Rambův bývalý velitel z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman, vede misi na pomoc mudžahedínským vzbouřencům v Afghánistánu, kteří bojují proti sovětské invazi do Afghánistánu. Je tam ale zajat, uvězněn a krutě mučen ruským plukovníkem Zajcenem. Ze zajetí by ho mohl dostat jediný muž – a tím je právě Rambo… Seržant americké armády John J. Rambo se po prožitých dobrodružstvích ve vietnamské válce uchyluje do ústraní thajského kláštera. Věnuje se meditacím a jen občas si odskočí do boxerského ringu. Tam ho vyhledá jeho bývalý velící důstojník z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman. Přemlouvá jej k účasti na válečné misi, která má za cíl dopravit americké rakety Stinger statečným mudžáhedínům v Sověty okupovaném Afghánistánu. Rambo odmítá, nechce již bojovat... Po čase jej navštíví důstojník Griggs a sděluje mu, že plukovník Trautman byl při akci zajat Sověty a je držen v pevnosti poblíž pákistánských hranic jako rukojmí. To Ramba přesvědčí a vydává se na záchranu svého druha. V pákistánském Pešáváru se vyzbrojí municí a zkontaktuje se s mudžahedíny vedenými Masoudem. Na sovětské základně je Samuel Trautman podrobován krutému mučení brutálním sovětským plukovníkem Zaysenem, aby vyzradil místo dodání raket. Rambo se sbližuje s mudžahedíny a obdivuje jejich statečný boj proti okupantům. Když Zaysen nechá z vrtulníků zmasakrovat vesnici, vrhá se Rambo do boje s plným nasazením a pevným přesvědčením o spravedlivosti svého boje... Ihned zlikviduje pomocí těžkého kulometu jeden z útočících vrtulníků a ještě té noci se obtěžkán municí vydává v doprovodu Masouda a malého chlapce Hamida na záchrannou akci do pevnosti... (TV Prima)

Corpsegrinder

Legendární závěrečná bitva tank vs. vrtulník, vytahování šrapnelu v jeskyni a modrý světlo. Od druhýho dílu rozhodně krok vpřed. NA TURISTU BOJUJEŠ DOBŘE. ()

farfalla

Po ´First Blood´ (1982) a ´Rambo: First Blood Part II´ (1985) Rambo žije v Thajsku a Trautman si pro něj přijede, aby jim pomohl s akcí v Afganistanu. Akce se zvrtne tak, že Rambo musí Trautmana zachránit. Žádný originální nebo zajímavý příběh tady není, je to jenom záminka k akci. ´Dedicated to the galant people of Afghanistan´ - za 15 let USA byly s tehdejšími spojenci ve válce. ()

DocBrown

To jsou musulmani, naši spojenci. Pomůžeme jim proti Rusům a oni nám později pomůžou zbourat dvojčata. Arnie má Commando, Sly má tohle a zase prohrál. Výborný materiál pro parodii. ()

Standito

Škoda, no. Tretí Rambo už úplne postráda zmysel pre realitu. Určitú zábavnosť to však má. Ale ani to neospravedlňuje to, čo zrobili z človeka poznamenaného vojnou z First Blood. Na jednej strane odpad je málo, na strane druhej ma to ťahá k plnému hodnoteniu... Pretože som sa bavil na účet tvorcov. To, čo je v dvojke značne prehnané, je tu dotiahnuté do extrému. Keď Rambo stojí v púšti s raketometom proti celej armáde a likviduje jeden tank za druhým, to už vám úsmev na tvári rozhodne vyčarí. Pri First Blood to malo skončiť (alebo nie? stále sa neviem rozhodnúť). Pretože keby nevznikla dvojka a trojka, nevznikla by ani štvorka. "Všechny vás zabije." - "Copak je on snad Bůh?" - "Ne, Bůh má aspoň slitování." ()

Milodar

Zábavný film s dobrou, studenou atmosférou. Doporučuji shlédnout o Silvestra hned po Mrazíkovi. A kdo tady nadává na přehnanost? Že Rambo sestřelí helikoptéru šípem, no a co, v jedničce sejmul vrtulník kamenem. A že chce celou sovětskou pevnost vymlátit sám, to je přece poezie. Tygr a drak, Hrdina, Klan létajících dýk, filmy s Bruce Leem a vůbec všechno akční z Číny a Hong-kongu, taky trochu přehnané, nebo ne? Některé scény jsou oproti 1 a 2 dílu trošku slabší. Jiné jsou skvělé a např. proslov plukovníka Trautmana na účet sovětských okupantů v Afghanistánu dostal vzhledem k pozdějšímu historickému vývoji hlubší a peprnější rozměr. Taktéž proslov afghánského mudžahedína má v současné době islamistického extremismu svou výpovědní hodnotu. Vůbec snaha o dialogy (oproti předchozím dílům Ramba) filmu neuškodila. Také se zde vydařilo několik vydařených vtipně-trapných hlášek, a také vizuálních vtipů - např. zatímco se Američani brutálně potí, Sověti mají na hlavách beranice. ()

