Sin City - město hříchu

• USA Sin City (více)

Noirový thriller plný násilí, v němž se prolíná několik dějových linií z oblíbených komiksů Franka Millera, vykresluje obraz nejděsivějšího města bez slitování pohledem těch nejdrsnějších postav. Bruce Willis exceluje v roli policajta s nemocným srdcem, který přislíbil ochranu sexy striptérce (Jessica Alba); Mickey Rourke hraje mrzoutského psance s posláním pomstít smrt své jediné životní lásky (Jaime Kingová) a Clive Owen ztvárňuje Shellieinu (Brittany Murphyová) tajnou lásku Dwighta, který po nocích brání Gail (Rosario Dawsonová) a její lehké děvy z Old Townu (Devon Aokiová a Alexis Bledelová) před drsňákem (Benicio Del Toro) se zálibou v násilí. (Cinemax)

kebom

Nikdy som o takom comicse nepočul, ale film je pozoruhodný a napínavý, aj vďaka výkonom Brucea Willisa a Del Tora. Jessica Alba ako blondína nemá chybu. ()

Marys

No tak toto vážne neviem, ako mám hodnotiť. Čo sa týka efektivity a inovatívnosti, to bolo veľmi pekné, ale samotné príbehy, zápletky, brutalita a ten žltý chlap boli vážne čudné. Ešte k tomu som pri tom skoro zaspal. Určite to nenaplnilo moje očakávania. ()

spiritus

Tak přesně takhle si představuji ztvárnění "komiksové tématiky". Tato adaptace dopadla nadmíru dobře a trio tvůrců, Rodriguez, Miller a Tarantino, si můžou oprávněně gratulovat. Atmosféra snímku je prostě fantastická, perfektně podchycená a ztvárněná. Je to jako bych měl před sebou komiks a četl si ho. Celé to je dokresleno skvělým hereckým obsazením a hodně morbidním a svižně utíkajícím příběhem(hy). Pro mě je nejlepší částí pomsta skvělého Mickeyho Rourka. Tenhle příběh prostě nemá chybu i díky dokonale hrůzostrašnému Woodovi. ALe přes všechnu tu dokonalost, nad kterou se tu rozplývám, mi něco brání dát 5*. Kdyby byla stopáž kratší a více dořešena prapodivná návaznost jednotlivých přípěhů, tak bych asi neodolal dát plný počet. I tak ale Sin City hodnotím veskrze velmi pozitivně. ()

Bennyman

4 hvězdy díky stylizaci a hereckému obsazení. Jinak na tom filmu nic moc není a docela sem se nudil. Nejlepší je asi 1. příběh. ()

simply

Čekala jsem že tenhle film bude propadák, ale překvapil mě. Je to jeden z nejlepších filmů natočených podle komiksu. ()

AIMÉE

Všechno to černobílé prostředí s častým zpestřením barev na určitých detailech působí umělecky a zajímavě. A s celou tou frontou známých jmen, kdy všichni čekají na svůj čas konstatuji, že se jim to vlastně podařilo. Nicméně všech pět * dávám Del Torovi, ten jediný mě ve skutečnosti bavil (svým tragikomickým osudem). ()

Ukko

Jako obrosvký milovník Millerovy komiksové ságy Sin City jsem se na film opravdu těšil. Po zhlédnutí jsem byl nadšen, ale postupem času mi na filmu začalo malinko něco vadit, zamyslel jsem se tedy a analizoval problém. Film se totiž vůbec nijak neliší od jeho komiksové předlohy a kopíruje komiksové okénko po okénku. Vůbec žádná invence. Chápu, že rozpohybovaný film musí působit lépe a dynamičtěji, ale když vememe v potaz malířský um Franka Millera a jeho schopnost rozpohybovat obrázky, zjsitíme, že převod Sin City na filmové plátno je téměř zbytečný. Mnohome víc jsem si užil četbu komiksů, než zhlédnutí filmu, a proto apeluji na diváky, radši si to přečtěte a pusťte si k četbě podmanivou hudbu....much better. ()

Martin_W

Co si člověk vybaví, když ví že film na který se chce podíva je od majstra Tarantina ? Kvalitu. Kvalitu, která na člověka čeká v každém Tarantínově dílu. Tentokrát se jedná o drobet horší film, který je taky hodně podařený. Největší plus na celém filmu je zpracování a celý obraz (Ti co film viděli budou vědět co myslím), který se jen tak v každém desátém filmu nenajde. Ještě zmíním luxusní herecké obsazení, hlavně Bruce Willise, Jessicu Albu a Mickeho Rourke bez kterých by film nebyl takový jaký je. 79% ()

