Série(3) / Epizody(14)

MiSHeC

Miestami prilis absurdne, Ricky Gervais skvely. Ale vela hluchych miest, chyba dej. Niekedy len "divnost" nestaci... ()

Von Kempelen

Výjimečná záležitost, nejlíp pokud není člověk předem varovanej. To byl můj případ, kdy jsem zpočátku skutečně netušil, jestli náhodou nekoukám na nějakej pseudodokument nebo sociologickej pokus. I když jsem brzo prozřel a věděl, že je to celý komedie, tak jsem měl stejně často nutkání zavřít oči nebo spíš schovat hlavu pod polštář při situacích vyšroubovaných do takový trapnosti, že už to snad víc nejde. Jakmile se ale člověk trochu otrká, tak si začne tyhle situace vyloženě užívat a těšit se jak malej Ricky na další díl. Těch bohužel není moc, ale i v tom je síla britcomů (narozdíl od jedné velice, ale opravdu velice, nepovedené americké předělávky). ()

K.e.a.n.e.80

Zase jeden z britských seriálů, který mě nadchnul, i když jsem mu musel přijít na chuť. Gervais je prostě magor a laťku trapnosti nasadil sakra vysoko. Americkou odnoš jsem z vesela hodil do odpadu. 5* ()

pavka123

Ten, kdo někdy v životě pracoval v kanceláři (nejlépe v nadnárodní korporaci), musí v tomto seriálu najít postavy dosti podobné některým (ne zrovna oblíbeným) kolegům a situace, na které by nejraději zapomněl. Totálně trapný, šovinistický a egoistický šéf, vlezdoprdelka, flegmouš, cílevědomý kolega..kteří se 5 dní v týdnu, 8 hodin denně setkávají na pracovišti a musí to tam spolu nějak vydržet. Nejraději mám momenty, kdy Brent nadhodí nějaký ''vtip'', zavládne totální ticho a trapnost by se dala krájet. To jsou pocity, co zažívám v práci pravidelně. Jen (naštěstí) vtipy mého šéfa rozhodně nedosahují míry trapnosti s kterou přišel Ricky Gervais. Dokumentární styl seriálu dodává na reálnosti a vás to nutí přemýšlet o tom, do jaké míry je seriál inspirovaný skutečností...Pro mě 5* ()

storm23

Někdo to tady srovnával s Red Dwarf, to považuji jako nehoráznost. To má být jako vtipné to co tam Ricky předvádí? Pointu tam samozřejmě vidím, ale přijde mi to spíš trapné, než vtipné. Rádoby vtipné scénky bych přiroval k hovnu. Hah hovno, no budiž. Ne to není všechno, dívejte tady vám to hovno pěkně prohnětu v rukách vidíte? No počkejte to není všechno teď vám to hovno ještě rozetřu všude po vašem obličeji. Tak přesně takovej pocit z toho mám. Ale bylo tam i pár scének u kterých jsem se dobře zasmál, "překvapivě" scénky v kterých nebyl Ricky. Hold asi nerozumím tomuto druhu humoru. ()

eMejla

Je to tak trapné, že je to vtipné. Takže koncept trapnosti v běžných životních reáliích, které každý den zažíváme zafungoval. ()

imperativ

Jedinečné dílo, manifest komediálního mockumentary. Všechna pravidla autenticity dodržena - neznámí herci, kteří mají zakázáno hrát, hovorový jazyk, reálné reakce, reálné zápletky, nepopsatelně nesnesitelné chvíle ticha, které říkají ještě mnohem víc, než pohledy do kamery prosící diváka o empatii. Výtky a lá "postavy jsou nesympatické", "prostředí je nudné" apod., jsou esenciální charakteristikou žánru mockumentary. To je jako kritizovat muzikálový film, protože se tam moc tančí a zpívá nebo tragédii za to, že je smutná. Gervais a Merchant dokázali perfektně vykreslit charaktery z běžného života, které každý všímavý člověk zná ze školy, nebo přímo z pracovního prostředí. Drsný humor, který vytváří jemný úsměv. Masterpiece. ()

Killbilly

Mám rád britcom, mám rád suchý humor, mám rád Rickyho, pracuju v kanclu a hodnocení zde i jinde jsou úchvatná, ve výšinách, co se teda může pokazit? Všechno. Natáčení "jako dokument" bylo před necelými 20 lety strašně v módě, ale teď už zestárlo. Jinak je to nekonečná dávka trapných situací od nesympatických lidí, jakoby opravdových, ale tak bizarních, že se do toho prostě nedá "zaplout". Moc málo směšné na fikci a moc přehnané na snahu o zobrazení reality, ve které by normální šéfová po první návštěvě a třech větách s manažerem prostě pobočku ihned zavřela a všechnu tu línou verbež vyrazila na dlažbu. Na téma bandy lůzrů ve zbytečném kanclu jsou teda 100x lepší třeba Parks and Recreations, kde je šéf vlastně podobně líný a neangažovaný, ale absolutně úžasný a charismatický a perlí jednu hlášku k pochcání za druhou. Něco takového jsem čekal a nedostal, je mi líto. ()

Tomas.Vlcek

Nerad to slovo používám, ale tento seřiál je opravdu geniální. Když jsem ho viděl kdysi v české premiéře, tak jsem si chvíli myslel, že to je skutečný dokument. Nesmírně vtipné se střídá s nesmírně trapným (někdy tak trapným, až to člověk musí rozchodit) a to pak třebas se smutným či nadějným. David je na začátku trošku nesnesitelný, ale časem ho pochopíte a zjistíte, že není jen strašný šéf, ale také v jádru dobrý člověk, který touží po přátelích a uznání. Není však schopen dosáhnout ani jednoho. Nejsou mu jasné koncepty jako je rovnost nebo rasismus. A přitom se tak snaží. Tak strašně moc. I'm just getting into yoga ()

Richmond

Britský originál Kanclu nevyužíva svoj plný potenciál. Človek by si myslel, že ho čaká enormná zábava, no ono to s tou kadenciou vtipných situácii nie je žiadna sláva. Primárne prvé dva či tri diely sú v podstate prehliadkou nudy, to by možno nevadilo keby to nebol mini-seriál so 14 epizódami. Treba však pripomenúť, že toto bola Gervaisova premiéra čo sa týka realizácie nejakého plnohodnotného filmového či seriálového počinu. Adpotoval si akýsi tradičný writing style, ktorý si mnohí ľudia zamilovali a neskoré epizódy prvej série spoločne s druhou sériou a vianočnými epizódami sú rozhodne zábavné. Príbehová stránka je takmer irelevantná, pretože tu absentuje zapojenie akýchkoľvek vedľajších postáv. Keby to bolo iba o samotnom "šéfovi", dalo by sa to pochopiť, no táto kancelária mi príde až príliš suchá a nič nehovoriaca na to, aby dokázala poriadne podráždiť bránicu alebo vás vtiahnuť do akéhokoľvek problému či príbehu. Jednou z podstatných dejových línii je love-story Dawn a Tima, nezaujímavá no s pekným posolostvom- asi ako celá táto britská komédia?... 60% 3* ()

Lukango

Fajnovej seroš, kterej není nějaká špička komedie, ale baví a člověk se u něj zasměje. První série: 7/10, druhá série: 7,5-8/10, třetí série: 8/10. Nejlepší díl podle mě je ten poslední, což platí i o sérii, kde ta třetí je celkem emotivní. Známka: 7,5-8/10 ()