Jeskyně

Uprostřed hlubokého lesa v Rumunsku narazí tým vědců na ruiny opatství z 13. století. Po bližším průzkumu zjistí překvapivou věc - opatství stojí na vchodu do obrovského systému podzemních chodeb. Místní biologové věří, že v jeskyni by mohl existovat dosud neobjevený ekosystém, proto najmou skupinu amerických jeskynních potápěčů, aby jim pomohli její hlubiny prozkoumat. Jack (Cole Hauser) a jeho bratr Tyler (Eddie Cibrian) jsou profesionálními průzkumníky, kteří vedou tým nejlepších světových jeskynních potápěčů a neustále vyhledávají nová a nová dobrodružství. Do Rumunska dorazí s nejmodernější výbavou včetně nové kyslíkové bomby, díky jejíž velké kapacitě může zůstat potápěč pod vodou až 24 hodin. Elitní skupina, k níž patří také Charlie (Piper Perabo) a Buchanan (Morris Chestnut), ihned začne s průzkumem. To, co najdou uvnitř jeskyně, však není pouze nový ekosystém, ale úplně nový živočišný druh... (oficiální text distributora)

C0r0ner

Klasický scénář, klasický průběh, klasický námět, klasický konec. Pokud má za sebou divák 5+ hororů, tak ho nemůže vůbec nic překvapit. Na druhou musím říct, že taková katastrofa to teda rozhodně nebyla. Příšera je povedená a klaustrofobické prostředí zase velmi depresivní. 50% ()

Fallen_One

Sakra, jak hodnotit film, který vykrádá Pád do tmy...? Hej počkat oni ty filmy byly natočeny současně v jednom roce? Tak kdo komu ukradl nápad? Do odpadu bych to neházel, zas takový peklo to nebylo. Příšery nic moc. Konec klišovitej, s náběhem na dvojku. Ale to už radši ne...ale něco do sebe Jeskyně přece jen má. To bylo možná tím kinovým zážitkem... ()

PROCESOR

Tak začátek mě hodně navnadil. Jeskyně mě bavila zpracováním a slibovala hodně tajemna. Potápěči byli v pohodě a vypadalo to dost vše reálně. Jenže pak se střetli s tím vyšším druhem a v tu chvíli to šlo hodně do sraček. Prostě veškerý tajemno a hororový prvky šly rychle do komedie a najednou nebylo čeho se bát. Takže to dokoukáte jenom z nutnosti jestli to někdo přežije. Závěr si nechal otevřený vrátka pro dvojku, je už kurna dvojka? Já až budu trochu indisponovaný, že bych to skouknul.... ()

Juto

Nie je to originálne, ale na rozdiel od iných filmov tento pozná svoje miesto. Jeho úlohou je poskytnúť niekoľko napätich scén, vzrušení a zabaliť veci skôr, ako začne byť film príliš hlúpy. 6/10 ()

emo

Vôbec to nevidím tak katastrofálne. Celkom milá béčková blbinka na zahnanie nudy... A párkrát sa zaručene aj zasmejete :))) Ale keby som na tom bol v kine a zaplatil plné vstupné, bez váhania by to faslo ODPAD!!!!!! ;)) ()

fars

The Cave: Podobnost s Descent je ciste nahodna, pry... Teda, uz dlouho jsem nevidel tak zmateny a nudny film. Chvilemi jsem vubec nevedel kdo je kdo, kdo to mel zlomenou nohu, kdo uz umrel a kde se sakra zrovna hrdinove nachazeji. Nuda, nuda, nuda. Ani jsem to nedokazal dokoukat do konce. Jednu hvezdicku davam za jednu docela slusnou akcni scenu (myslim tu, kde jedna borka vysplhala na nejaky hreben, tam potkala hybrida, spadla dolu, pak se rozhoupala na lane a po vzoru vertical limit skocila z jedny skaly na druhou). ()

Radiq

Zajímavé prostředí, fakt se to celkem dalo, byl jsem zevědavej, co se to tam skrývá za potforu, ovšem jen do té doby, než ji ukázali. Nevím, jestli to měl být kříženec vetřelce, kaloně a monstra z Černočerné tmy, ale každopádně byl jakejsi gumovej nebo polysterénovej nebo trikovej. Pak mi to tam taky připomnělo nějakou Cestu do středu Země, protože jedou tam byl led, jednou ohýnky (už jsem čekal jenom lávu), no a nakonec to tam všechno bouchlo. No a jak se dostali ze 7km pod zemí zničehonic tak rychle na povrch, taky divný. Všechno bylo divný, až na pár maličkostí (třeba ty hezký očička). No jak říkám, začátek klasickej - výprava někam a představení potenciálních obětí, střed - strach z neznámého tvora, jeho mihotavé záběry, hledání cesty ven, konec - strašná blbost s rádoby napětím, akcí a s hodně trapnostmi. ()

