Jeruzalém roku 1125. Z vlhké kobky maurského vězení odvážně a poněkud nezvykle prchá zasloužilý účastník křižáckého tažení Robin z Loxley (Cary Elwes). Po návratu do rodné Anglie ho ovšem čeká trpké zklamání. Tatínek je mrtvý, sourozenci mrtví, věrný pes mrtvý a oblíbená kočka zadušená posledním členem rodiny - přítulnou zlatou rybkou. Navíc hrad zabavený kvůli nezaplaceným daním. Podivný vděk za bojové zásluhy. Ovšem, co by jiného zlomilo a možná i dohnalo k sebevraždě, to Robina, už brzy Hooda, posílí. Statečně vyráží do temných hvozdů a dává dohromady svou zbojnickou partu. A to si pište, že to jsou daleko ostřejší a hlavně mnohem zábavnější chlápkové než ti, které měl ve své družině Kevin Costner. Pochopitelně je tu i mrzký rottinghamský šerif a dočasný, ale o to podlejší panovník Jan. A taky luzná Mariana, jejímž největším problémem je momentálně pás cudnosti z vysoce kvalitní oceli. Poslední dobou ji začíná být zatraceně těsný... (oficiální text distributora)

Jonash87

Jedna z těch lepších bláznivých komedií, která navíc pobaví i při dalších zhlédnutích. Spousta hlášek a divokých scén. Pro mě -stejně jako mé sourozence, se kterými jsme se u toho vždy děsně bavili - to je je klasika. "On zajelenil králova střelce!" "Cože?" "Že zastřelil králova jelena..." ()

C0r0ner

Můj oblíbený film z dětství a vlastně i z dospělosti. Mel Brooks má dost zvláštní styl točení filmů a předkládání vtipů, proto chápu to nízké hodnocení. Mně však vyhovuje. A ve výsledku to má všechno, co parodie mít má. Zesměšnění všeho na dosah, předělání původních scén do nesmyslů. Já jsem byl víc než spokojen. "Čau, vopate!" 85% ()

lilina133

Celkom podarená paródia s kopcom vydarených (prípadne menej vydarených) žartíkov a navyše časť, keď parodovali Krstného otca...je určite najlepšia z celého filmu:-)) ()

necisty

Chvilkami srandovní, ale musíte počítat s tím, že to nejsou žádné inteligentní vtípky, jen blbosti na odreagování. Překvapily mě velmi slušivé oblečky princezny a hlavně jejich nositelka:). Takový zlatý průměr na jedno shlédnutí... ()

c.tucker

Už jako malému se mi tato padodie dost zamlouvala, ale postupem času jsem ji nějak odsunul, trochu níže. Jsou tam pěkné pokusy o vtip, ale ne vždy výjdou podle představ. ()

SHI-SHA

První polovina byla trochu nudnější, ke konci jsem se však párkrát upřímně zasmál. Nemůžete sice čekat žádný inteligentní humor, více než reznoucí pás cudnosti a slepého lukostřelce nedostanete, ale těch devadesáti minut litovat taky nebudete. Já lituji jen toho, že jsem si film nesehnal v originálním znění. Ne že by byl dabing špatný, ale chtě nechtě zabije většinu anglických slovních hříček (viz Little John přeložený jako Jeníček). Jedna postava je každopádně nadabovaná přímo dokonale a to Rabín Vlastimilem Bedrnou. ()

otík

Ale proč ne, vždyť je to docela sranda a moc těch parodií na Robina Hooda nemáme. Pokud neočekáváte něco inteligentního, může vás tato nenáročná, ale zábavná komedie potěšit. Jo - a taky musíte mít rádi filmy Mela Brookse, jinak do toho nechoďte. ()

Rockwood

Narozdíl od dnešních parodií, je tahle prostě dobrá. Fakt dobrý zpracování, což mě i překvapilo. Rád se na to kdykoliv kouknu, protože tohle je jeden z mých oddychových filmů. I herecké obsazení a celkové ztvárnění se mi líbilo. Je mi jasné, že nijak extra výkon podávat ani nemuseli, když se nejedná o vážný film, ale když mě dokáží upřímě rozesmát, tak to pro mě herecký um je. ()

tomeek

Z dob, kdy filmové parodie nebyly trapné vykrádačky známých scén poslepovaných bez děje k sobě... :) Mel Brooks je prostě kapacita v žánru. ()

Sabrewulf

No nesmál jsem se. Důvod to má jediný. Ne, nejsou to nevtipné vtipy, dost vtipů bylo povedených a měly zaděláno na to, abych vybuchl smíchy, nebo se alespoň nahlas řechtal. Co je tedy za problém? Ten film se prostě SMĚJE VLASTNÍM VTIPŮM. Někdy úplně doslova. Většina vtipů je doprovázena pitvořením, rozpustilým hudebním doprovodem, prostě takovým tím způsobem jako když pro velmi malé děti hrajete besídku a dáváte jim všemi způsoby najevo, že se jedná o vtip, aby se tedy smály. Jeden příklad za všechny - Robin bojuje s Malým Johnem s velkými klacky a postupně se jim ulamují, až jim oběma zbydou kratičké kousky, se kterými už nejde šermovat a tak si jen navzájem klepají po prstech. A Robin se u toho směje. Vím zcela jistě, že když by se u toho Cary Elwes tvářil smrtelně vážně a do toho hrála opravdu vážná dramatická hudba, řezal bych se na celé kolo. Takto zabitých vtipů je tam hromada, což by možná nevadilo v komedii, ale v parodii by to být nemělo. Stačí si vzpomenout na Franka Drebina, zápasícího v koupelně s vrahem (zubní kartáček + fén) a jejich vážné tváře. Hned jak jsem si to na youtube pustil, vyprskl jsem smíchy. Když vezmu Spaceballs, které jsou od stejného režiséra, tam to podávání funguje správně, tak proč je Robin Hood dělaný takhle? ()

Jaňo

Čudujem sa tým dobrým hodnoteniam. Jednu hviezdičku si zaslúži Cary Elwes to áno, druhú zopár podarených vtípkov (ktoré boli viac trápne ako smiešne), tiež uznávam. No inak nič nič nič! ()

Estrellita

Geniální a dokonalá haluz, kterou nikdy nepřestanu zbožňovat! :) Mám strašně ráda originál s Costnerem, ale to mi nebrání oblíbit si "Muže v punčocháčích" úplně stejně. Výborný slizounek Cary Elwes v hlavní roli, sympatický Hepčík ("zdravíčko!"), krásná panna Mariana se svým "železným prádlem", korpulentní chůva se silným německým přízvukem, popleta z Lotringhamu ("Tys zajelenil králova střelce!"), čarodějnice Latrína ("dříve jsem byla Kadibudka") a spousta dalších potrhlých postav a nezapomenutelných hlášek. Luxus! ()