• Pohrobek

Obstojný produkt upadající české seriálové tvorby, avšak více než v mezích přijatelnosti zjednodušenou sondu do života českých školáků v něm nehledejte. (Koneckonců proč taky?)Vietnamský problém mu pak má dodat punc modernosti a společenské "závažnosti". Asi velice těžko bychom po něm mohli chtít nějaký pokus o vyvážený a nestranný pohled, ale mě přeci jen mrzí, že současná moderní politika integrace menšin musí být prezentována až takto okatě.(28.12.2004)

Kdysi jsem tenhle seriál docela s oblibou v televizi sledoval a docela mě chytnul. Je to sice takové hloupoučké pro děti, ale i tak to dokázalo zaujmout. Šlo především a mezilidské vztahy, vtipné scény a silnou dětskou nostalgii. I herecké obsazení nebylo špatné. Takže docela příjemný sedmidílný seriál. Hodnotím na slušných 66% = ***(28.11.2012)

Průměr ve všech ohledech, což je škoda, protože kdyby to mělo stopáž epizod kolem pětadvaceti minut, tak by to mohlo docela fungovat. Takto je to nezáživný rodinný průměr, který těží z toho, že na našich obrazovkách dobrý rodinný seriál dlouhodobě schází.(4.7.2007)

• - Seriálový tatínek Ly, pan Nguyen Khac Hoa, je jejím tatínkem i ve skutečnosti. (Teres)

• - Hudbu k seriálu složila francouzská skladatelka Isabelle Gribenski. (Teres)