TERRORDROME

Naolejovaný Rambo sám vykosí polovicu sovietskej armády, zostrelí bojový vrtulník výbušným šípom, ďalšiu helikopotvoru zrazí tankom, pri samoliečení postrelenia si vypáli pušným prachom skrz naskrz celý bok, máva pri tom zápalnou fľašou s afgánskym chlastom a hádže hlášky ktoré sa už asi nevošli do Arnoldovho Komanda. Najhovadnejšia, najabsurdnejšia a zároveň najzábavnejšia Rambovka. Najsrandovnejšie na tom je počúvať ako Stallone hovorí, že jeho cieľom bolo natočiť realistický bojový film. HA-HA-HA ja o tom viem síce prd, ale toto je realistické asi ako televízne reklamy na neuveritelne výhodné úvery. Na rozdiel od nich si však tohoto Rambáka pozriem rád zas a znova. "Venované statočnému afgánskemu ľudu" - Usáma vyronil slzu a šiel si to rozdať s dvojičkami! ()

Hanes88

Tento třetí díl už byl opravdu nepovedený. Už se mi to nelíbilo tak jako v předchozích dílech. Za Stalloneho dávám aspoň ty dvě hvězdy. 40%. ()

Paldiny

Tentokrát Johna čaká záchranná misia v Afganistane, kde došlo k uväzneniu plukovníka Trautmana zlými Sovietmi. Dovolím si tvrdiť, že film má vyrovnanejšie tempo než predchodca, v akčnom meraní za dvojkou tiež nezaostáva. K hláškujúcemu plukovníkovi sa pridáva aj samotný Rambo, ktorému zdatne prihráva miestny sprievodca. Psychologický podtext z predchádzajúcich dielov je nadobro fuč a po novom sa snaží poukázať na ťažký život utlačovaných Afgancov. John ich údel začne brať vážne, až keď ho prerušia v snažení sa o skórovanie v ovcobale. Tak vidíte, netreba to brať vážne. Osemdesiatky Johnovi vyprofilovali profil, aký sa vtedy nosil. Čo už producenti vážne brali, bol nezáujem domáceho publika, Stallone to ale vystihol výstižne "Pokiaľ sa Američanov niečo netýka, potom ich to nezaujíma“. ()

Lefty86

Samozřejmě mám rád celou sérii, ale do Topky si dávám třetí díl, díky příběhu o záchraně přítele. Rambo 3 : Pro přítele John Rambo žije poklidným životem kdesi v ??Thajsku?? s mnichy ,nechávají ho žít mezi sebou za to že on jim pomáhá se všemi možnými pracemi. občas si přivydělává místními zápasy ale vyhrané peníze dává okolním občanům. Jednoho dne ho navštíví plk. Trautmann ,že má misi v Sověty okupovaném Afghanistánu a chce aby John šel s ním ,ten odmítne. Trautmann je hned na hranicích zajat a když to úředníci přijdou oznámit Rambovi ,ten se vydá na osvobuzující trestní výpravu. Paradoxně je film věnovaný odvážnému Afghánskému lidu, Američani sami vedli válku s místním Talibanem po teroristických útocích na New York a Washington 11.9.2001 ()

cmenda

Rambo III se nese v podobném duchu jako dvojka jen prostředí je jiné a trochu se zde už přehání ale přece jen je to akční film ne divadelní záznam . ()

Marius_ss

Uplne zbytočne pokračovanie, navyše mi ide na nervy ako americky film prezentuje svojich ako spasitelov a priatelov Afganistanu, zatial čo Rusov ako zlych netvorov (dnes už vieme že take čiernobiele to ani nahodou nie je). Všetko zachranuju Rambo a Trautman, ikonicka dvojica pre mna :) ()

Disease

Překvapivě na taková blbost, jak jsem čekal. I když je to ve finále dost přeťápnuté, tak nějak to k Rambovi patří. ()

Macik

Proč pořád do pr*ele musí prodlužovat úspěch nějakýho filmu až do úplnýho konce,čímž vlastně po*erou celou trilogii...!!!:( ()

Balet odpad!

Co na tohle říct... Je sranda sledovat to v kolektivu, ale není to film. Je to série neskutečných blbostí (léčba střelným prachem) a rádoby hrdinství ("ignoruji bolest")... Jak říkám, v partě s nějakým alkoholem je to zábavné, ale koukat na to sám bych nemohl... ()

1945

Klasická akční oddechovka, jejíž hlášky se často stávají vtipem, ačkoliv původní záměr byl určitě jiný. Rambo-kudla je prostě nejlepší :-D ()