Kdybyste měli šanci prožít svůj život znovu, chtěli byste ho změnit? Peggy Sue Kelcherová (Kathleen Turnerová) tu šanci dostala. Měla dvě děti, právě se rozváděla, ale pak se náhle vrátila zpět časem o 25 let nazpět, na svou střední školu. Teď pro sebe může vytvořit novou, lepší budoucnost - ale touží po ní vůbec? Peggy Sue se vdává je fantastická komedie, která Vám poskytne námět k přemýšlení o “silách osudu“... (Guild Home Video)

lennyd

Peggy Sue (Kathleen Turnerová) jde na setkání maturantů po 25 letech. Je velice překvapená, že její spolužáci se mají skvěle, když její manželství s Charliem (Nicolas Cage) se rozpadlo. Při vyhlašování krále a královny plesu (tradice), Peggy Sue omdlí. Probere se zpátky v roce 1960, jako studentka s touhou změnit svůj život... Sice hlavní roli tu měla Kahtleen Turnerová, ale s přehledem ji přehrává Nicholas Cage. Jako sedmnáctiletej "spratek" je dokonalej. V menších rolích se zde ukazují i např. Helen Huntová nebo Jim Carrey.. ()

Pavlínka9

Pro mě dost neobvyklý Coppola, skvělá Turner, která hrála přesvědčivě, jak dospělou, tak pubertální ženu :D A Nicolas Cage již po několikáté jako muž, kterého zbožňovalo všechno v okolí. Neskutečně se mi líbí nápad s návratem do minulosti, kdy sama nevím, jak bych reagovala a tudíž reakce Turner byla bravurní... Nejvíc mě ale dostala scéna, kdy volala babička..sama nevím, jak bych reagovala, kdyby mi volala babička, o které již dlouho vím, že s námi není...To byl pro mě nejemocionálnější okamžik filmu. Jinak to vše bylo ohromně úsměvné - jelikož vrátit se do 60tých let, když je někomu osmnáct - wau :D Sex až po svatbě, žádný alkohol, slušnost nadevše, všechno přesně naplánované, naivní názory, rebelové nejsou ve společnosti vítáni a rozhodnout se hlavně správně ;) ()

Brain-D

Opravdu pěkné milé drama s jemným humorem a především výborným mlaĎounkým Nicolasem Cagem. Film je o ženě, která se v čase vrátí do svých mladých let a znovu zažije zamilování do svého protějšku (lze srovnat s Návratem do budoucnosti, ale tady sebe sama potkat nemohla :) ()

fefee

Na začiatku a konci filmu je úplne zjavne vidieť že to nie je odraz v zrkadle, dabléri pred zrkadlom majú oneskorené pohyby... strašné. ()

KarKulA

Nic jsem nečekala a nic jsem nedostala, ale jinak docela solidně natočený nenáročný film na víkendové odpoledne, který sice nijak zvlášť neoslní, ale drží se v mezích té "inteligentní" zábavy. Zajímavé je, že se tu objevuje kupa herců, jejichž jména se stala "opravdu" známá až v následujících letech. ()

xaver

Pohodový snímek, ale celkem podprůměrný. Oddechovka tak za 2 hvězdičky, nicméně kvůli originálnímu námětu zvyšuji na 3*. ()

Paity

Typická komedie stavící na fenoménu, co bychom dělali, kdybychom věděli. Ale realita je trošku někde jinde, než se nám tvůrci snaží namluvit. ()

jasiska

Kebyže som nečítala knihu Replay od Kena Grimwooda predtým, ako som videla tento film, určite by bol pre mňa absolútne prelomový a maximálne originálny. Takto je síce príjemný a dokonca ma zastihol v takej nostalgickej nálade, že zahral presne na správnu strunu, ale nemyslím, že je viac ako len priemerný. Kto chce pochopiť, ako to myslím, keď vravím, že snímok ani z polovice nedosiahol svoj potenciál, nech si prečíta horespomenutú famóznu knižku. ()

panmroz

Takovej ten příjemnej "arabela" žánr s Nicolasem Cagem (ročník 1964) hrajícím roli otce Helen Huntové (ročník 1963). A myslím něco o tom, jak se člověk stává svobodným až v momentu, kdy není co ztratit. Nebo na prázdninách. Nebo...tak něco. ()

RedDuck

Hned po shlédnutí filmu jsem se šel podívat kdo tento skvost vlastně natočil, docela překvapení:) Neuvěřitelně silný námět a perfektní zpracování. 63 procent je imho pouze projevem složení zdejší mladé převážně mužské komunity co ještě nemá důvod se dívat zpět. Mno teoreticky tam patřím i já, ale já sem divnej a sem na to svým způsobem hrdej, minimálně kvůli tomuhle filmu:D ()

helloween93

Coppola si odbočil do žánru love komedie s fantasy nádechem. Film má sympatické obsazení. Bohužel zajímavý námět končí rutinním závěrem. Viděno na AMC. 3* ()

Denny

Docela sympatická, nutně sentimentální komedie, která reaguje na odvěké lidské přání vrátit se do minulosti a změnit některá svá rozhodnutí.Herecký koncert K.Turnerové s bravurní přeměnou v mladou dívku. Mnoho vtipných situací,tři nominace na Oscara.l ()

pepa3rd

I vzhledem k tomu, že mám moc rád filmy o cestování časem, mě tenhle film příliš nenadchnul. Dělo se tam toho příliš málo a v podstatě si ani nejsem jistý, co to bylo. Humor v podstatě nepřítomný, motiv dávné lásky i řešení starých problémů je mdlý a stejně tak je na tom i konfrontace minulosti a budoucnosti. Jistě, je to příjemný nekonfliktní příběh, na který se docela dobře dívá, ale absolutně ničím se vás nedotkne. 55 % ()

SergioCamp

Tento výlet do časů minulých mě velmi pobavil a pohladil po duši, zkrátka příjemná pohádka pro dospělé a k tomu ti herci, hudba a pan režisér. Děkuji ()

topi80

Neležet nemocen v posteli a mít po ruce fungující dálkové ovládání, asi by mě název filmu donutil projet celé spektrum televizní nabídky a zakotvit v odpolední nabídce někde u filmů pro pamětníky. Dnes mohu říci, že jsem za tu svou tehdejší "rýmičku" docela rád, protože jsem mohl vidět hodně půvabný film. Tento styl retra mám hodně rád. A ať je nám kolik chce, kdekdo by se asi chtěl vrátit do časů, kdy byl bezstarostným teenagerem. A taky se občas ptáme sami sebe, kde se stala ta chyba v rozhodování, kvůli které jsme nakonec dopadli tak, jak jsme dopadli. A dostat se do minulosti s našimi dnešními zkušenostmi? Tak to už by bylo pořádné terno. A právě to se stalo Peggy Sue, v jeden den to s ní sekne na abiturientském večírku asi po 20 letech, načež se probouzí v 60. letech, v dobách svého teenagerovského rozpuku. Kolem hraje skvostná hudba, jezdí pořádné železné americké bouráky a prarodiče ještě žijí. Do toho trocha romantiky, nějací nápadníci, na něž už lze pohlížet trochu jinak (když Peggy Sue ví, kam to za pár let dotáhnou). Závěr předpokládaný, ale nijak rušivý. Prostě hezký oddechový film. ()