Kukuřičné děti

• USA Children of the Corn (více)

Mladí milenci se na své cestě napříč Amerikou zastaví v malém městečku v Nebrasce a dozví se šokující věc. Jednoho dne před třemi lety zde děti, na příkaz démona zvaného ‘‘Ten co chodí mezi řádky‘‘, zabili všechny dospělé... V mysteriózním hororu natočeném na motivy povídky Stephena Kinga.
Dvanáctiletý kazatel přijíždí do malého městečka obklopeného nekonečnými lány kukuřičných polí. Ovládne místní děti a přikáže jim zabít všechny dospělé, aby jejich krev přiživila úrodu. Dětem je zakázáno tančit, hrát nebo zpívat a když je jim osmnáct, musí se obětovat kukuřičným polím. Některé z nich se pokusí utéct, ale krvelačný Malachai je uloví. Pár mladých milenců na cestě napříč zemí uvidí na cestě mrtvého mladíka, přivezou ho do zdánlivě pustého městečka a potkají tam jeho vyděšenou sestru. Dívka se jim snaží vysvětlit co se zde děje a varovat je před ďábelskou nadvládou teroru, ale dvojice jej brzy pocítí na vlastní kůži. Živí dospělí nejsou v Gatlinu vítáni, takže musí udělat vše, aby unikli z posedlého městečka živí... Literární předlohou dnes již kultovního snímku byla povídka mistra hororu Stephena Kinga. (oficiální text distributora)

-bad-mad-wolf-

On a ona se vetřou do cizího domu a zpovídají cizí holčičku, načež on se slovy "je to tu bezpečné" odchází a ona si úplně samozřejmě hraje s holčičkou, jako by takovou situaci zažívala každý den. Později: on, nehezky raněný, prchá před desítkami pronásledovatelů, kteří mu dýchají na záda a pohybují se v prostředí, které narozdíl od něj znají - střih - on je sto metrů před nimi, zastavuje, oddechuje si a pronásledovatelé si patrně šli dát šlofíka, protože jsou fuč. Z pole přichází jakési neidentifikovatelné zlo, které se chystá strašlivě strašidelně a hrůzostrašně prastrašně spolknout všechny přítomné, načež se on otáčí k ní se slovy "Miluji tě!" a vrhá se vstříc hrozbě. Ona leze do auta a bafne na ní holka se srpem, která následně dostane dělo od něj. Následuje hláška "Pošleme jí pohled ze Seattlu!" Závěrečné titulky. Nevzpomínám si, kdy mě naposled tak moc film bavil svou dementností. Pokud pominu výše zmíněné detaily, silně skřípe už samotná idea města dětí. To za ty tři roky do městečka nikdo nepřijel? Nikdo nikoho nepohřešoval? Jak je možné, že banda smradů, která eliminuje všechny dospělé a slepě věří jakési kukuřičné mocnosti, se nechá v závěru během dvou minut ukecat od úplně cizího chlapa? Hvězdička za Isaaca a náznaky atmosféry. P.S. Stephen King napsal celou řádku nadprůměrných povídek. Tahle je těžce průměrná a vznikla podle ní hororová série s nekonečným hejnem pokračování. Kde se stala chyba? ()

darkrobyk

Po dlouhých letech jsem se nejen podíval znovu na film, který mi s odstupem času nepřijde až tak špatný, ale také si opět přečetl původní povídku. Ta je syrová, temná, bezvýchodná, nekompromisní. Všechno je v ní jinak, vztahem Burta a Vicky počínaje a jejich osudem konče. Myslím, že by to byl hodně ponurý horor a obraz Vicky na kříži by divák jen tak z hlavy nevymazal. Ve filmu je vše jinak. Kromě původního příběhu zahrnujícího jen cestu Burta a Vicky jsou samozřejmě přidány i scény s dětmi a vícero vysvětlení všech děsivých událostí. Úvodní masakr v kavárně je velmi dobrý. Pak jsem si uvědomil, že celý film má poněkud neklidnou atmosféru, kdy čekáte, kdo další zařve. přirozeně závěr je trikově poplatný tehdejší době a jistě ne velkému rozpočtu. Ovšem dnešní pixely by to nejspíš zazdily úplně, viz poslední pokračování. Courtney Gains (Malachai) je držka neskutečná a překvapilo mě, že ho nijak nenamaskovali. Burt je nafrněnej trouba stejně jako v povídce. Kukuřičné pole má svůj temný půvab a již od doby, kdy jsem Kingovu povídku přečetl, z něj mám určitý respekt (20 let jsem ho měl u zahrady...). 3,5* ()

