Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

Endyis

tenhle film opravdu nemusím a dodnes nechápu jeho popularitu. Mimo kvalitních tanečních výkonů, tam neni větší procento filmové originality. Kýč jak bič bohužel narvaný nadmíru přemrštěně!!! A ani mě to nebere co by nostalgy film. Nene tohle já neoceňuji po jakékoliv stránce... Kdyby vypadal takhle, to by mohla být jiná káva: http://www.youtube.com/watch?v=wjvuCOlkO4E ()

Triny

Film, který mě jako malou uchvátil a já chtěla být taky na chvilku v kůži Baby.. Fim, na který se můžu koukat kdykoli chci.. Film, který mě ani po x-tém shlédnutí nepřestane bavit.. Prostě film jak má být:) ()

Zdeňka

Ten film má neuvěřitelné kouzlo tak jako závěrečný tanec! Jakmile Johnny vysloví tu osudnou větu:"Baby nebude sedět v koutě" usedám do toho nejpohodlnějšího posedu a mám neuvěřitelnou touhu tančit, snad kvůli těm dvoum možná kvůli té nejlepší hudbě, která nás provází celý film. ()

lennyd

Sedmnáctiletá Babe (Jennifer Gray) se sestrou a rodiči přijíždí na dovolenou do jednoho zábavného letoviska. Pro hosty je zde připraveno mnoho atrakcí a zábavy, přičemž největším tahákem jsou asi učitelé tance, Penny a Johnny (Patrick Swayze). Babe se při svých toulkách po letovisku podaří odhalit, že kromě standardní výuky tance, je večer pořádána tajná diskotéka, kde se tančí úplně něco jiný typ tance... Asi nelze předpokládat, že by se objevil někdo, kdo tento film (několikrát) neviděl. Snad jen, kdyby byl posledních 30 let v komatu nebo na jiné planetě, pak bych to možná pochopil. Pokud bych hodnotil film čistě hlavou, tak by si moc hvězdiček nevysloužil - celá story je hodně naivní (včetně závěrečných 15 minut, kdy se vše vysvětlí - zločinci jsou odhaleni, a ti hodní si hezky zatancují), po herecké stránce (kromě samotných tanečních scén) taktéž nic extra (nejlepší je snad Babyna sestra Lisa, a její "zpěv"). Jenže - pokud budu hodnotit i srdcem, tak musím hodně přitlačit. Film má své kouzlo (možná dané i tím, že to byl jeden z velmi mála "amerických" filmů, které se k nám dostaly), a pokud máte k sobě někoho, ke komu se můžete při sledování filmu přitulit, pak už to nemá vůbec chybu... ()

Master19

Ti, co se někdy v životě snažili naučit tančit, nemůžou dát méně než tři hvězdičky, ostatní ať si hodnotí co chtějí. Pro mě jsou tu jasnými klady tanec a postava doktora Hausmanna. ()

Danny F.

Takovéto typy filmů vůbec nemusím ale zrovna tento mě něčím zaujal a je ve svém žánru špičkový. Dobrá hudba i herci. 60% ()

Tereza666

Krása. Nejsem romantická duše, ale tento snímek mě doslova pohltil. Svou jemností, křehkostí, vtipem, romantikou a nádhernou, příjemnou atmosférou. Skvělé herecké obsazení. Úžasný film, na který se nezapomíná. Nádhera. ()

morena.jea

Ja skrátka nechápem, čo je na tomto také úžasné. Podobných filmov vychrlí Hollywood dvadsať do roka a nikto o nich ani nepípne. Asi tu platí známy recept: nájdi romantické kulisy, vezmi nabúchaného krásavca, daj k nemu naivnú babenku, obhoď to slabým dejom a nezabudni presladenú hudbu. Komerčný úspech zaručený. ()

Krysa SPK

Jeden z mála případů, kdy si mě nějaký hit 80. let nezískal. Ani před 20 lety ani dnes. Kromě legendárních písniček tu není nic, k čemu bych se rád vracel. ()

venalce

Naprosto nechápu, co na tom lidi (obzvláště ženy) mají. Je to jen sladce ulepený romantický film o naivní holce, která poznává "skutečný svět". A nejvíc mě vytáčelo to rozdělení postav podle množství peněz na bohaté padouchy a chudé dobráky. Tak "černobílý" film jsem už dlouho neviděla. ()

ZeroCZ1233

Mě tento kýčovitý rádoby romantický kult nikdy nebavil, nezajímal a kdyby nebylo poslední taneční scény, jež má jako jediná ve snímku co nabídnout, tak bych to na ty 3* ani nevytáhnul. ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme