Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

SHI-SHA

Tohle a Pretty Woman... Filmy, které bych si dobrovolně nikdy nepustil... Maximálně jako poctu Patrickovi Swayzemu. ()

WolfR

Romantická hudební taneční klasika, nechápu jak někdo nemůže mít Hříšný tanec rád. Rebel Patrick Swayze a svůdná Jennifer Grey ve krásně přeslazeném snímečku, 5 hvězd. ()

Iwus.ka

Tehdy, po uvedení filmu jistě dámy žasly, jak dokáže Patrick na parketu prošoupat střevíce a omdlívaly při pohledu na jeho mocné pohyby pánví. Věřím, že je tomu tak dodnes a již tradičně tuto romanťárnu sjíždějí několikrát do roka. Mně se bohudík hříšná mánie vyhla a tak můžu v klidu spát, i když zmeškám pohled na Švajzdrutovy perfektně vysoustružený kozy či půlky. ()

KajusaK

Roky mi trvalo, než jsem se konečně odhodlala si film pustit. Jako vždy je škoda že jsem to neviděla už dříve. Perfektní film, jeden z nejlepších tanečních i hudebních. Vůbec nechápu jak mohli být Jennifer Grey a Patrick Swayze při natáčení nepřátelé :) ()

laik_60

po rokoch videné znova (v telke). Ale eufórie sú už ta tam. Mám dojem , že i novú generáciu to tak neosloví, ako v rokoch, ked tento film vznikol. Napokon som sa sústredil až na záverečný tanec, kedy už všetci vrátane hercov mali toho dosť a boli snáď aj radi, že to končí. Ako tie časy. Nadupaný a "hranaty" Patrick mi už vtedy pre tú úloh veľmi nesedel, ()

bartias

Kýč jak prase, ale parádní kýč. Dost možná se mi líbí tolik, protože to je jeden z filmů mého dětství. ()

otík

Ve své době kvalitní romantický slaďák s dobrým a sympatickým obsazením a jak jinak než s přeslazeným koncem. Občas na tu dobu ale neškodí zavzpomínat. ()

MJMilan

Tak tohle hodnocení nechápu, ale je to asi tím, že od roku 1987 uběhla dlouhá doba a málo lidí si pamatuje, jakou eufórii způsobil film Hříšný tanec, když se v devadesátých letech dostal i k nám. Tehdy to byla hitovka, jednoznačně se snímkem Duch nejlepší film Patricka Swayze! A pokud tu některé dámy dávají méně než 4 hvězdičky, tak samy sobě lžou, Patrick byl prostě božský a to jsem normální chlap! ()

wendelin9

Možná je to slaďárná jak hrom, ale je to taky klasika, která mě prostě baví a taneční čísla v čele se závěrečným výstupem jsou skvělá... co dodat - 4* :) ()

kubin.

Dloho jsem měl film ohodnocen za 4 hvězdy, ale pokaždé když poslouchám výborný soundtrack, plný známých a osvědčených hitů, zahvátí mě pocit si film znova pustit. A právě z toho usuzuji, že mám ten fim rád (přesto, že jsem ho vždycky spíš přecházel a nechápal, co na něm máma vidí), a proto zvedám hodnocení na pět *. ()

Scratt

Kultovní dílo, kterému jsem se dlouho úspěšně vyhýbal a po prvním shlédnutí už vím, že právem. Celý film je založen na tanci a přeslazené romantice, což bez vytáček přiznávám není vůbec má krevní skupina. Ve výsledku tak sledování pro mne bylo jen jednou dlouhou nudou. Ač kult, tak s hodnocením nemůžu výše. 35%. ()

Madlenka26

Přeslazený film, ze kterýho všichni padaj na prdel a já vlatně vůbec nevím proč. Možná jediný co je na Hřišňáku uchvancancující je soundtrack. To je ale vše. . Baby je tak strašně pitoma, naivní a dětská až se mi to tam prostě nelíbí. Naopak Johnny je drsňák kterej se nebude zahazovat s nějakým mláďátkem. Ale nečekaně příjde zvrat a ona ho zlomí i své rodiče, kteří jsou ''nečekaně'' proti. Už nemůžu slyšet větu: ,, Baby přece nebude sedět v koutě'' Celkově na mě působí film průměrně a když vidím že ho mají dávat v TV prohlásím jen: jéžiš, už zase.Možná kdyby se tolik nevysílal jako doposud , možná by bylo moje hodnocení vyšší. Ale netvrdím nějaký to kouzlo tam je no. ()

Stirek45

Takže. Tento film jsem viděla už mockrát. Kolikrát si ho pustím i jako kulisu a vůbec mi to nevadí, že se na něj jen tak letmo dívám. Je to krásný film, který si zaslouží aspoň čtyři hvězdy, minimálně tři. Ikdyž ve filmu vidím pár chybiček, přesto tento film patří mezi mé nejoblíbenější a určitě tu jednu hvězdu přidávám i za Patricka, prtž. ten je v tomto filmu prostě k nakousnutí :). ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme