Jeskyně

Uprostřed hlubokého lesa v Rumunsku narazí tým vědců na ruiny opatství z 13. století. Po bližším průzkumu zjistí překvapivou věc - opatství stojí na vchodu do obrovského systému podzemních chodeb. Místní biologové věří, že v jeskyni by mohl existovat dosud neobjevený ekosystém, proto najmou skupinu amerických jeskynních potápěčů, aby jim pomohli její hlubiny prozkoumat. Jack (Cole Hauser) a jeho bratr Tyler (Eddie Cibrian) jsou profesionálními průzkumníky, kteří vedou tým nejlepších světových jeskynních potápěčů a neustále vyhledávají nová a nová dobrodružství. Do Rumunska dorazí s nejmodernější výbavou včetně nové kyslíkové bomby, díky jejíž velké kapacitě může zůstat potápěč pod vodou až 24 hodin. Elitní skupina, k níž patří také Charlie (Piper Perabo) a Buchanan (Morris Chestnut), ihned začne s průzkumem. To, co najdou uvnitř jeskyně, však není pouze nový ekosystém, ale úplně nový živočišný druh... (oficiální text distributora)

Morholt

Tož to si takhle kdysi dávno postavili templáři v Karpatech jeskynní komendu a ta komenda o 700 let později spadla na hlavu nějaký paravojenský jednotce. Za pár roků se tam zjevili vědátor a parta jeskyňářů. Všichni se chovali jak idioti, nedokázali dát dohromady pořádnej dialog a tak neni divu, že je cestou do středu země přepadla smečka něčeho, co vypadalo jako plod píchání pterodaktyla a vetřelce. Nebylo to totiž pořádně vidět. Ono vlastně nebylo nic pořádně vidět. Když se mělo něco dít, kamera se zběsile rozkomíhala a když se nic nedělo, musel jsem čumět na bandu jelit tlachajících o blbostech. Aspoň že na tu Lenu se dalo koukat. Ale to bylo taky všechno. 10% ()

Lucasion

Zdaleka ne tak špatné jak by se na první pohled mohlo zdát. Dokonce pouze o krapet horší, než jsem čekal. Naopak mě prvních čtyřicet minut opravdu bavilo. A to myslím zcela vážně. Bavilo. Podvodní scenérie jsou nádherné, příběh správně tajuplný. (Aby taky ne, když je to v Karpatech) A máme tu taky Cersei ze Hry o trůny. Pár vědců najde pod zbortěným kostelem vchod do podzemní jeskyně. Ano, kolikrát jsme tohle už slyšeli. Uvnitř se cesta ven uzavře a oni objeví dosud neznámý druh. Krom toho, že plakát filmu lže, jako když tiskne. Tak po nějaké polovině filmu vezme atmosféra za svoje a zbytek filmu je už rutinní a předvídatelná nuda. Nechápu proč. První půlku se film skutečně snaží navnadit hezkým prostředím, kvalitou výpravy a i scénářem. Pak vtrhne na plac přerostlá ještěrka a atmosféra jde do kopru. Neuvěřitelná škoda. Konec filmu je nenápaditý, nudný a skutečně béčkový až to bolí. Epilog je naprosto směšný. [Extended] (62 %) ()

PROROK14

Dalo sa na to pozerať. Stačilo mi to vidieť raz ale tým nechcem povedať, že to je zlé. Je to celkom schopný triler len mu toho k dokonalosti chýba trochu viac ako je normálne. 50% ()

m.krudenc

V záplavě špatných hodnocení jsem se rozhodl od filmu nic neočekávat a byl jsem docela mile překvapen. Je to sice béčko, ale v tom nejlepším slova smyslu. Celkem dobrá atmosféra tmy a tísně jeskyně. Samozřejmě postavy nejsou moc propracované. Příběh je dost předvídatelná klasika, skupina nešťastníků, nechtěně uvězněná v jeskyních, je postupně vyvražďovaná tajemnými monstry. A jak to bývá skupina nešťastníků se snaží přežít a dostat do bezpečí. Příšerky sice vypadají skoro jako dráčci z pohádky, ale jinak je to hezká podívaná. ()

villon17

Nemusím snad opětovně zmiňovat svoji náklonnost k hororům, i když většina z nich je opravdu nekvalitní. Výjimku netvoří ani jeskyně, která mě ale mile překvapila. 38%?jéé říkám si, to zas bude sračka. Ale ono se to dalo přežít, dokonce se dalo bát, dokonce to zas taková slátanina nebyla. Nápad vskutku nápaditý:) a ten konec? Čekám něco průměrného a něco průměrného se mi dostane. Jsem celkem spokojená, že se stalo, jak jsem doufala, a nic se nepokazilo. Ale vtom šok a jeskyně nabyla nových rozměrů... ()

