Zajímavý seriál České televize se zapojením tématiky vietnamské komunity do dětské tématiky, v dnešní šedi dobrý průměr.(26.9.2008)

Průměr ve všech ohledech, což je škoda, protože kdyby to mělo stopáž epizod kolem pětadvaceti minut, tak by to mohlo docela fungovat. Takto je to nezáživný rodinný průměr, který těží z toho, že na našich obrazovkách dobrý rodinný seriál dlouhodobě schází.(4.7.2007)

První díly vypadaly úžasně , ale od poloviny to bylo slabší a slabší. Výborní herci , dobrý námět , ale příběh samotný nebyl dobře rozvinutý. Konec byl vyloženě divný a nevěrohodný.(8.4.2005)

• Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 2/10 Efekty 3/10/// +František Bauma a Anh Thu Nguyen Thi(tedy hlavní dětští představitelé), naprosto vhodné pro děti -nevyužití herci v hostujících rolích (Donutil, Obermaierová, Hrušínský, Kraus), herci v hlavních dospělích rolích mi byly nesympatičtí (Stašová, Kaiser, Chýlková), slabý scénář, nudné dialogy, monotóní hudba, laciná výprava/// V tomto seriálu jsem byl zvedavej především na Ly (herečka později hraje v seriálu Ulice). Kromě ní je tady ještě zajímavý nápad: seriál nabízí zjednodušený pohled na rodinu z Vietnamu a na to jak zapadne mezi nás čechy. Jinak je seriál zpíše zklamání a velká nuda. Dětem to vadit nebude, protože pro ně je tu prostinký příběh o chlapci který (i proto že kamarádí s Ly) je utlačován a šikanován svými spolužáky. Hádám tedy že děti se tady v některých postavách najdou, případně je to bude zajímat. Mluvím o věku tak 9 až 13 let. Zajímavé by možná bylo kdyby se Jozef a Ly po 10ti letech znovu sešli, ale jinak je příběh uzavřen a seriál dále už nemá co nabídnout. Sedm dílů bohatě stačilo./// Celkem 36%///(20.8.2008)

• WANDRWALL

Nechytlo mě to. Těšil jsem se, že tam bude něco pro O.Kaisera, ale ten si zřejmě potřeboval jen vydělat, aby zamáznul některé své fóry, či měl nějaký peníz na cestování.***(8.10.2010)(8.10.2010)