Scratt

Srovnání s Pádem do tmy se přímo vybízí neboť základní zápletka je dosti podobná. Tak si to shrňme pěkně přehledně Hlavní příšerka: Oproti jeskynním lidem jsou ty v Jeskyni zbytečně překombinované. Běhání, lezení po stěnách, plavání, létání...bylo to vše opravdu potřeba? Atmosféra: Jisté náznaky tu byli, ale žádný trvalejší tlak na nervy se nekoná. Závěr filmu: "Překvapivý" závěr v Pádu do tmy mi přišel zbytečný a nepříliš originální, avšak v Jeskyni je vyloženě uhozený a dojem rozhodně nevylepší...spíše naopak. Celkově vzato se v rámci žánru jedná o jeden z lepších kousků. Film ničím nepřekvapí, ale ani zvlášť nenudí a díky přiměřené stopáži se dá bez úhony vydržet. 40% ()

Noviik

Nápad ztratit výpravu v jeskyni plné divných potvor není originální, ale má velký potenciál (viz Pád do tmy). Tady to ale nedopadlo. Víc asi nemá cenu psát. Výkony - žádné. Atmosféra - nudná. Potvory - příšerné. Hlášky - trapné. Škoda mluvit... ()

Prometheus69

Překvapivý konec a monstra velmi povedená.. bohužel ten zbytek takový nemastný neslaný. ale myšlenka dobrá.. i když ten lživej plakát fakt lidí asi hodně ziritoval... včetně mě. Dalo se to překousnout a dokoukat.. i když zápletka vám nejspíš dojde už v té v části kdy je řeč o těch hornících. Takže bohužel, žádný jeskynní Levithan se nekoná.Nj. :) 45% ()

fantoci

Film bych doboručil jen pro skalní fanoušky žánru. Poslední dobou tvůrci se často ani nenamáhají vykreslovat charakteristiky jednotlivých postav, tak jak v tomto snímku. Na hrdiny jsem se díval jako na klony. Na klony Pravých amerických mužů. Sice se Vám na počátku představí, ale pak zapomenete, kdo je kdo. Práce kamery je chaotická nepřehledná. Tento film je velice slabý odvar vetřelce (stokrát jinak). Béčkový film, na který, když už, stačí jít jen jednou. A i toho skoro lituji. Úsměvné se mi zdály i oblečky hrdinek. Tvůrci nám chtěli jistě přinést trochu sexu. Co si osobně vzpomínám, tak v jeskyních vždy byla zima. Tak spoře odděné hrdinky by tam dlouho nevydržely. ()

eye candy

Bruce Huntovi se povedlo navzdory zákonům pravděpodobnosti vylovit z hlubokých vod béčkového pacifiku snad úplně nejnecharismatičtější možnou sestavu herců, což lze bezpochyby označit za druh talentu. Fakt že bych víc sympatizoval i s maketou Horsta Fuchse, zákonitě vedl k tomu že jsem po chvíli začal fandit druhýmu týmu (alienů) (v jeskyni pod opatstvím) (v rumunsku), který sice není tak ošklivý, ale bohužel ho stejně nakonec slizký humani intelektuálně přechčijou nějakou sviňárnou aby si zachránili krk. Tragédie, nuda a ztráta času. Velmi blízko odpadu ()

Estrellita

Relativně příjemná oddechová sci-fi, která sice s hororem nemá absolutně nic společného, postrádá atmosféru a táhne se jak smrad, ale aspoň obsahuje jakousi hlavní myšlenku a pěkné exteriéry. Člověk se rád podívá do jeskyní... A kdyby to nekazily ty směšné příšerky, mohl z toho být pěkný film o přírodě s milou pointou. 45% ()

Avathar

Tak toto bol unikátny zážitok. Neočakával som síce žiadne veľdielo, ale predsa len zábavné béčko. Tento „film“ má však do zábavnosti asi tak ďaleko ako do akčnosti. Plnými hrsťami si berie z Predátora ( zrak oblúd ), Votrelca ( vzhľad oblúd ) a koniec-koncov aj s rovnako béčkovo-céčkovej Anakondy 2. Film definitívne zakopáva pod zem jeho technické spracovanie, otrasná kamera a stupídny strih pripomínajúci Alien vs. Predator. Keď to všetko vezmem dookola a pripočítam nulových hercov a niektoré obludnosti v scenári ( to, že ak potápača obluda zraní a on sa na ňu začne postupne meniť, považujem za vrchol trápnosti ), vyjde mi, že jediné čo sa na tomto splašku podarilo boli úvodné titulky a záverečná skladba od Nightwish. Ale to je sakramentsky málo. ()

LordSnape

Další sériová a bezduchá vyvražďovačka. V Rumunsku jsem byl na dovolený, prolézal jsem hodně jeskyní a můžu klidně odpřísáhnout, že jsem nic podezřelého neviděl. ()

st.verka

Film je spíš pastva pro oči než pro mozek, ale dívat se na to dalo. Pár sympaťáků, úžasné jeskyně - taková malá výprava do středu země, ale ti "netopýři", to bylo něco. Kam se na ně hrabe vetřelec. A na závěr? Pozor na to, kdo tě škrábne! ()