Metro

Londýn. Půlnoc. Chladný zimní večer. Kate (Franka Potente) nemůže sehnat taxi, a proto zamíří na metro. Když mírně opilá čeká na poslední vlak, na chviličku jí spadne hlava... a když se probudí, zjistí, že není sama. V panice se pokusí utéct, ale metro mezitím zamkli. V tu chvíli přijede vlak a Kate, stále ještě nervózní, nastoupí. V soupravě je zdá se jediným cestujícím. Její úleva se však změní v děs, když uprostřed tunelu vlak zastaví a její vagon se ponoří do tmy. To, co číhá v černočerném bludišti metra, je něco nepředstavitelného. Něco, co nazývá skrytou laboratoř domovem... Něco, co nechce nechat Kate na pokoji. Metro je děsivým seskokem do temného podzemí Londýna, noční můrou ukazující krajní meze holého přežití. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Gary odpad!

Nevidím lepší hodnocení. Film je totálně směšný a snaží se být depresivně krutý. Všude krev. Na polštářích, ve všech místnostech. A když černošská postava asi patnáct minut před koncem prohodí :"Já už tyhle sračky nesnesu." má stoprocentně pravdu. ()

Terva

Moc zajímavé. Metro London má sedm pater , dvanáct páteří a dvě trasy sto let staré, http://cs.wikipedia.org/wiki/Metro_v_Lond%C3%BDn%C4%9B které už nejsou používané. Dokonce jsou tak staré , že v roce 2005 došlo při ražení nové trasy k nabourání do již zazděné stanice, která nebyla ani v mapách. Tak co můžete očekávat od Londýského nebo New Yorského metra? A hlavně to nesrovnávejte z metrem v Praze to je naprostá a totální hloupost!!! ()

Lyli

První půl hoďka dobrá, ale pak? Vážně si myslím, že hnus. Ty 2* dávám jen za ty chvíle, kdy jsem měla strachy zakryté oči. ()

liquido26

V londýnském metru žije "cosi", co si libuje ve vraždění bezdomovců, řidičů a blbů, kteří v metru usnou a nechají se tam zamknout. Příběhově nic extra, ale je to právě ten zloduch, který má hlásek jako kastrovaný konipásek po rakovině hlasivek, ruce si myje i když neteče voda a anestetika používá jen tak, aby se neřeklo ... takže abych se neztratil ve dlouhý větě, tenhle hnusnej týpek dodává tomuhle filmu správný grády. ()

corpsy

Akýsi cree(p)tén si privlastňuje londýnsky underground a masakruje každého, kto sa mu odváži postaviť sa. Totálne priemerný slasher, nič pre fanúšikov žánru a vlastne ani pre obyčajných konzumentov. Tí prví potencionálne zaspia a tí druhí sa k takémuto druhu filmov hrnúť nebudú. ()

Pishin

Na tenhle film mam spatne vzpominky.. musel jsem jej dotrpet do konce u jedne slecny ke ktere jsem byl pozvan na prespani a pak jeste ani k nicemu nedoslo!!...spackanej vecer!! ()

ledzepfan

Rozčilovat se u horrorů,že jsou nesmyslné a neuvěřitelné je docela hloupost(pokud to opravdu nezachází do extrému a nejde o záměrnou nadsázku)--Navíc-příběh o tom,že v NY metru,které je tak staré ,členité,komplikované a propletené,že ho ani dlooouholetí zaměstnanci zdaleka neznají-se skrývá nějáký psychodeformovaný maniak je jeden z nejuvěřitelnějších široko daleko..........Problém filmu je spíš v tom,že je to prostě taková jednoduchá jednohubka,která ničím něják zvlášť nezaujme =pustit,pobavit se,vypnout,zapomenout=60% ()

hous.enka

Potenciál metra zůstal nevytěžen. Nejvíc v tomhle hororu postrádám nadsázku, lekačky a proboha hlavně nějaký děj. Mejdanové začátky, pokus o znásilnění v metru a vůbec celé to počáteční dění mi přijde zbytečné, protože to na film nemělo vůbec žádný děj. No a tak mi z tohohle hororu zůstanou v hlavě jen chovné klece a ordinace doktora Bolíta... ()

Krt.Ek

Těch devětačtyřicet procent je docela zkreslujících - a to nemyšleno tak, že by si Metro Christophera Smithe zasluhovalo více, či méně; o tom už se, přátelé, dávno nehádám; dnes vím, že každý audiovizuální počin této databáze si zasluhuje zrovna tolik procent, kolik se mu dostane, a k tomu vím, že kdo tvrdí něco jiného je d... jednoduše nemá pravdu, ano, jednoduše nemá pravdu, tak jsem to chtěl už od začátku říct. A jak to tedy myslím, když to nemyslím tak, jak se to obvykle myslívá? Myslím to tak, že své dělá počet hodnotících, jichž je k dnešnímu dni s mou maličkostí neuvěřitelných 7 703. Co je na počtu 7 703 neuvěřitelného? Jsou zde filmy, jež mají i přes 100 000 hodnotitelů, proč se tedy pozastavuji nad počtem 7 000? Je to kvůli tomu, že horory zde obvykle tolik hodnotitelů nemají! A tím se dostávám k tomu, proč je oněch devětačtyřicet procent zkreslujících. Za poslední rok dva jsem viděl spousty méně známých hororů, spoustu hororů, o jejichž existenci, a teď bez toho, že bych vás podceňoval, mnoho z vás nebude mít ani tucha. Víte, co jsem si vypozoroval? Že jsou si navzájem jednotlivé horory dosti podobné. Postavy jsou šablonovité, způsoby vyvolávání strachu se vrací v každém druhém filmu, kdo má nakoukáno, ví, jak a kam se budou jednotlivé situace vyvíjet. Metro tedy není výjimkou z pravidla, je to typický představitel svého žánru. A teď schválně, víte v čem je vtip? Vtip je v tom, že horory o méně hodnoceních, dejme tomu 200 hodnotících, filmy podobně stavěné, mají i o dvacet procent více. Tím chci říct, že Metro tu dojíždí na svou "proslulost", na to, že je relativně známé. Umím si představit, že kdyby mělo o nějakých 6 000 hodnocení méně, možná by atakovalo červená čísla! A proto je nutno brát hodnocení vždy s rezervou. ___ Tím nechci říct, že hororem jako žánrem se nemá cenu zabývat, to není nic proti žádnému hororu (ale ani nic pro žáden konkrétní horor), jen jsem chtěl poukázat na jeden jev - pokud něco máte skutečně rádi - pro který nemá cenu odmítat i něco, co má pod padesát procent. ___ Co se týče filmu samotného, líbil se mě tajuplný rozjezd, kdy se neví, kdo a proč. První půlhodinku jsem si fakticky říkal: "tak to jo, to by mohlo být ono". Po odhalení karet to však šlo do kytek. Promarněný potenciál, škoda. ()

Vojcl

Prostě další krávovina typu nějakej magor s nožem/mačetou/motorovkou... vraždí všechno co se hýbe, čím více krve a brutality tím lépe,ale žádný překvapivý motiv, scénář už od začátku jasně průhledný,že je vám hned jasné jak to nakonec celé dopadne. Pokud si odmyslíme všechny naturalistické scény tak atmosféra taky nic moc. Takže záležitost čistě jen pro fanoušky žánru. Ostatní si to klidně můžou nechat ujít - ztráta času a peněz! ()

kaylin

Britsko-německý snímek „Metro“ hraje především na jistotu, nechce se vrhnout vyloženě někam, kde už by o nebylo probádáno dopředu. Tvůrci se raději spokojili s předvídatelným hororem, v němž nečeká nic, co by se nedalo dopředu očekávat, a tak divák dostane to, co dostal už někde jinde. Chvíle napětí střídají chvíle relativní nudy, sem tam někdo drsně umře a pak to prostě skončí. ()

jajinka

Strašná slátanina.. Děj, oběti a vrah známý již v prvé polovině filmu.. Zcela nelogické jednání postav a až velká dokonalost, nebo spíše rychlost pohybujícího se vraha ve spletenci chodeb metra.. Když už ho tak "krásně" Kate uhodí podpatkem, proč ho nepřetáhne párkrát ještě tyčí? Místo logického jednání jen rádoby zběsilý útěk.. Horor dělaný spíše jen na efekt krve a brutálností.. ()

Desperado

Ach jaj, neviem čo si mám o tomto horore myslieť. Na jednej strane skvelý nápad, hustá klaustrofobická atmosféra, úzkostlivé prostredie a miestami napínavosť a strašidelnosť, no na druhej strane scenáristická nemohúcnosť, niektoré mimoriadne debilné dialógy a nelogické správanie hlavných predstaviteľov, priveľa krvi (nápad s takýmto prostredím sa dal natočiť aj decentnejšie) a brutálnosti, ku koncu typické klišé, no a konieckoncov to nemalo žiadnu pointu. Moje hodnotenie je skôr 2 a pol, ale nakoniec sa pridám k vyššej známke, nakoľko spomínaný nápad, prostredie a celková atmosféra ma chytili a vôbec, dobrých hororov je poslednú dobu ako šafránu. Avšak Christopher Smith je predsa len lepší režisér než scenárista. ()

Damiel

35 % - Plusem filmu je zajímavé prostředí, kam je příběh situován – tedy klaustrofobní prostory londýnského metra. Z tohoto plusu ale režisér a scénárista Christopher Smith nedokázal vytěžit nic navíc. Hlavního zabijáka se moc nebojíme, protože po půlhodině filmu je na plátně pořád, a tak osvědčené pravidlo hororu, že nejvíc strachu nahání to, co není příliš vidět, beer rychle za své. Kromě toho příběh nemá gradaci, je to vlastně neustálý útěk hlavní hrdinky před monstrem, který ve finále nemá ani pořádnou pointu. ()

Hadža

Dobrý horror ,temná atosféra pár docela dobrých lekaček!!Film si na nic nehraje,klasika jak má byt!Je vidět že za málo peněz se ještě da vyrobit něco koukatelného!!Škoda jen ,že se vlastně nedovíme,kde se mutant v metru vzal?60% ()