Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

Vyjola

Pohádka pro snílky, ale na Patricka a jeho tanec je krásný pohled dodnes.. Musíme se vždy smát, že jejich rekreace byla takový náš Anděl na dovolené :-) ()

PowPow

Novodobá pohádka cílená na ženské publikum - koneckonců, která by nechtěla mít znova sedmnáct a prožít letní románek s chlapem jako Patrick Swayze? - která ale funguje na 100%, protože si na nic víc nehraje. A zasazení do šedesátek tomu strašně prospělo. Nezávisle na tom, že mě tenhle styl nikdy nezajímal, je třeba uznat, že tvůrci stvořili kult, který po víc než třiceti letech jen málokdo nezná. ()

Tafee

No ty kraso... Tohleto veledilo za 76... Prosím vás za co... Filmově totální nula, taneční filmy jsou taky mnohé daleko lepší... Totální úlet, film oblíbenější ne Sleepy Hollow... Mně prostě zůstává stát... ()

StarFsh

Neskutočne banálny príbeh a filmárska robota tiež nepatrí k úplnej špičke. Herecké výkony obstojné. Tak prečo je tento film v našich končinách tak populárny? Koncom 80-tých rokov sa tu moc romantických filmov, ktoré by oslovili naše dámy nepremietalo. A samozrejme za to môže aj výborný soundtrack, ktorý nie je vyložene komerčný a sladký jak medové motúzy. No a samozrejme svoje spravil aj výborný český dabing. ()

caesar_sauce

Hele nevim, jsem otevřenej diskuzi. Nějak mám tenhle film ve stejným pytli, jako Duch. kterej se mi tehdy dost líbil, pokud mne paměť neklame. S tím jsem celkem v míru, ale tohle si pamatuju jako neskutečnou pičovinu. Určitě to nesjedu znovu jen kvůli hodnocení na csfd, ale fakt 5 křížků tomu dáváte někteří? Páč se mu podkresleně dojemně hudebně povedlo zvednout ji nad hlavu? Asi na padesátej pokus jelitovi, jestli to po desátým pokusu ještě někoho zajímá. ()

Radeck

Úžasný pohodový romantický film s nádhernými oldies písničkama a docela pravdivým příběhem že není vše zlato co se třpytí no nedivím se že film hlavně u něžného pohlaví absolutně vyhrál vlastně i u mně hyhy. Skvělá práce hlavně Patricka Swayzeho a Jennifer Grey tady byla opravdu před plastikou nosu které prý pozdějc hodně litovala opravdu CUTE. ()

Adelaine

Poslušná bezproblémová Frances Houseman alias 'Baby', jakýsi tanečník Johnny Castle, který podle všech může za všechno, co se kde pokazí, spoustu bohatých lidí a protančené léto, na které se nezapomíná. To bylo tak skvělý! Charaktery se zajímavými zájmy, zkušenostmi a vztahy, nespoutaná energie tance, příběh zasazený do šedesátých let, ve kterém ale alespoň já vidím mnohdy vliv osmdesátek a hudba namíchaná z těchto dvou dekád, která vás donutí si zatancovat. Filmy z osmdesátých let v sobě prostě mají zvláštní energii, která vás nutí být na film natěšení jako malé děti a po celou dobu tak zůstat. Neskutečná jízda plná emocí, prázdnin, tance, tréninku, vtipných, dojemných, romantických, trapných a smutných momentů, skvělých herců, hezkých i porouchaných lidských vztahů, otázky mladých lidí a jejich vztahu k tanci, prvotřídních tanečníků, hříšného tance a té úžasné hudby. Nikdy není moc brzo nebo pozdě na to tenhle film vidět. Přiznám se, že jsem ho teď viděla poprvé a lituji, protože se okamžitě stal filmem, na který se budu dívat s nadšením každý rok. Hříšný tanec má plné právo nosit štítek 'legendární'. ()

peproch

Smyslem tohohle filmu bylo asi nabídnout mezigenerační smíření ve smyslu: pokud skoro dospělá dcera nedělá přesně to, co chceme, není to nevděčnice a nezklamává nás. Pokud je někdo chudý, z nižší kasty, není proto ještě ničema. A naopak. Potvory mezi smetánkou jsou četní. Nevím, jestli to fungovalo. Je to fakt už před Kristem. ()

Korpy22

Nejklasičtější romantická komedie na trhu kinematografie s naprosto fenomenálním závěrem. Samotný příběh film je čistý, banální a možná díky tomu je tak roztomilý. Je to proste čistá láska vyjádřená tancem a hudbou a to je to nejhezčí co muže být. ()

Clowie

Co mě upoutalo na první pohled, tedy na první poslech, to je úvodní píseň v provedení The Contours: Do you love me. A když už mě ta píseň chytila, tak jsem vytrvala. A nelitovala jsem. Je to skvělá love story, asi nejskvělejší, kterou jsem kdy viděla (jakože se mi originál Love Story nelíbil). A i další písničky a herecké provedení se mi líbily. Ten nácvik tance ve vodě :-) I to další... Prý to měl být béčkový film. No toto :-) ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme