Mahoney, mohutný Hightower, střelec Tackleberry, bláznivý Zed, imitátor Jones, dračice Callahanová, nesmělá Hooksová se tentokrát musí postavit nové výzvě, před kterou je postaví jejich velitel Lassard. Tou je program Občané na hlídce. Myšlenka celé akce je prostá: jedinou cestou, jak se lze vypořádat s pouliční zločinností, je angažovat prostého občana. Lassard se tedy rozhodl přivést vybrané dobrovolníky na policejní akademii, kde by se cvičili v technikách sebeobrany a boji proti zločinu po boku uniformovaných policistů. I tentokrát má však Lassard proti sobě a své občanské "domobraně" zarputilého nepřítele poručíka Harrise s jeho nohsledem a lichometníkem Proctorem. A tak zatímco Lassard odjíždí, aby se zúčastnil výročního mezinárodního sjezdu policejních náčelníků, převezme Harris velení nad Akademií a zcela záměrně a cílevědomě začne Lassardův projekt sabotovat. Jenže v příhodné chvíli Mahoney s kolegy a jejich civilní cvičenci ukáží, co v nich je. Předvedou Harrisovi a všem, jak dokáží využít svých nově nabytých zkušeností. (TV Nova)

L_O_U_S

Ale neblbněte, vždyť tenhle díl ještě ujde... Je tady sice opět výcvik, opět gang, ale pořád je to slušná zábava. Zed znovu úřaduje. "Jan, Jan postavil stan a Vít, Vít mu do něj vlít. A Jan se uprd sám a rozboural si celý krám..." ... "Jamajamajamajáááma..." (195.) ()

Colonist

Guttenberg už je jen křoví, humorné scény také nic moc, většina je trapných (i když i zde se najdou dobré), ale zase se vrátil Harris. Nové postavy jsou ovšem slabé a scénář také není nic extra. Pořád ještě lepší, než následující díly. ()

Aleee89

Tak musím říct, že s číslem čtyři v pořadí už začala kvalita Policejní akademie definitivně klesat. Sice se ještě pořád usmějete, ale vtípky, gagy a situace už mi připadají, jako by se opakovaly a nepobaví tolik jako v jedničce či dvojce. Prostě už to není ono. ()

OG_Swifty

Ve filmu se stále najde pár dobrých frků a to především díky poručíku Harrisovi, finále filmu však u mě velký ohlas nesklidilo - tajtrlíkování s dvouplošníky a balony není moje krev. ()

darm

Ten film není místy zas až tak nudný, ale i přesto, že se na něj dá dívat, je naprosto zoufale nevtipný. Je tu hrozně moc vidět režisérova snaha o to natočit vtipný film. Což o to, některé ty scénky samy o sobě mají potenciál být vtipné, ale v tom provedení, které nám bylo nabídnuto to prostě nemůže fungovat. Posledních dvacet minut už jsem opravdu přetrpěl. Zoufalých 20-25%. ()

MarekT

Mě tedy přítomnost Mahoneyho, ač zde už je trochu slabší, stačí pořád na tři hvězdy a nálepku "průměrná oddechová komedie". ()

WolfR

Další díl Policejní akademie! Film je opět horší než všechny předchozí filmy. Děj mi nepřipadá moc originální, ale je tu opět fajn humor, ikdyž některé vtípky občas sklouznou k trapnosti. Ale je tu pár nových postav, což je fajn a navíc se vrátil můj oblíbenec kapitán Harris! Dal bych téhle střeštěné “Občanské patrole“ 2 hvězdy, ale nakonec dám 3 hvězdy díky Sharon Stone, která je úžasná. Policejní akademie 4 dokáže v celku dobře tak nějak zabavit. ()

otík

Stará garda společně s několika nováčky má za úkol provést nový program nazvaný Občanská patrola, ve kterém mají zapojit do běžné policejní práce i dobrovolníky z řad civilistů. Do děje se vrací staronový kapitán Harris a o zábavu je postaráno. Jde o ucházející díl sedmi dílné série. ()

Sabrewulf

Silný propad z předešlých dílů. Nuda, okoukané vtipy, snaha o druhého Tackleberryho (nesympatická babka).... A není tu Mauser. ()

vesper001

Je empiricky prokázáno, že každý třetí kozel chce být zahradníkem, každý druhý civilista prahne po uniformě a úplně každý tvůrce amerických komedií se domnívá, že spolkl všechnu vtipnost světa. Jak závažné mohou být následky takového bludu, můžete tady vidět na vlastní oči. ()