Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

MissSimm

Vzhledem k tomu, s jak nízkým rozpočtem se film točil, je myslím dost dobře udělaný a předčil veškerá očekávání. Chlapům se to může zdát jako blábol, ale pro nás holky to je zkrátka neodolatelná klasická romantika, se vším, co k ní náleží. ()

Alice02

V top desítce je bohužel jen 10 míst a pro tenhle srdeční kult mi tam místo nezbylo, i když jsem se opravdu, ale opravdu snažila! Závěr - tenhle komentář vám absolutně k ničemu nebude, jen jsem se prostřednictvím přiznání se (ještě bych sem přidala jedno "se", ale už se mi zdá, že těch "se" je v týhle větě už celkem dost na to, že se jedná o větu né tolik rozvitou) chtěla očistit od filmového smilství s jinými skvosty. ()

Ozzy2

Naprosto výjímečný film.Nesnáším romantické limonády, ale tohle mně přibilo do křesla a pozoruhodné je, že i když to vidí člověk popátý, skvěle se u toho baví.Patricka je obrovská škoda ()

Hpatrik

Nestárnoucí romantická legenda! Skvěle obsazené hlavního duo, mezi nimiž to neuvěřitelně jiskří, krásný příběh, výborná choreografie, no a ten fantastický soundtrack! ()

Biopler

Prototyp filmu pre ženy oplývajúci tancom a výborne vyskladaným soundtrackom. Príbeh je tiež fajn, lebo podsúva ako Amerika zadeľuje či kastuje ľudí do skupín a sleduje kto s kým má a nemá prísť do styku. Na letnom romániku ústrednej dvojice môžeme okrem limonády vidieť aj túto skúsenosť. Akurát holka čo sa ešte drží pri rodičoch, a len prednedávnom odložila barbiny, nám predvádza ako "vychovať" chlapa a ten jej to žerie a je jej vďačný. Swayzeho by som si nikdy nevedel predstaviť v takejto roli, ale musím uznať, že mu to seklo. A anjelská Jennifer Grey bol výborný neopozeraný výber. Zgustol som si pri cvičení choreografie tanca počas môjho obľúbeného songu Hungry Eyes :) ()

geek.ondra

Ústřední duo je k sežrání a najde se tu hned několik opravdu krásných scén. Ta všudypřítomná přeslazenot mne ale i po tolika letech stále strašně irituje. 5/10 ()

haWranka

V dnešní době spíš než ten naivní pohádkovej příběh docením úžasnou hudbu a ukázku rozdílů společenských vrstev. Jedna z mála rolí, kdy mě Patrick Swayze dokázal přesvědčit. ()

Trixi

Tak jak koukám na hodnocení ostatních uživatelů, je jasně vidět, komu se víc líbí. Jó, tenhle film prostě nebyl natočen pro chlapy. ()

Sosak

Heh, Hříšňák je prostě Hříšňák - slaďák pro holky, u kterýho ale vydrží i kluci. Jde tam sice jen o ten tanec a je to klišé až na půdu, ale výborný písničky a herecky zvládnuté postavy to vynahradí. Jde o kult a baví mě sledovat kamarádky, jak nad tím slintaj :) ()

Tamten

Maximálně naivní romantika zabalená do velmi chytlavé hudby. Pro lidi, co je tanec aspoň trochu bere, to je jeden ze základních filmů. ()

HonzaMag

Slaďák z osmdesátek, který udělal hvězdu z Patricka Swayzeeho a na vrchol popularity vyzdvihl také Jennifer Grey (která se již výrazněji nikde neprosadila). Za zmínku stojí výborný soundtrack! ()

Tyna31

Možná to je lehce přeslazené, ale co na tom. Vždyť Patrick je tak neodolatelný a Jennifer tak roztomilá, že je to úplně jedno. Úžasné písničky, které si normálně pustím i sama a zbožňuju závěrečnou scénu a závidím ty dlouhé a krásné nohy Cynthie Rhodes. Tomuhle filmovému bonbonku nikdy neodolám:) ()

upas

veselá historka z natáčení? když jsem ještě bydlel na čerňáku (cca 15 let zpátky), sousedovic asi tak pětiletý synek znal tenhle film úplně nazpaměť. vysvětlení bylo jednoduché. rodiče si rádi po ránu pospali a mladý hoch si v té době pouštěl videopřehrávač. k dispozici měl ovšem jen jednu kazetu... docela ho chápu, stojí to za to. ()

waska

Klasika všech klasik, jestli jde o romantické filmy, kde se z ošklivého nešikovného kačátka stane nádherná tanečnice. Patrick Swayze v nejlepších tanečních i pěveckých letech. Mám tenhle film rád spíš kvůli nádherným písničkám než pro nějaký oduševnělý příběh. Ale holky to milujou :-) ()

Dartdevil

Je pár věcí, které k ženám neodmyslitelně patří. Nakupování, několikadenní stavy nervozity a hysterie každý měsíc, představy o obéznosti a celulitidě, hodiny prožvaněného času s kamarádkami, a pak také .... Hříšný tanec. ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme