Akční film z roku 1987, přímo nabitý ukázkami nejrůznějších asijských bojových umění, se stal odrazovým můstkem v kariéře Jeana-Clauda Van Damma. Do té doby neznámý Belgičan se díky němu dostal do povědomí diváků - a také producentů, kteří ho začali obsazovat. V tomto snímku si fanouškové žánru jistě vychutnají i výkon jednoho z nejpopulárnějších "záporáků" hongkongských arén Bola Yeunga, jenž představuje hrdinova zákeřného protivníka.
Málokdo ovšem také ví, že Krvavý sport je o životě a začátcích skutečného "bojového umělce" Franka Duxe (čti ďuks), jenž se s konečnými výsledky svých soubojů stal legendou bojového umění (56 knockoutů a 300 bodových vítězství). Dokonce Dux sám dohlížel na bojovou choreografii filmu. (oficiální text distributora)

Campbell

Nejlepší Van Damme, tady je mladej, sympatickej a umí drtit protivníky fakt parádně. Jediné co mi trochu vadilo byl hlavní záporák. Nemyslím to nijak špatně, ale Yeung a ten zpomalenej výkřik byl fakt srandovní. Ale bitky jsou opravdu bez chyby. A navíc člověk se ani minutu nenudí a jen se baví. ()

nash.

Akční béčko, které navzdory všem nedostatkům patří k těm klíčovým filmům, které významně ovlivnily nejen svou žánrovou škatulku. Jistě příběh je prostinký, herecké výkony nijak oslnivé, ani režie nehýří nápady, ale přece jem si tehdy i nyní užil jak mladý Jean-Claud dává všem na budku. ()

PetrPan

Jeden z nejlepších bojových filmů , co na tom, že dějová linie je prakticky nulová, co na tom, že se jedná o béčkovou produkci, je to film o střetu bojových umění, je to film o soubojích, je to film, který jsem jako puberťák zbožňoval ()

Tomco

Táto VHSková klasika mi narozdiel od väčšiny iných béčkových titulov reže dodnes. Kto by mohol zabudnúť na poskakujúce poprsie Bola Yeunga, či bojujúceho Van Damma so soľou v očiach. Nesmrteľná akčná klasika, ktorú si rád púšťam ešte aj dnes. ()

WANDRWALL

Dokázal to! Z neznámého se stal známý! Díky tomuhle filmu. O čem film je bylo podružné, ale u diváků zabodoval a chtěli vidět herce v dalších filmech, kde bude hájit spravedlnost. ()

Claw

Film "Krvavý sport" mě v dětství doslova vychoval (ještě spolu s filmem "Komando" a mými rodiči...). Je to film o "kumite", o zápasech v bojových uměních. Nic víc, jednoduchá myšlenka, vezme se pár více či méně úřadujících mistrů různých stylů a natočí se na kameru, jako by si to rozdávali ve skutečnosti. Kolem toho nějaká ta omáčka, překrásná ženská postava a je to. "Krvavý sport" byl vyloženě povedený a pro milovníky bojových umění ve filmu to byla prostě pecka. Za neskutečně nízký rozpočet se podařilo natočit film s velice dobře choreograficky zvládnutými souboji, skvělou atmosférou 80. let, perfektní hudbou 80. letech, mladým Van Dammem v neskutečné formě a jako třešnička na dortu jeho úhlavní nepřítel a záporák, asijský mistr v bodybuildingu a kungu fu, Bolo Yeung, který rovněž jako Van Damme, díky tomuto filmu získal jistou pozornost i na západě (nehledě na to, že v Asii točil ještě za života Bruce Leeho a natočil snad stovky akčních béček...). Zásadně nehodnotím filmy z nostalgie. Ale i po dnešním kritickém zhlédnutí musím uznat, že se možná nějakou náhodou opravdu tenkrát povedl a odstartoval řetěz napodobenin ala "Karate tygrů" (vím, jednička vznikla dřív), dalších dílů "Krvavého sportu" (již bez Van Damma), "Kickboxerů" a dalších desítek "béčkových karate filmů", z nichž se podle mne ale ani jeden, této klasice nevyrovnal. Tento film nesl kouzlo v tom, že nestál jen na Van Dammovi, který v něm předvedl jen pár soubojů plus výborně ztvárněný výcvik, ale stál na uceleném systému soubojů bojovníků různých národností a stylů. A nemyslím, že to byli nějací amatéři, kvalita toho, co před kamerou předvádí je z hlediska bojových sportů jako takových neuvěřitelně vysoká. Souboje jsou výborně sestříhané, zpomalené záběry na svoji dobu kvalitní, čas soubojů krátký přesně jako ve skutečnosti ... v podstatě rozhoduje v takových a podobných turnajích jen pár dobře mířených úderů, boje trvají pár minut, někdy i vteřin. Člověk, kterého bojová umění nikdy nezajímala a nemá rád béčkové akční filmy tento film rozhodně neocení, ve svém žánru je to ale naprostá klasika, která se Van Dammovi nepodařila překonat ani jeho režisérským debutem "Quest" a ani ničím jiným... /100% + FILM ROKU/ ()

Vitason

5* čistě z nostalgie. Společně s Jurským parkem je to film mého dětství. Chvíle, kdy jsme si s kamarádem hráli na zápasníky a ještě se dohadovali, kdo bude Frank Dux, se nedají jen tak zapomenout. ()

klerik

K dokonalosti privedené Van Dammove "facky nohou". Spomalené zábery a JC vypúlené oči si navždy zapamätám... Turnajovka ako má byť, kde mi však trochu nesadla choreografia... ()

SeBig

O trochu slabší než Lví Srdce a Kickboxer ale furt je to excelentní! Miluju bojový filmy s Jeanem! Pořádný fighty to má ktomu doprovází docela dobrá hudba na nic si nestěžuju ČONG LÍ dostal na prdel!!! Překvapilo mě že je to podle skutečného příběhu. ()

Chrustyn

Příběh: Van Damme se se svým novým kámošem dostane do ringu, kde bojují proti bojovníkům z různých zemí. Nejdříve se jim daří pak však dostane Van Dammův kámoš na p*del a Van Damme se musí pomstít. Prostý. U Van Damma několikrát viděný. Ale mě to celkem bavilo. A navíc toho hlavního záporáka jsem se vždycky bál:)) Z "arénových" Van Dammových akčňáren ta nejlepší. ()

korbitch22

Tohle ani nejde popsat slovy,mnoho lidí se jistě vysmívá a ať se klidně vysmívají,tohle je pro mě všechno,Van Dammovo proražení a jeho největší hrdost ve všem.Můj vzor,nehodlám to nikomu ospravedlňovat,i kdyby třeba špatně hrál,ale on hraje skvěle.Sem dospělej člověk ale tohle pro mě znamená všechno,tohle je pro mě důkaz,že můžete dosáhnout toho co chcete,když v to věříte.100% Hudba,hrdost,záporák,Van Damme,splněné sny..... Milý Ráďo99 a vám podobní...naserte si jo? :) ()

Arsenal83

Kultovka, dnes ale podľa mňa vtip. Tie spomalené zábery na mimiku, výkopy, natiahnuté laby, hlavne posledný súboj je ako tá videohra, čo tam hrali. Slávny kopačkár sa zapísal ako legenda, ale dnes by sa kvôli tomu filmu na bojové športy prihlásil len posadnutý vlkolakom, alebo neviem, čo to bol za Van Dammov rev v závere. ()

Dr.film

Parádní béčko se stupidním dějem a pořádnými bitkami, ale co naplat je to klasika, tak alespoň jednu hvězdu z pouhé nostalgie. ()

Ivoshek

Ten film je sice blbý, ale svým způsobem zábavný. Navíc pro mne je to takové nostalgické retro. /// 2020 - Tak jsem to viděl zase po letech a je to vlastně celý ještě větší blbina, než jsem si to pamatoval. Nemá to skoro děj, ale zároveň jsou tu navršený naprosto všechny osmdesátkový klišé, na jaký si jen jde vzpomenout. Jsou tu flashbacky, je tu tréningová montáž (!!!)... A jsou tu i věci, který by dneska ve filmu už asi nebyly, třeba když JCVD hraje s otravným Arabem hru o tu sexy novinářku. ()

SOLOM.

Společně s Univerzálním vojákem mnou nejsledovanější filmy s Jean-Claude Van Dammem. Už snad ani nespočítám, kolikrát jsem je viděl. Souhlasím s názory, že tady se jedná hlavně o nostalgické vzpomínky a prožitky, které jsem u toho jako malý cítil. Frank Dux coby neohrožená mlátička v nelegálním turnaji byl prostě cool. Každý chtěl vidět, jak konečně dá přes držku tomu slizkému Chong Li. Bolo Yeung a ta jeho držka mi coby malému naháněla doslova hrůzu. Sice si musíme počkat, ale ty vyřazovací souboje, při kterých na sebe narazili vyznavači různých bojových sportů, byli taky super a to hlavně co se „choreografie“ týče. ()

Havenohome

V detstve som si na tom fičal. Videokazeta. Zúfalé výkriky typu "Je to komerčná americká sračka!" sú úplne mimo. Má to totižto stokrát lepší scenár než hociktorá tuzemská sračka, na ktorej si fičia autori vyššie uvedeného výroku. ()

eraserhead666

Bylo mi jasné, že hodně bude dělat nostalgie, ale rozhodl jsem se, že ji zkusím potlačit. A ono to i bez ní prostě pořád, i po těch letech, funguje. Jasně, dneska jsou podobné filmy trošku už někde jinde, souboje jsou technicko-matematicky vypilované až do neskutečně neuvěřitelných výšin (ale skvělých na koukání), na tomhle se mi ale hrozně líbilo právě to, jak to bylo uvěřitelnější a realističtější. Van Damme je zábavný, jeden z mála mužů, který vám způsobí podivné pocity v rozkroku, aniž by se vás dotkl. Zjišťuji, že si ho poslední dobou, čím jsem starší (snad dokonce navzdory tomu), užívám více a více. Ale Bolo Yeung, z toho jde fakt strach, to je prostě psychopat už od pohledu. Takže jo, i s notně potlačenou nostalgií (protože jinak bych dal plný počet) to funguje i po tom více než čtvrtstoletí. Jen ta pipina mě tam sere pořád stejně. ()

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Rychlý a zběsilý krvavý sport

Rychlý a zběsilý krvavý sport

19.05.2011

Někdy jsou ty hollywoodské úmysly tak průhledné, až se jim člověk musí smát. Producentský veterán Ed Pressman očividně ví, jak se dělá byznys. To vezmete jeden z nejvýdělečnějších hitů minulého léta … (více)