Mahoney, mohutný Hightower, střelec Tackleberry, bláznivý Zed, imitátor Jones, dračice Callahanová, nesmělá Hooksová se tentokrát musí postavit nové výzvě, před kterou je postaví jejich velitel Lassard. Tou je program Občané na hlídce. Myšlenka celé akce je prostá: jedinou cestou, jak se lze vypořádat s pouliční zločinností, je angažovat prostého občana. Lassard se tedy rozhodl přivést vybrané dobrovolníky na policejní akademii, kde by se cvičili v technikách sebeobrany a boji proti zločinu po boku uniformovaných policistů. I tentokrát má však Lassard proti sobě a své občanské "domobraně" zarputilého nepřítele poručíka Harrise s jeho nohsledem a lichometníkem Proctorem. A tak zatímco Lassard odjíždí, aby se zúčastnil výročního mezinárodního sjezdu policejních náčelníků, převezme Harris velení nad Akademií a zcela záměrně a cílevědomě začne Lassardův projekt sabotovat. Jenže v příhodné chvíli Mahoney s kolegy a jejich civilní cvičenci ukáží, co v nich je. Předvedou Harrisovi a všem, jak dokáží využít svých nově nabytých zkušeností. (TV Nova)

Courtemanche

Postava Zed by měla dostat Oscara a pak sochu. Protože psychopata podobného kalibru svět filmu nenajde ani příštích 50 let. Málem 30 let jsme od natáčení ale nikdo se mu ani jen nepřiblížil. 4/5 ()

panMartin

Velký pokles zábavy a nárůst nudnějších pasáží oproti předchozím třem dílům. Steven Guttenberg asi věděl, proč to má po tomhle díle zabalit. K tomu ještě sexy Sharon Stone. Bez nějaké větší inovace pořád to samé, kdyby alespoň udrželi kvalitu vtipných scén. Tohle měl být poslední díl celé série. ()

filmmovier

Já jsem se bavil ještě celkem dobře. Poslední díl se Stevem Guttenbergem. Staré dobré postavy jsou opět zaručeny. V tomto díle mě obzvlášť bavil G.W.Bailey. Potom je ještě výborná pětka, ale pak už to nezachrání nic ani nikdo.... ()

Ryuuhei

Už to není ono. Od prvního dílu se sice ušla dlouhá cesta, ale z docela realisticky vyobrazené komedie vznikla šílenost, kde chybí byť sebemenší špetka logiky. Ano, sranda to je pořád, ale už ne tak kvalitní. ()

DJ Rocco iNc

Zrejme najslabšia časť zo všetkých. Silený, až miestami zbytočný humor, dejová linka neupútala dostatočne. Ako inak, Mahoni zasahuje, tentokrát, úplne zbytočne. Je to už skôr, iba o zvyku. ()

lennyd

Velitel Lassard má další nápad, jak přiblížit policii (a tím i své kadety) veřejnosti. Vytvoří speciální program C.O.P (citizens on patrol), který umožní začlenit obyvatele města po krátkém výcviku do občanských patrol, které budou ve spolupráci s policií potírat kriminalitu. I když se nápad zprvu neukazuje příliš dobrým (zvlášť při snaze kapitána Harrise), brzy se občanské patroly osvědčí ... A klesáme a klesáme - tady si patrně tvůrci vzali příklad z nedávné historie i u nás, jestli si dobře vzpomínám, tak se těmto patrolám u nás říkalo pomocník VB (aka udavač do každé rodiny). No nic, vtipy (několikrát opakované) už nejsou vtipné vůbec (to by bylo aby si Marion Ramsey nevyzkoušela svůj pidihlásek (i v českém dabingu) a Bubba Smith svoji sílu), takže se ani nedivím, že někteří herci to po tomto filmu z celou sérií radši zabalili (Steve Guttenberg, Bob Goldthwait - a dobře udělali). Závěrečná honička (která v každém díle musí "trumfnout" tu předchozí) s balóny a historickými letadly je sama o sobě na odpad! ... ()

anli

Čtvrtý díl série a první,který u mě začíná trochu kulhat.Už není zdaleka tak zábavný a herci,včetně Guttenberga,neají téměř co hrát,ač se velmií snaží.I gagů a vtipů je tu po hříchu málo a celé to na mě působí jakýmsi odfláknutým a rychle spíchnutým dojmem.Takže patrole dávám 45% a ať je ráda,že je ráda. ()

Kubaso

Zase o něco míň originální, zase o něco trapnější. Návrat G.W.Baileyho se vůbec nepovedl, jelikož tímto dílem počínaje se prezentuje jako nesympatický hňup - ta tam jsou skvělé hlášky. Přibylo zase několik zbytečných postav a původní osazenstvo toho už moc nezachrání. Pár slušných fórů se sice najde, ale Steve Guttenberg udělal MOC dobře, že se k dalším dílům otočil zády (na druhou stranu, podobnou roli už nikdy nedostal). ()

JohnSmith

Oproti trojce je to opět propad o jednu příčku níž. Není to už tak moc vtipné, krom vtipů na účet Harrise. A akční závěr se ale vyvedl a kaskadéři si určitě užili své. ()

lykan9

Kvalita sice opět klesla, ale stále se jedná o nadprůměrnou zábavu. Je sice pravda, že by to chtělo přidat už něco nového, ale mě to zatím stačí. Škoda jen, že je to poslední díl, kde se objevil Mahoney. ()

fabecc1222

Jediným větším kladem čtyřky je návrat Harrise, který je v podstatě hlavní postavou filmu a také jedinou zárukou kvalitních vtipů v tomto díle. Jinak je stará parta mnohdy dost upozadněna a takový Hightower, Hooksová ale i Mahonney mají na plátně kolikrát dost dlouhé pauzy. Tady to vypadá, že už tvůrci moc nevěděli kam dál. Opět přibrali několik nových charakterů, částečně kopírují děj trojky, ale nové charaktery prostě nefungují a jsou nesympaticky přestřelené (agilní důchodkyně...). Furt tu jsou nějaké berličky, které fungují vždy - Modrá ústřice, ale jinak je tu prostě viditelná tvůrčí únava. "Pohyb, pohyb, pohyb" ()

Spock

Zlomový díl celé série, na můj vkus pěkně zpackaný děj. Bez nějaké větší inovace pořád to samé, kdyby alespoň udrželi kvalitu vtipných scén. Tohle měl být poslední díl celé série. ()

Kosmik 1

Série měla skončit třetím dílem, který už taky nebyl moc povedený, ale ještě se stálo za to na něj podívat znovu...40% ()