Sin City - město hříchu

• USA Sin City (více)

Noirový thriller plný násilí, v němž se prolíná několik dějových linií z oblíbených komiksů Franka Millera, vykresluje obraz nejděsivějšího města bez slitování pohledem těch nejdrsnějších postav. Bruce Willis exceluje v roli policajta s nemocným srdcem, který přislíbil ochranu sexy striptérce (Jessica Alba); Mickey Rourke hraje mrzoutského psance s posláním pomstít smrt své jediné životní lásky (Jaime Kingová) a Clive Owen ztvárňuje Shellieinu (Brittany Murphyová) tajnou lásku Dwighta, který po nocích brání Gail (Rosario Dawsonová) a její lehké děvy z Old Townu (Devon Aokiová a Alexis Bledelová) před drsňákem (Benicio Del Toro) se zálibou v násilí. (Cinemax)

Phillo

Ten style je neuveriteľne cool a v porovnaní z "konkurenciou" 300 alebo Renesanciou pôsobí božsky. Prvá poviedka je charizmatická (Elijah Wood), druhá perfektne zakončená a tretia najlepšia (Willis mal hrať len pre potešenie už dávnejšie :). V konečnom dôsledku je to teda hlavne ultracool a to mi stačí :) 80% ()

dr.block

Režie- výborná, Herci- výborní, Vizuální zpracování- dokonalé. Ať dělám co dělám tak mi to na těch 5 prostě vychází. ()

TheGunner

no nečekal jsem že to bude až tak dobry, hodně se mi líbil styl jakým to bylo natočeny, už se těším na pokračování... ()

werewolf69

Tento film si ma získal svojou nesmiernou chladnokrvnosťou a ležérnosťou. Patrí to k filmom ktoré sú po každom zhliadnutí lepšie a lepšie, v tomto prípade určíte. Veď čo sa aj dalo čakať keď sa spoja taký géniovia svojho remesla ako sú Rodriguez a Tarantino. ()

Gulde

Dost originální, avšak zároveň i dost tuctové, přesto to ale člověka udrží u obrazovky. Skvělé herecké obsazení, nápadité vizuální zpracování. ()

frafra

výborný závěr...k tomu...krásné ženy...rychlá auta....a muži, kteří se za ženu umí postavit......takoví dobráci mě nepřestanou přitahovat .. ()

Sandeagle

Jakmile vám začnou ty rádoby oduševnělé monology hlavních postav lézt na nervy, zbyde už jen vizuální stránka. Bohužel každá z hlavních postav je duší vlastně filozof a spoustu klišé, které by jste čekali u myšlenkových pochodů hrdinů brakové literatury jsou tu omílané stále dokola. ()

Martinius

sin city je udajne plasticky vernou adaptaciou komiksovej predlohy. vdacime jej tak za poznanie, o čom drviva vacsina komiksov je. o nicom. hajzlove citanie masovo produkovane tretotriednymi autormi pre ludi s desivo nudnym monotonnym zivotom. gycovo kriklava razantnost takehoto komiksu, osadena do nejakej povinnej nedbalej zapletky na sposob pornofilmov, im potom pocas obednajsej pauzy aspon na chvilku takyto zivot okoreni. bez pochyb jestvuju aj kvalitnejsie predlohy, na ktorych sa vyborni reziseri majstrovsky vysantili: napriklad batman, hellboy, 300 alebo watchmen. sin city je vsak sfilmovanie z pohladu autora samotneho (frank miller) a nie z pohladu citatela. ani tucet hviezdnych hercov nezakamufluje infantilny namet a jeho otrocke presadenie bez stipky fantazie ci sarmu. nepomohlo ani hostovanie tarantina. otazkou vsak je, co by z toho tarantino vymackal bez millera a rodrigueza. a najma, ci by sa znizil k takejto dutej predlohe, kedze je sam majstrom v realizacii vlastnych, o cele triedy lepsich myslienok a scenarov. sotva dve hviezdicky za uvodnu scenu, skveleho mickeyho rourka a fluke ako hudobny podmaz. ()