Ollie235

S komiksem nijak obeznámen nejsem, film je absolutní krok vedle. Vizuálně zajímavé, to ano. Tím ale pro mě pozitiva končí (ok, ještě Jess Alba tančící u tyče). Nebavilo mě to, ty 2 hodiny jsem spíš čekal na něco převratného a místy dost nechápavě či znechuceně zíral. Rozdělení na jednotlivé příběhy filmu dle mého názoru neprospělo, navíc jsem byl u titulků mezi jednotlivými dějovými linkami nucen dost vážně přemýšlet o změně zábavy na večer. Ale co, viděl jsem zase jednou film, vychvalovaný do nebes, který mi nesedl, ale nelituju. Druhá projekce ale na dlouhou dobu nehrozí. ()

smetyl

Ani nevím co k tomu napsat, abych přesně vystihnul svoje pocity. Už od první minuty jsem tušil, že to bude něco velkého, že takovej film jsem už jsem nějakou dobu neviděl. A měl jsem pravdu. Hned první "povídka" se mi hrozně zamlouvala. Sebrala mi dech komiksová stylizace a zvýraznění výrazných barev. Takže když se žena v první části zakusuje je vidět jen rudá. Rudí rtěnka, rudý šat a jablko. Mě to symbolizovalo krev. Hrozivý a vzrušující nádech to nabralo když hlas v pozadí začal vyprávět příběh. Já mám pro tohle vypravování prostě slabost. Začal vyprávět a postavy se střídali, jejich osudy se mísily a ve všem byla cítit pachuť krve a násilnosti. Z každého koutu temného Sin City to bylo cítit napětím a cynismem. Bylo by to dokonalé dílo nebýt žlutého "smraďocha", ten mi narušoval celou atmosféru filmu. Tím svým hnusným xichtem působil nevábně a odpudivě. Těšil jsem se až mu Bruce nakope prdel. A teď se těším na druhý díl ! http://www.youtube.com/watch?v=CorJpGrD0iU ()

mira007

Vizuelně originální, ikdyž ne úplně, dobré herecké obsazení, známý režisér ... ale čekal jsem to lepší, koneckonců jak chcete věřit filmu, kde stiptérky neukážou ani prsa, aby na to mohli chodit američtí adolescenti a nebyli pohoršeni. ()

TwoFace

Vizuální dokonalost, perfektní dialogy, skvělý scénář, a hlavně úžasná noirová atmosféra Města hříchu, to vše tvoří obrovský filmový zážitek, který ukazuje, jak má správná adaptace komiksu vypadat. ()

NaughtyKoopa

Frank Miller a Robert Rodriguez nevyždímali z původní komiksové podoby pouze námět, ale i jeho zpracování. Černobílý obraz s tu a tam barevně zvýrazněnými prvky není to jediné, co tento snímek dělá unikátní, je to i jeho celkové natočení. Většina záběrů je stylizovaná stejně jako obrázky komiksu a to z tohoto filmu dělá naprosto jedinečný zážitek. K tomu přihoďte tři drsné dějové linky s výborným příběhem, které se navzájem ovlivňují. Postavy ztvárněné hvězdným obsazením, hlavně Mickey Rourke, který vás ničí každou větou. Na Rodriguezův styl nereálnosti a přehnanosti jsme zvyklí z jeho jiných filmů a navíc to zde ještě kryje ta zmíněná grafická úprava, při které nemáme takový pocit, že všechno musí být reálné. A to všechno doplňuje super hudba. Kultovní film, který nemá konkurenci. 9/10 ()

Santino7

Po vizuálnej stránke originálne, nevšedné a nesporne veľmi kvalitné, lenže po určitej chvíli ma to čiernobiele (alebo šedé) štylizovanie začínalo priam otravovať. Skvelo to však kompenzovala tá prepracovanosť až do tých najmenších detailov (štýlovosť, ten zelený neviem čo, atď..), vďaka čomu je tento film ľahko zapamätateľný a taktiež veľmi ľahko odlíšiteľný od iných. Dokážem pochopiť, že milovníci komiksov sú z toho nadšení, ja však to isté povedať nemôžem. Neužil som si to z prostého dôvodu - nezaujala ma obsahová stránka filmu, des a hrôza. Neviem, či to bude tým, že daný žáner príliš neobľubujem alebo mi len chýbala nejaká pevnejšia štruktúra, no nejak som sa do toho nemohol dostať. Jasné, mnohé tie maličkostí som ocenil aj ja, lenže na druhej strane, značnú časť stopáže som sa aj vyložene nudil. Z tých jednotlivých epizód ma vlastne dokázala ako-tak vtiahnúť len jedna, tá v ktorej "úradoval" Mickey Rourke. Zvyšné takmer vôbec. 2/5 ()

Movie Gourmet

Podle mě hodně povedené komiksové zpracování, které má v HD kvalitě ten správný obraz a ty správné herce a herečky jež filmu dodávají ten správný říz. Forma vizualizace, vyprávění a scénář mě prostě unesli. Celková atmosféra filmu je přesně taková, jakou bych si ji představoval. Za vše mohou zřejmě hlavně pánové Rodriguez, Miller a Tarantino. Verdikt: 5* a 85 %. ()

Sin City míří do televize

Sin City míří do televize

01.06.2017

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let