Metro

Londýn. Půlnoc. Chladný zimní večer. Kate (Franka Potente) nemůže sehnat taxi, a proto zamíří na metro. Když mírně opilá čeká na poslední vlak, na chviličku jí spadne hlava... a když se probudí, zjistí, že není sama. V panice se pokusí utéct, ale metro mezitím zamkli. V tu chvíli přijede vlak a Kate, stále ještě nervózní, nastoupí. V soupravě je zdá se jediným cestujícím. Její úleva se však změní v děs, když uprostřed tunelu vlak zastaví a její vagon se ponoří do tmy. To, co číhá v černočerném bludišti metra, je něco nepředstavitelného. Něco, co nazývá skrytou laboratoř domovem... Něco, co nechce nechat Kate na pokoji. Metro je děsivým seskokem do temného podzemí Londýna, noční můrou ukazující krajní meze holého přežití. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Fingon

... a tak jo, dá se na to koukat. Když se představil hlavní záporák, měl jsem na chvíli pocit, že mi něco uniklo a tohle bude Nosferatu Reloaded, což se bohužel/bohudík nestalo. A Lola... ehm, Franka Potente... zase běhá... ()

Okara

Pravděpodobně mi tento snímek sedl, jelikož často posledním metrem jezdím a řeknu Vám, že to není žádná slast po zhlédnutí čekat sám na jedno z posledních meter v zapadlý Palmovce. A taky jeden z mála hororů co do sebe dokáže ladně skloubit budování atmosféry s tou troškou krve, takže nebýt trapného konce, šel bych s hodnocením výše. 60% ()

klerik

Super záležitosť, toto som nečakal. Keď ukázali zabijáka preklínal som tvorcov, že ničia dobre budovanú atmosféru, ale napokon toho hajzlíka celkom slušne využili takmer rovnako dobre ako v HORY MAJÚ OČI... ()

SeBig

Docela zvláštní psycho horor, ani né lekačka prostředí metra je dobré ale příběh pokulhává. Herci ušli. ()

lola3121

Že prý mysteriozní thriller... no tak jsem asi přehlédla, že první je psaný horor. Nejdřív to vypadalo na takovou nezávaznou nadháněčku, vlastně jsem čekala něco ve stylu Revizorů, ovšem pak se tam objevil ten pištící kříženec Voldemorta s Glumem a rázem to bylo v čudu. Vrcholem byla pak scéna na operačním sále, kdy už jsem vážně přemýšlela o tom, že to nedokoukám. Nakonec jsem vydržela a jenom kvůli France dávám tu jednu hvězdu, jinak by tohle dílo skončilo v propadlišti dějin. ()

Stanislaus

Celkem průměrný horor, který ze začátku vypadal dost stupidně, což se během filmu krapet zlepšilo, avšak na konci opět spadl do stupidnosti. Musím ale uznat, že scéna, kdy se poprvé Potente potká s mutantíkem, a pak jak si mutantík hrál na doktora ... inu celkem nářez. ()

honajz odpad!

Naprosto předvídatelný, hnusný slasher, který by si možná chtěl pohrávat s paranoiou prázdného nočního metra (žádné metro na světě není v noci takto prázdné, ale Smith se asi inspiroval u Subway od Luca Bessona). Je to i nelogické, pitomé a vcelku nudné. A že vraždí glum, to vypadalo tak směšně. Postavy se opět chovají iracionálně ("a ne a ne nepotopím se", "ne, nebudu hledat východ", "ne, neumlátím ho tyčí, když můžu") a Franku Potente zde narvali do tak hnusných šatů, které jí nedělají dobrou postavu, protože vyniká leda její velká prdel a tlustá stehna, navíc ten blond přeliv je jak z E55. Odporný slasher ve všech směrech. ()