corpsy

Výborne natočený horor, ktorý sa fakt nehraje na niečo výnimočné a ponúka viac ako solídnu žánrovú zábavu. ()

curunir

,,...JE TO KRAVINA." __ Keď sa spojí môj občasný záujem o tento žáner s nudným sobotním večerom, kedy niet o čo zakopnúť výsledkom je tento ,,skvost". Nechcem byť však k Jaskyni nijako krutý. Jej prostredie je veľmi dobre spracované, občas má aj tú správnu atmosféru, čo však s tým, že vo výsledku sa i tak jedná o strašnú nudu. Na napätie a akciu je film preveľmi chudobný a keď už sa aj niečo objaví, režisér nevie ako na to a zo všetkého sa tak stáva klipové zostrihanie filmového chaosu. Tí v podstate zmutovaní ľudia (och, ja som vyzradil pointu) mi prišli ako nejaká zmeska Votrelcov, okrídlených blbostí z Čiernočiernej tmy (vraj tiež vykrádanie Votrelcov) a čo ja viem čoho ešte. Navyše na začiatku ma dosť naštvalo, že američania musia dať pred názov štátu, kde sa dej odohráva pred tridsiatimi rokmi prívlastok ,,socialistický". ()

Andersis

Režisér totálně nezvládl akci. Všechny akční scény jsou roztřesene, rozsekané na milion střihu. Atmošku to místy mělo docela pěknou. Ale místo letajících kktů bych spíš uvítal zmutované tvory které se víc podobají člověku. ()

ledzepfan

Pohodová jednohubka s hezkýma kulisama, několika fajn záběry a sympatickými herci(no většinou).....jinak to ale nemá ani hlavu ani patu a jakákoliv akce je nemilosrdně zmrzačena nůžkama ožralého a retardovaného střihače. ()

ladko

Oproti podobnému filmu s čisto ženským obsadením( The Descent) tento film trošku zaostáva, ale nepovedal by som, že až tak radikálne ako sa môže zdať podľa hodnotenia. Herecké osadenstvo mi bolo sympatickejšie ako v Descente, ale zase chýbala atmosféra. Výborný koniec(just how I like it) to vytiahol na slušné tri hviezdy. ()

Praxis

Tak tohle byl zase filmový zážitek číslo jedna. Podzemní svět skýtá nečekaná dobrodružství, a celé to vypadá strašně efektně. Ale zbytek je naprostá hovadina. Postavy se chovají značně nelogicky, objevují se zde nečekaná klišé (to je ale náhoda) a celkově ten scénář připomíná jen slabý odvar Vetřelce. abych filmu jenom nekřivdil, síla ční především v technickém zpracování, vizuálních efektech, ale zbytek raději drahno mluvit...Mno, tenhle film teda už nee. ()

buldock

Nevím ale z jakéhosi neznámého důvodu se mi to vcelku při té vší bídě líbilo. Ale podruhé už raději ne , už bych nebyl zřejmě tak schovívavý v hodnocení. ;-) 50% ()

Freemind

Trochu nespravedlivě podceňovaný film - je to sice obrovská blbost a škvár, ovšem ne o moc horší, než běžná produkce. Efekty nejsou vůbec špatné, špatný je střih, který je dokonale ubíjí. Lena Headey má opět smůlu na špatný film, který její kariéře spíše škodí, než pomáhá - přitom si tahle kočanda zaslouží pozornost nejen kvůli své tvářičce. Prostředí i atmosféra filmu jsou ok, nápad bych dokonce označil za zajímavý, škoda, že jeho potenciál nebyl využit (což se mnohem lépe podařilo britskému "The Descent/Pád do tmy", který těží ze stejného prostředí a klaustrofobních pocitů a je lepší i herecky a vizuálně). Kdyby se jim ještě neožral scénárista a nezačal postupně vplétat čím dál tím větší kraviny, mohlo to být fajn. Tož nic. ()

blackrain

Námět tak špatný nebyl, jen byl vložen do nesprávných rukou. Parta potápěčů jede prozkoumat nedávno objevený jeskynní komplex kdesi uprostřed Rumunska. Průzkum to samozřejmě nebude příjemný. Začne je tam ohrožovat nějaká ohavnost. Potápěči se pak potřebují dostat ven, což nebude vůbec jednoduché. ()

kaylin

Potápěči v americko-německo-rumunském snímku „Jeskyně“ chtěli objevit nový ekosystém, ale narazili na něco trochu jiného. Snímek v tomhle směru není originální, ale to, jak je natočen, jak je zpracován technicky a jak se nebere vždy až tak vážně a je odlehčený, divácky přístupný a z hlediska masek výborný, z něj v mých očí dělá něco, co rozhodně stojí za pozornost a dobře se na to kouká. ()