Bláznivý příběh Robina Hooda

Bláznivý príbeh Robina Hooda

Komedie / Dobrodružný

USA / Francie, 1993, 104 min

• Ainy

Dvě hvězdičky za velmi vtipné a podařené hlášky. Počáteční rap pěti černošských zbojníků mi málem vzal chuť ten film dodívat a jinak mě tak nějak celkově vážně nudil .......(18.6.2013)

Moje seznámení s Melem Brooksem a jeden z nejoblíbenějších filmů z dětství. Ironií je, že o rok staršího Robina Hooda s Kevinem Kostnerem, který tvoří pro Bláznivý příběh hlavní inspiraci, jsem dodnes neviděl:)(7.8.2010)

Klasický případ bláznivé parodie, v níž se střídají ty opravdu jedinečné chvilky s těmi trochu slabšími. Ale protože trapné vtipy tam skoro žádné nebyly, protože Mel Brooks tu opět ztvárnil jednu ze svých nezapomenutelných postav a protože při parodování Kmotra jsem se musel smát bez přestání, dostává film zasloužené 4*.(2.4.2012)

Skvělá parodie. Manitouova bota je však stále nepřekonaná.(7.1.2007)

Tak hvězdičky dolů určitě už jen zato, že je to parodie, ale na druhou stranu velmi zdařilá. Jesli se chceš zasmát a máš rád klasického Robina z Costnerem tak tě to zničí, je to prostě parodie na Robina Hooda, ale musim přiznat, že jako malej sem u toho chcípal smíchy.(18.10.2011)

• - Film není první Brooksovou parodií na Robina Hooda. Předtím se podílel na krátkém TV seriálu When Things Were Rotten. (viperblade)

• - Když si po souboji se šerifem Rottinghamem (Roger Rees) Robin (Cary Elwes) zasunuje meč do pochvy, šerif se na něj napíchne. Když ale odstoupí, má meč zabodnutý až po rukojeť. (Pepy)

• - Když v lese napadnou vojáci Hepčíka a Robina, tak Hepčík řekne: Doufám, že to někdo natáčí!" To je odkaz na incident, který se stal Rodneymu Kingovi, když ho v roce 1990 několik členů policejního oddělení Los Angeles brutálně napadlo. Jednomu přihlížejícímu se to podařilo natočit na kameru. (viperblade)