anderson

Film na ktorom je zreteľne poznať, že ho nakrúcal hororový fanúšik a zručný filmár v jednej osobe, pre ďalších žánrovo podobne "stygmatizovaných pošukov". Celý dej je "napakovaný" do strašidelne chladných a bizarne jednoduchých priestorov londýnskeho UNDERGROUND, kde mladá žena (FRANKA POTENTE) zažije nočnú moru po tom čo zmešká svoj posledný pravidelný spoj. Ak už by som filmu mal niečo vytknúť, boli by to logické lapsusy nad ktorými občas rozum zastal aj mne, človeku ktorý "filmovú logiku" nepovažuje za príliš podstatnú. :-) Každopádne však tento film nie je určený vyrývavým hnidopichom, ale maniakom ktorý dokážu oceniť snahu režiséra vzdať svojský hold všetkým tým HOOPEROM, ROMEROM či CRAVENOM a vôbec celej trashovej vlne 70tych rokov. Väčšina tu prítomných "znalcov" filmu vyčíta 1. časté ukazovanie hlavnej "zrúdy" čo vraj znižuje napätie snímky a 2. absenciu nejakého objasnenia odkiaľ sa CREEP/CRAIG vlastne vzal. Obe tieto "výtky" považujem za scestné a som rád, že okrem tunajších rádobyintelektuálov, ktorých moje výpady :-) dokážu naštvať, takéto dielka sleduje aj človek schopný naladiť sa na vlnu tvorcov. Takže ďakujem obitus. Technická poznámka: H.C.E. tentokrát pustil na trh vynikajúco spracované DVD ktorému jazykovo menej zdatný divák môže vytknúť iba nepochopiteľnú absenciu titulkov pri naozaj kvalitných bonusových materiáloch. (11.11.2005) ()

Pítrs85

Zvláštní, celkem dost povrchní horor. Prostředí špinavého metra je sice fajn, stejně tak ten retardovanej degen, ale co citelně chybí je atmosféra a taky aspoň náznak nějakého hlubšího příběhu (kde se tam ten maník vzal, proč vraždí atd.), o nelogičnostech v jednání postav a taky pocitu, že jsem toto všechno už několikrát viděl (a lépe) ani nemluvě. Slabé tři (či spíše dvě a půl) hvězdičky a to hlavně díky slabosti k France Potente. ()

Scrytcher

Tenhle horror mě strašně zklamal a na to, co se tu s námi rozehrává za rošádu nejsem ochoten přistoupit. Ze začátku to spíš vypadá na britskou grotesku, kde nás v kanalizaci baví dvojice herců a atmosféra nikde. Jakmile se objeví Franka, nestačil jsem se divit, co se stalo s tou tvrdou Lolou. Místo ní je to lítostivý trdlo (ovšem běhat tu bude taky). Scénárista měl asi Parkinsona když psal Creep, jelikož i přes velice malou stopáž (85 minut - a to je dost málo, i na horor) nedokázal scénář sesmolit do nějakého přijatelného stavu. Po napětí a strachu nejsou ani stopy, místo toho pár lekaček, hloupých postav a hrozného záporáka. Záporák je sám o sobě případ, protože místo, aby vás měl vyděsit pokaždé kdy se objeví, je vám spíš do smíchu. Než masový vrah jakoby vypadl z oka Glumovi z LOTRa o jehož minulosti není nikde nic vysvětelno, takže nám asi režisér naznačuje, aby jsme zapojili vlastní představivost. Tohle doopravdy ne. ()

SOLOM.

tohle jedna z těch tuctovek, které nejsou ničím víc jak průměrným ( místy) podprůměrným filmem, na které se podívám jen jednou za čas, ale pobavím se u nich. Tedy hlavně nad stupidním zpracováním a často nelogickým dějem. Dám si u toho láhváče, chipsy a hoďku a půl si oddychnu u televize. ()

Xeelee

Očekávání po shlédnutí procentuálního hodnocení nebyla nic moc, ale DVD v trafice jsem si koupil. Nevím, asi lidem vadil děravěj a poměrně přímočarej scénář, ale tohle je jeden z mála hororů, kterej mě svojí atmosférou zatlačil hluboko do křesla a já byl napnutej jak struna. Vizuální stránka je fajn, skvělý střih, dobře nalíčený a skvěle zahraný mutant (pohyby působily velmi autenticky), kterého mi v některých scénách bylo až líto (jako hlavní hrdince na konci), pak je tu velký kontrast mezi barevným vnějším světem, barvami hýřícími zastávkami, světlým neosobním bludištěm cestujícím přístupných míst a jednotvárnými neutěšenými prostorami metra, které prošly důkladnou odbarvovací kůrou. Navíc mě úplně dostal nádherný závěr. Sice mi došlo co se bude dít (scéna mi připomněla začátek komiksu Pohádka o zlobivé kryse, který u nás nedávno vyšel), ale provedení bylo nádherný. Za zmínku taky stojí chytlavá hudba a pěkný minimalistický DVD menu a spousta bonusů v angličtině. ()

