Malcolm Turner patří s parťákem Johnem ke špičkovým agentům CIA. Je pověřen případem zločince Lestera Vesca, který se před dvěma lety během brutální loupeže zmocnil dvou milionů dolarů a nyní uprchl z vězení. Vedení FBI předpokládá, že o penězích by mohla vědět jeho tehdejší přítelkyně Sherry, a pověří Malcolma jejím sledováním. Po odvysílání zprávy o Lesterově útěku sebrala syna Trenta a opustila byt. Agenti odjedou do malého jižanského městečka, v němž žije její jediná příbuzná, babička Hattie. Rázná žena jim zkřížila plány, protože odjela na několik dnů za nemocnou přítelkyní. Malcolm si však ví rady a rozhodne se za ni vydávat. Sotva na sebe natáhne komplikovaný převlek, objeví se u dveří Sherry. Úspěšně se s vnučkou i Trentem přivítá, poté však musí čelit řadě komplikací. Tou první je neodbytný nápadník Ben, druhou skutečnost, že je Hattie vyhlášená porodní bába, a třetí je samotná Sherry. Malcolm se totiž do ní zamiluje. Dlouho se mu daří balamutit Sherry i celé městečko, jenže pak se objeví Lester. A zároveň dorazí skutečná Hattie. Jak jen může tohle všechno Malcolm zvládnout... (TV Nova)

lennyd

Agent FBI Malcolm Turner (Martin Lawrence) je mistr převleků, čehož nejednou využil při řešení svých zapeklitých případů. Tentokrát bude mít celou situaci mnohem složitější - musí nahradit tlustou "Big Momma", aby mohl zblízka sledovat Sherry a jejího syna. Ta se dostává pod ochranu FBI poté, co z vězení utekl její bývalý manžel... Kdysi dávno jsem měl filmy s Martinem Lawrencem docela rád (aspoň některé). Ale poslední dobou mi přijde, že klesá hlouběji a hlouběji do bahna stupidních komedií - které nejenže nejsou nikterak zábavné, ale naopak se vyžívají v trapnosti nad trapnost. Ještě víc než přítomnost Martina Lawrenceho mne mrzí i přítomnost Paula Giamattiho - toto si určitě nezaslouží. Fakt nevím co bych na filmu pochválil - snad jen to, že se o chloupek udržel na hodnocením - odpadu... ()

Compadre

Chvílema jsem se u toho válel smíchy, ale dost často se na to naopak nedalo dívat vůbec...prostě bláznivá komedie s Martinem Lawrencem v hlavní roli. Jako bysme ho neznali :-) ale Nia Long - to je teda mimořádně pěknej kousek:-) ()

nevermore odpad!

Americká komedie, Velká Máma, trapácký frky, protivné děti..to všechno jsou jevy, které po zásluze odměním odpadem. ()

blackJag

Komediální ubohost bez jediné vtipné scény. Hustá kaňka na filmografiích Giamattiho a Howarda. Závěr se svou nesnesitelnou mírou patosu a trapnosti téměř nedal ustát ale člověk je tak natěšený z blížícího se konce, že si ty žvásty rád poslechne. Kdo se chce zasmát, tak od tohoto ruce pryč. ()

Specs

Hlášky: John: - "Jsem ženatej. Nejsem zvyklej na tolik pozornosti." & Malcolm Turner: - "Už jsem viděl hodně hroznejch věcí, ale takovouhle prdel ještě ne!" & (Mamina najde Bena a Sadie ve své posteli.) Mamina: - "Vy dva? V mý posteli? Tak to teda ne!" Ben: - "Hattie Mae, já ti to vysvětlím." Mamina: - "Vysvětluj to tlustýmu konci basebalový pálky." ()

latvar

Nebylo to nejhorší, se divím, že tu hází většina lidí odpad. Sem tam to bylo i vtipné, převlek agenta do tlusté babičky byl skvěle provedený a vůbec bych ho nepoznal. 50% ()

kenkaku

Komedie jako taková mi sedla. Lawrence tam není úplně za idiota a líbil se mi vývoj masky (v  první interakci nemá vůbec protetiku rukou ani nohou). Co mi přišlo debilní až na půdu, je naprosto nulová podobnost masky s “originálem”. Jako nechápu jak kdokoliv z okolí (kdo jí zná) mohl zbaštit, že je to ona. ()

darwin

Další příjemná komedie s Martinem Lawrencem, který tady řádí v roli obšírné Big Momma. Znovu platí, že z daného námětu by se dalo vytěžit mnohem více, ale i tak to není tak špatné. Anthony Anderson v další velmi dobré roli, jen škoda, že nedostal více prostoru k využití svého komediálního talentu. ()

Kanibal

Taková komedie nemusí být k uvěření, nemusí být dobře zahraná a příběh nemusí být kdovíjaká promyšlená epická záležitost, ale když to není vtipné, nezachrání to ani Martin Lawrence a ta pěkná z CSI:Miami. ()

Han22

No už to tu bylo a jmenovalo se to Mrs. Doubtfire: Táta v sukních. Tenhle film za ním ve všech ohledech zaostává, navíc Martin Lawrence ani náhodou není Robin Williams a některé scény jsou příšery (třeba porod, vaření), ale jiné scény mě dokázaly dostat (hodina karate), takže na úplný odpad to nevidím. ()

rozbris

Klasická komedie s dobrý koncem, hodně humorných akcí a vždy hlavní hrdina hrdina nakope všem prdele - "klasika amerika". Co si ale zaslouží hvězdičku je docela dobrý převlek Martina Lawrence, to chce pochvalu. ()