juta

Zajimavý námět, který bohužel nebyl úplně využit a určitě by si zasloužil víc. Horor, díky němuž jsem měl z kukuřice respekt. O hvězdičku navíc za tu nostalgii. :-) ()

JohnnyD

Príjemné 80s béčko so skvostnou hudbou a uchádzajúcou atmosférou zaspatého amerického stredozápadu. Oproti väčšine pokračovaní je to ale priam skvost! ()

Nin

Kukuřičné děti mají i po letech slušnou atmosféru a krvavé scény jsou taky solidní. Zaujme creepy trpaslík v hlavní roli, který jako jediný umí hrát (taky díky tomu, že je z nich nejstarší a nejedná se o dítě, ale o dospělého muže trpícího poruchou růstu). Původní povídka od Stephena Kinga je velmi dobrá a dokážu si podle ní představit  skvělý film, ale zde bohužel příběh není zpracovaný zajímavě. Ne že by ten materiál byl špatně rozvíjený, ale jde spíš o scénář, který nenabízí žádný větší překvapení nebo stylovou scénu. Jak jsem říkal, gore scény jsou dobré, ale bohužel dojde i na trikové sekvence, které byly i na svou dobu dost strašné. S přivřenýma očima ale fajn horor. (6/10) ()

Ruut

Průměrné zpracování nijak zvlášt vyčnívající Kingovy povídky. Vrcholným adaptacím jeho děl se nemůže rovnat a není natolik béčková aby dobře pobavila. Prostě solidní průměr co celkem slušně odsýpá. Za povšimnutí stojí mladičká Linda Hamilton. Naopak mě osobně strašně štval představitel Isaaca, který mi přišel všechno možné jenom ne démonický a strašidelný. A taky je škod aže se nakonec neukázal v plné kráse "Ten co chodí mezi řádky". ()

kingik

Některé knihy od Kinga je velmi obtížné zfilmovat. Některé zfilmováním ztrácejí hodně ze svého kouzla. Zajímavý hororový námět se v rukou režiséra Fritze Kiersche proměnil na frašku. 20% ()

dr.horrible

Nadpriemerné  asi iba preto, že film začína tam, kam by sa iné horory dostali po minimálne hodine stopáže. Chystám sa teraz kukať celú sériu, tak mi prajte pevné nervy. Ps: Ako sa mohla stať Linda Hamilton herečkou? ()

Webb

Hororová klasika s docela zajímavým námětem, strašidelnou atmosférou, kterou dokresluje také písně se zpěvem. Bohužel konec je hrozný, naroubovat do příběhu ďábla se mi jeví jako nešťastné řešení a ještě ho s tak špatnými efekty zviditelnit. Měli to nechat jen na psychologii, kdy kluk kazatel k nim promlouvá a děti zfanatizoval. Jinak bylo dobré vidět Lindu Hamilton v době svého největšího úspěchu, kdy stroje povstaly z popela. ()