eraserhead666

Tak koukám, že mý oblíbený hororvý fandy (Ingrid, Obitus, RAPIDUS) to docela nadchlo a svorně tomu flákli 4*. Já tak štědrej nebudu, mě to teda skoro vůbec nebavilo, ještě tak první polovina docela ušla, ale když se objevil vrah, začalo mi to hodně smrdět Texaským masakrem a Hory mají oči (tím asi nejvíce) a to mi na filmech dost vadí. No, vadí, když je to udělaný docela dobře, jako např. Pach krve, tak to zas tak nevadí, ale tohle je docela slabej odvar. Další věc, co mě na filmu neskutečně iritovala - oni na noc zavřou několik stanic a nechají všude rozsvíceno? A klasický vrah všudybyl, asi má sedmimílové boty. Za zmínku a vypíchnutí stojí asi jen tak tři čtyři věci (blonďatá Franka Potente, pohyby - pouze pohyby, ne chování!!! - vraha, jeho doktorský výstup a závěrečná scéna). ()

Jenda

Horor u kterého se ani jednou neleknete je na prd. Ale to neznamená, že se slabší povahy nebudou bát v noci jezdit metrem. ()

ARI50

Fuj ten nehet brrr.... No slušně děsivá atmosféra hnusné podzemí metra a dost nechutný maník, a taky zvráceny, takže přijemné pobavení, i když příběh se rozjíždí dost dobře a nevině tak chvilkama slábne, ale přesto jedna slušně děsivá lekačka mě impuls srdce dokázala dost zrychlit takže chválim. ()

JASON_X

Zábavné a oddechové béčko jak má být, příjemně lobotomizované, krvavé, s několika nechutnostmi a s jedním z nejlepších mutantů filmové historie (myslím, že kdybych ho viděl někdy v pěti v šesti, byl bych z něho vysraný ještě víc, než ze starýho Bruny ve Studni). A kdyby v hlavní roli hrála nějaká jiná dáma než nesympatická potentní Franka, byl bych ještě mnohem uspokojenější. Nadchl mě už skvělý prolog se dvěma týpky od londýnských kanálníků - netušil jsem, že hovna ve stokách pod China Townem smrdí výrazně jinak, než třeba pod Soho. Kdoví, co tam ti Číňani vlastně žerou za svinstvo, že jo... Vrcholná je ovšem scéna operace na mutantím operačním sále... nebo vlastně spíš v operační kobce. No a nemusím snad zdůrazňovat, že kdybyste už někdy měli mutanta na zemi, nezdrhejte dřív, než ho spolehlivě dorazíte! Umlaťte toho šmejda čímkoliv co máte po ruce, nebo mu aspoň narvěte prsty do vočí! Ti pitomci ve filmech snad tohle nikdy nepochopí... ()

Morholt

Nízkorozpočtová podprůměrná naháněčka v londýnskym metru, kde osamělý nešťastníky stopuje postiženej člověk, kterej zřejmě trpí úchylkou na utopence (ty lidský) a kromě jinýho je to taky gynekolog-samouk. Tahle laciná vyvražďovačka zaujme snad jen Frankou Potente a její parukou. 10% ()

Lucasion odpad!

S láskou vzpomínám na doby, kdy vycházely časopisy a k nim bylo přiložené dvd. V těchto dobách, kdy kino byla výsadou párkrát do roka, a na nový film jsem čekal s ročním odstupem. To byly časy, kdy jsem dal zavděk jakémukoliv dříve neviděnému filmu. Vzpomínám, že Metro bylo jedním z těch filmů. Dnes již naprosto hororový blábol. Londýnské metro je horor samo o sobě, být zavřený uvnitř po zavíračce je děsivá představa. Cpát tam tedy vychrtlého pána s hákem je zbytečné. Nicméně i přesto tam je. Atmosféra je zpočátku zajímavá, ale jakmile je odhaleno monster of the week je to celé v pytli. Nepamatuji si, že to bylo takhle brutální. A hlavně zbytečně brutální. Nevysvětlený původ bych mohl přehlédnout. Díry ve scénáři už těžko. Film je jimi prolezlý skrz na skrz. (Jak se sakra Guy vzal v metru? A copak se stanice nekontroluje, když zavírají?) Do toho je hlavní postava neuvěřitelně anti-sympatická. Její chování ať tenhle udělá za ní tohle, a ona zase tamto a všichni ať udělají, co ona chce, protože ona z nějakého záhadného důvodu nemůže. Uf. Naprosto otravný prvek ve filmu. Já fandil jenom pejskovi Seznamovi, ať to zvládne ve zdraví. Creep je zbytečný film. (10 %) ()