Dokonce i dialogy nebyly tak špatné, jako v jiných Stallonových filmech. Musím ocenit dobrou hudbu od Jerry Goldsmithe a také kameru a režii. Co se týká akce, tak je dle mě velmi dobře provedená. Jen ta reálnost opět pokulhává. Rambo sám proti všem... Ale jinak jsem se celkem dobře pobavil. Objektivní kvalita tak 72%, takže dávám 4 hvězdy. ()

Wbcko

O chloupek slabší než dvojka. Více řečí, méně mrtvol. Doporučuji si pustit před shlédnutím Hot shots 2. ()

Aqualung

Inu co! John byl zavolán, aby kohosi vytáhle z pekla. SSSR potřeboval pumelici do žaludku za svinstva, kterých se v Afghánistánu dopouštěl. Je to propaganda jako hrom, ale dejme tomu, že posloužila dobré věci. Na chvíli si vybavím, že stingery, kterými CIA vyzbrojovala mudžahedíny posloužily za nějaký čas k čemusi, čeho v Langley asi hořce litovali. No a jistý U.B.L to Americe zavařil hrozný působem. Inu čiň dobře čertu.......Přiznejme, že se na to dobře kouká. John nezklame. Tak jako vždy. ()

Smileface

Tenhle film opravdu představuje moje dětství.Rambo 3 je opravdu drastický,Rusové jsou realističtí,boje jsou krvežíznivý a Rambo je v lepší kondici než kdy býval. ()

sedm.1

Na co si tu všichni,co k tomuto filmu napsali komentář,hrajou???Ano,v dnešní době už téma třetího dílu zrovna aktuální neni,ale co se týče jak atmosféry,tak akce,těžko Ramba dodnes někdo překonal(zvlášť třeba konkrétně trojku).Každý ten film žral a slintal u něj a minimálně každý (normální)kluk si na Ramba hrál a chtěl jím být,a nejsmutnější na tom je,že většina z vás zapomíná,jak se u tohoto nářezu parádně bavil.Nemluvím o tom,že Rambo III je umění a že by Stallone měl dostat Oscara,mluvím o tom,že Rambo III je kult,který ovlivnil celou jednu generaci!!!A hlavně,že většina z vás ten film kritizuje,ale uvědomte si,jestli znáte vůbec někoho,kdo by ten film neznal!Znáte někoho takového?Těžko,a tím se může pochlubit jen málokterý film. ()