Pitrsss

Nářez jako prase, po všech stránkách. Vizuální ohňostroj. Řev lesbiček, řezání hlav, nakopávání prdelí, stříkání krve. Rodriguez, Miller, Tarantino. Dokonalost. 90% ()

Kratoc

Takhle nějak si představuji opravdu kvalitně nasnímaný a rozpohybovaný komiks, který sám o sobě je legendou. Nedovedl jsem si představit, jak se tvůrcům povede převést na plátno něco takového, ale zadařilo se. Hlavně také díky skvělému obsazení a znovuzrození některých starých jmen (Mickey Rourke). Vizuální zpracování a hudba vystřelily tenhle kousek k zaslouženým čtyřem hvězdám. ()

Skarface

Film u kterého jsem si na samém začátku říkal že to bude totální blbost ale za to že sem to řekl bych si nejradši nafackoval ,protože tenhle film je fakt něco užasnýho , jak styl natočení tak i příběh o kterém si sice řeknete že nemá hlavu ani patu ale věřte že tomu tak není . Musím pochválit herecké obsazení i hudbu . ()

Stanley619

Když jsem viděl Sin City poprvé, asi v roce 2006, tak jsem byl zklamaný a moje hodnocení tehdy bylo hodně slabé (2-3*), ale potom jsem si ho znova pustil v roce 2011 a bylo to jako vidět film novýma očima. Netypické vizuální zpracování může někomu přijít divné, ale mě se zalíbilo a do filmu prostě patří (asi jako temné prostředí k filmu Vrána). K tomu to skvělé herecké obsazení, snad i tu nejmenší roli hraje nějaká Hollywoodská hvězda. Film, který určitě není pro každého, ale to je prostě Tarantino. 81% ()

Hepy13

Uličkám tohoto města jsem se dlouho vyhýbal. A dobře jsem udělal, už od začátku jsem tušil že tenhle typ filmů není pro mě. Hodně známých tváří, hodně jmen, hodně minut, hodně mrtvých ale přitom vlastně tak málo dobrého. Do města hříchu jsem rači neměl chodit. ()

PanTumnus

docela dobré. I když je pravda že onen černo-bílo-občas-barevný vizuál tomu hodně dodává. bez nej by to byl jen průměrný film se spoustou skvěle hrajících herců. ()

andio

Skvělá atmosféra, podpořená barevností (rozuměj spíš nebarevností) snímku, která navozuje dokonalý komixový zážitek. Rodriguez prostě ví jak na to a s pomocí Tarantina dokázali vykouzlit skvělý filmový zážitek. Totální akce, která skoro ani na vteřinu neubere na tempu a některý hlášky, který se mi do hlavy zaryly hodně hluboko, na finálním verdiktu rozhodně neubírají a bylo by mi líto tohle neohodnotit plným počtem. ()

Steel32

Původně jsem chtěla dát jen tři hvězdičky, sice je to originálně a zajímavě vizuálně zpracovaný a taky herecky dobře obsazený, ale příběh alá Marv mě nějak neoslnil. Pak už je to ale lepší, má to nějakou akci a kouká se na to líp. Za co ale musím dát hvězdičku navíc je způsob vyprávění hlavních hrdinů, který se mi strašně líbí a celkově tomu dodává to "něco". Upřímně sem teda čekala trochu víc. ()

psychous3

Jako filmové zpracování komiksu to jistě své kvality má. Vizuálně je to velmi povedené, ale jako film to u mě nebude mít nikdy víc než 50%. Uvidíme, jestli mne dvojka donutí změnit názor. ()

Nolanofil

Sin City som videl dvakrát a ani raz ma to nebavilo, myslím že to hovori za všetko. Nabudúce si radšej pozriem živú panorámu na STV 2... tie 2* dávam za zaujímavý vizuál a herecké obsadenie. ()

Sin City míří do televize

Sin City míří do televize

01.06.2017

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let