Jordan

mladá hamiltonová mala niečo do seba, z filmu je vidno, že predlohou bola poviedka, lebo aj napriek krátkej stopáži je niekedy zbytočne naťahovaný, každopádne opustené mesto a sfanatizovaná vraždiaca detská sekta so skutočne slizkými a des naháňajúcimi lídrami svoj efekt ešte aj po štvrťstoročí spĺňa - ak nerátame Shinning, tak táto kingovská adaptácia (pre ktoré je okrem iných subjektov a objektov typický aj častý výskyt detí a mládeže s nadrpirodzenými schopnosťami a darmi) má asi najlepších a najpresvedčivejších detských hercov a v podstate je to stále mierne nadpriemerný horor, ak sa povznesiete nad typický eighties efektový paskvil v závere a divné ukončenie; ()

Anderton

Veľmi slušne navodená atmosféra tajomna a vhodný výber prostredia nedokážu zakryť nedostatočné prekreslenie celej situácie a celej mytológie v pozadí. Film dokáže byť v tých správnych chvíľach plíživo strašidelný, v niektorých, najmä ak ide o nadprirodzeno, zasa nechcene smiešny. Môžu za to aj prestarnuté triky. Burt očividne vidí pred sebou dôkazy o prítomnosti nadprirodzenej sily, ale hneď na to sa obracia na deti ako na zblbnutých fanatikov, ktorí si len zle vysvetlili texty Biblie. Pozitívny dojem ale nakoniec vďaka atmosfére ostáva, len je večná škoda, že tento príbeh nemá vo svojom jadre skutočne premyslený fikčný svet. ()

swamp

Mně to přišlo prostě hezky mrazivé. Bohužel tehdejší efekty a asi i nedostatek peněz pohřbili závěr, ale celkově jako horor prostě příjemně creepy. Isaac a Malachai jsou postavičky, které si zkrátka zapamatuju. :) ()

nash.

Pokud jde o adaptace Kingových povídek, tahle byla nejen první, ale na hodně dlouho také nezdařilejší. ()

Yoshitsune

Přestože je na filmu znát malý rozpočet a velkou většinu, asi spolkl ten červený mrak, což měl být ‘‘Ten co chodí mezi řádky‘‘, tak je to fakt dobrý film. A schválně píši film a né horor, přestože posledních dvacet minut, je solidně napínavých a dojde tam na nějaké bu bu, tak z větší části mi film nepřišel hororový. Byl tajemný a dokázal, si udržet moji pozornost, ale spíš hlavní část filmu mi přišla, jako sociální sonda do života dětí a jejich nepochopení dospělými. A Peter Horton a Linda Hamilton, tady hrají skvěle, ale kdo je v tomhle směru dost zastínil, byli děti, ono se moc často nestává že ve filmech sou dětský herci sympatický a dají své role. Tady však musím vychválit všechny, od těch nejmenších Anne Marie McEvoy a Robby Kiger až po ty dospělejší John Franklin a Courtney Gains, všichni to hrají přesvědčivě a jejich výkon je dokonalý. V tomhle směru, mně mrzí že se film nesoustředil, na ty lidi ve městě a to jak děti postupné propadnou Isaacovi, protože by to bylo zajímavější než tenhle film, který sice neni špatný, ale má svoje mouchy. A přestože zním převážně kriticky, tak musím hodnotit kladněji a to hlavně díky hercům, kteří hrají uvěřitelné postavy a taky to neni špatné drama o dětech a jejich problémech, což se asi v tomhle filmu řešit nemělo a je to nechtěný výsledek, ale i tak se mi film líbil. ()

Hunter2222

Film je časťou série: Children of the Corn (1984) [60%], Children of the Corn II: The Final Sacrifice (1993) [60%], Children of the Corn III: Urban Harvest (1995) [60%], Children of the Corn: The Gathering (1996) [70%], Children of the Corn V: Fields of Terror (1998) [40%], Children of the Corn 666: Isaac's Return (1999) [30%], Children of the Corn: Revelation (2001) [50%], Children of the Corn (2009) [50%], Children of the Corn: Genesis (2011). ()

Chrustyn

Další nezajímavé zpracování knihy Stephena Kinga. Tentokrát se zabijáckýma smradama v hlavní roli. Nulová atmosféra a napětí zajišťují 90 minut nudy. ()