Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dnes se společně podíváme na policejní stanici. Nevěříte, že je to místo jako stvořené pro pohádku? Ale to se hluboce mýlíte! Neřeší se tu ale žádný zločin. Naopak. V laskavé pohádce Karla Čapka jde totiž o náklonnost, o lásku. I když její objekt má trochu zvláštní podobu. Strážný Trutina objeví na ulici velké vejce a přinese ho na strážnici. Čeká, že se o něj někdo přihlásí. Do rána se ale z vejce vylíhne malá saň. Strážníci se o roztomilé mládě začnou starat jako o batole… (Česká televize)

(více)

Recenze (29)

otík 

všechny recenze uživatele

Tradiční televizní studiová pohádka s velmi slušným obsazením o tom, co se může stát, když se na policejní stanici z velkého vejce vylíhne malý sedmihlavý dráček a jeden ze starších policistů (Řehoř) se jej ujme a bude se o něj starat. Kdo má rád spíše starší tradiční pohádky na neděli, ten ať si připočte jednu hvězdu navíc. ()

Micione 

všechny recenze uživatele

Policejní strážný Trutina - člověk s velkým srdcem a malým problémem, který nastává poté, co na stanici propašuje vejce, ze kterého se vyklube sedmihlavá kráska s dlouhými řasami a odzbrojujícím pohledem. Co naplat, úřad je úřad a nějaké opečovávání, kolektivní podstrojování a vůbec všechny zcela nové policejní aktivity je třeba neprodleně zrušit a milou dračici přemístit na vhodnější místečko... ()

Reklama

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Karel Čapek psal výborné pohádky, ale tentokrát se se zdejším osazenstvem neshodnu. Jiné pohádky se mi od něj líbily více. Tahle je sice opět výborně obsazená, ale také obsahuje méně humoru, také ne tak dobrý konec a ani kulisy nebyly lepší než v jiných, mnohem povedenějších pohádkách. Nicméně chválím úvod sestavený z dobových fotografií staré Prahy. A také pozadí studia jako fotka starého domu bylo nápadité. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Řehoř is good man! Policejní stanice zrovna není pohádkové místo a stěží se tady narazí na něco nadpřirozeného a přece existují vyjímky. Tentokrát se nebude řešit žádný zločin, ale patálie zdejšího strážníka s dračí slečnou, která se vylíhne z vejce, které hodný Trutina nalezl při jedné ze svých zdánlivě obyčejných pochůzek. A malá dračí slečna si vypěstuje ke svému nálezci neobyčejnou láskyplnou náklonnost a hodný Trutina ji neváhá opětovat. Televizní adaptace známé povídky Karla Čapka se ujala zkušená režisérka Svatava Simonová a do hlavní role byl obsazen Zdeněk Řehoř pro něhož nebyl problém dát své postavě to, co dokázal právě jenom on, a jeho mistrovské herectví balancující mezi ustrašeným, nerozhodným a někdy přísně se tvářícím mužem neurčitého věku. Zde je jeho herectví laskavé a jak já říkám ryze "řehořovské" a perfektně ladící k pěkně vyvedené loutce mladé saně. Pohádka je to až možná lehce nepohádková, ale velmi mile natočená a zahraná. Mé hodnocení: 100% ()

Danulinda 

všechny recenze uživatele

Po celkem solidní Velké loupežnické pohádce s jedinečným "Laďou" Menšíkem jsem od tohoto díla očekával daleko více. Příběh je poměrně nudný a zápletka tak říkajíc žádná, přičemž úvodní začátek je zcela katastrofální a zbytečný (ještě, že jsou dnes dvd přístroje, takže si to člověk může přetočit). Vše tedy zachraňují skvělí herci v podání "hajného" Řehoře či mistra Hrušínského apod., a jen proto jsem to vydržel sledovat až do konce. Mimochodem, oči dračí holčičky byly udělány velmi zdařile, protože jsou rozkošné. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Podle stejného scénáře vznikla v roce 1983 v režii Karla Weinlicha i rozhlasová pohádka „O té sani z Vojtěšské ulice". (Miggi90)

Reklama

Reklama