Příběh černé vánoční komedie Doblba! se odehrává v rozvětvené rodině Mukových. Hlavním hrdinou je Karel Muk, jednoduchý chlapík s jednoduchými sny, žijící poněkud stereotypním manželským životem s Terezou, nevlastní matkou Karlovy dcery Valinky. Řečeno slovy scénáře: Karel pracoval dlouhá léta jako správce hřbitova a s oblibou říkal : Jistá je jen smrt, ale nikdy si nepřipustil, že by se ho mohla nějak dotknout. Nebylo toho moc, za co by se ho dalo pochválit. Bratr Robert Muk je naopak sebevědomý a praktický podnikatel a nejmladší Pavel jakoby se stále nemohl rozhodnout, zda najít smysl života v ochraně šumavských hvozdů nebo v erotických hrátkách se sekretářkami. Jednoho dne, krátce před Vánocemi spadne rodině Mukových do klína nečekané dědictví. Náhlá možnost zbohatnutí je jakýmsi spouštěcím momentem pro řadu osudových událostí, které jednotlivé členy rodiny trochu svedou z nastoupených cest, některé nasměrují na cesty úplně jiné a cesty těch dalších se dostanou téměř ke svému konci. Nic už nebude jako dřív. A náhody neexistují.Všichni musí přehodnotit své žebříčky životních priorit. A přitom platí pravidlo: jakékoliv vaše činy se vám jednou v dobrém či ve zlém zúročí. (oficiální text distributora)

Madadajo odpad!

Neuvěřitelně nic neříkající příběh, chtít někdo napsat něco takového zcela záměrně, nepovede se mu to. Ale vrchol všeho je, jak si tohle může nějaký režisér vybrat k natočení. V česká kinematografie, tak moc potýkající se s finančními nedostatky, je tento film jako "kudla do zad". Přece jen jde vidět jedna věc a to, že Vachler je Pan producent , ale nic víc, u režie je jako Kozel zahradníkem. Každý kdo by chtěl točit jen tak něco a myslí si, že ho skvělé herecké obsazení zachrání, nechť zhlédne tento kousek a sám se poučí. A pokud jsem řekl skvělé herecké obsazení, zde se jedná pouze o jmenný seznam, i jindy tak skvělý a ohromující Dušek, se pod špatným režisérským vedením mění v herce neherce. Vachlere, Vachlere, kdyby jsi radši zůstal u té Tv produkce... ()

cross

Tak asi první čtvrtinka filmu vypadá docela nadějně - herci hrají osvědčenou roli odpovídající zvučnosti svých jmen, vtípky jsou náležitě vtipné a vše nasvědčuje tomu, že tu máme další relativně povedenou černočernou komedii...Pak se ale vše jaksi pokazí,film začne neobratně oscilovat mezi žánry, přichází nuda, nuda s rádoby efektními scénami a nuda se stupidními vtipy. Vrcholem pak je celé "znovuzrození" Duška a divák prostě musí odcházet z kina zcela znechucen! Vachler není dobrý filmař, Holý není dobrý filmový skladatel, Dušek je dobrý herec, ale v poslední době mám pocit, že jede pořád to samé pořád dokola... A v neposlední řadě - Doblba není dobrý film... ()

mirec88

Fakt blbá komédia s blbým humorom a blbým screnárom. Občas to bolo síce vtipné, ale nejak ma to nevzalo a strašne nudilo. ()

Specs

Hlášky: Pavel Muk: - "Hare Krišna." Josef Muk: - "Pochválen buď Ježíš Kristus." & Valinka: - "Tati, já chci králíčka." otec Muk: - "Podívej se do trouby, jestli tam ještě něco nezůstalo." Valinka: - "Ale já bych chtěla živýho, ne vokousanýho!" & babička Muková: - "Kdybyste mi radši koupili k vánocům nějakej hrob..." Josef Muk: - "Hrob. K čemu by ti byl?" babička Muková: - "Aspoň si budu mít kam lehnout." Josef Muk: - "Jo, a nastydneš." & Karel Muk: (Poté, co zazvonil na zvonek a v bytě mu vybuchl plyn.) - "No co, no, tak jsem neměl klíče, no!" ()

P1tr

Průměrná česká černá komedie s pár zajímavými momenty a dobrým Čtvrtníčkem a Duškem. Na neškodné pobavení poslouží dobře. ()

BuryGol

Pane Vachler, co to jako je? Vy jste se musel někde hrozně sjet a pak napsat tuhletu příšernost. Ten příběh dejme tomu jako nápad beru, ale to zpracování, to je hrůza. Párkrát jsem se zasmál, to jo. A za to je ta jedna hvězda. Chtěl jsem Cuba Libre (kvalitní rum, cola a limetka) ale dostal jsem českou napodobeninu Kubu z Libně (tuzemák, cola z Tesca a citronová šťáva v plastu). Abych citoval Dylana Morana (trošku jsem to upravil): "Neřikám, že je to špatnej film. To vůbec. Jenom byste mohli vzít dejme tomu koště, namočit ho do brzdový kapaliny, druhej konec mi stčit do zadku a postavit mě do jedoucího výtahu na trampolínu a já bych na jeho stěny napsal lepší scénář. To je celý." ()

Soweek

Doopravdy nic speciálního, člověk na to tak kouká a zároveň přemýšlí co všechno má zítra koupit v supermarketu. Ničím to nezaujme. Je to velká škoda, od dvojice Dušek,Čtvrtníček jsem čekal, že i z chudého scénáře udělají dobrý film, leč nestalo se. ()

sedm.1

Doblba! nedrží absolutně pospolu ani dějově,ani scénaristicky.Humor se tu vyskytuje bezvyjímky takřka jen velmi černý,ovšem po čase již opakující se.Herci zde jsou známí spíš díky svým skečům či jevištním výstupům,ovšem film utáhnout seriozně nedokážou.O čistou komedii každopádně nejde,objevuje se zde i poměrně dost dramatických prvků.Celkově jde o průměrnou,chvílemi nudící a zdlouhavou televizní zábavu. ()

dr.jacoby

Veľmi podpriemerný pokus o komédiu, ktorý nezachránil ani u mňa veľmi populárny Jaroslav Dušek. Nechápem postavu tretieho brata, jeho koktanie do filmu akosi vôbec nezapadá, a ani jeho krišna náboženstvo neplní žiadnu funkciu. Filmové sklamanie. ()