Barbie z Labutího jezera

USA, 2003, 81 min

Owen Hurley

Elana Lesser, Cliff Ruby
  • Fingon

Sehnal jsem si to hlavně kvůli vcelku povedené Barbie v Louskáčku a stále ještě dobré Rapunzel, ale i přes použití Prokofievovy hudby je to dost o ničem. Škoda.(5.9.2009)

• dO_od

#89 Když je člověk nemocnej a má sestru, se kterou uzavře dohodu o tom, jak se budou střídat v pouštění si filmů na televizi, může se stát, že skončí u sledování Barbie a Labutího Jezera. Přesně takhle to bylo ! Přísahám ! No ale abych pravdu řekl, sestřička mohla vybrat i mnohem mnohem hůř. Nebyl to animák, na které jsem zvyklý a hl. hrdinka byla, ehm, barbie, nicméně pořád to hodnotím jako více-méně průmerný film. A to je poklona !(26.6.2011)

Podobně jako Louskáček, i Labutí jezero s Barbie je variací na klasický balet P. I. Čajkovského. A skutečně, už to vypadá, že se brzy dočkáme i Šípkové Růženky. Takto budou adaptace těchto baletů pro Barbie kompletní. Zprvu jsem měla sice obavu, že je to příliš úzkoprofilové téma pro mladé primabaleríny, jak je vidět z bonusů, ale opak je pravdou. Labutí jezero dokáže přinést příjemný pohádkový zážitek do každého obýváku.(3.2.2009)

Jedna z mála Barbie, které jsem za svou novinářskou praxi viděl právě při novinářské projekci, a musím říct, že až na tu růžovou barvu, která odevšad kapala, jsem se až tak nenudil (s výjimkou střední části v lese), a ani ta animace mi nepřišla tak strašná. Být holčička, jistě dám o hvězdu víc. Pro cílové publikum slušně a decentně natočené.(31.3.2012)

Byl to úplně první Barbie film, co jsem jako malá viděla. Pamatuji si, že jsem ho měla z videopůjčovny a ještě na VHS a je to moje srdeční záležitost, na kterou nedám dopustit. Ráda si tímhle snímkem připomínám dětství.(27.7.2015)