Robert Langdon je expert na náboženskou symboliku. Během autogramiády své knihy v Paříži je policií požádán o spolupráci při vyšetřování vraždy hlavního správce Louvru, Jacquese Sauniera, se kterým se měl toho dne setkat. Saunier, kterého střelil albín Silas, totiž před smrtí popsal své tělo i podlahu kolem sebe podivnými symboly. Robert se je snaží kapitánu Fachovi vyložit, objeví se tu však policejní kryptoložka Sophie Neveu, která Roberta tajně varuje, že ho Fache hodlá zatknout za vraždu. Pomůže mu uprchnout a společně s ním se pustí po stopách Saunierových šifer. Vyjde najevo, že zavražděný muž byl dědečkem Sophie a podle všeho patřil k tajné organizaci Převorství sionské, která po tisíce let ukrývá a chrání tajemství svatého grálu. Mezitím Silas, který na pokyn biskupa Aringarosy a vlivné církevní organizace Opus Dei také pátrá po grálu, zjistí, že ho Saunier oklamal a svedl na falešnou stopu. Robert a Sophie uniknou kapitánu Fachemu, posedlému jejich zatčením, a podaří se jim získat da Vinciho šifrovací přístroj kryptex, ukrývající údajně tajemství grálu. Spojí se s britským historikem a milionářem Teabingem, se kterým pokračují do Londýna, kde je čeká nejedno nebezpečí, ale také šokující pravda o tajemství grálu. (TV Nova)

Simo16

Dlhé a niekedy(a to sa mi pri čítaní knihy nestalo) nudné.Ale je to priemerný solídny film,pri ktorom nezaspíte, ale ani nezatlieskate.T.Hanksovi táto ralo sadla ako aj Audrey Tautou(inak prekrásna herečka).Už sa neviem dočkať na Anjelov a Démonov,aj keď s miernymi obavami. ()

DooFooS

Těžkopádné, ale detailní zpracování podle knižní předlohy, kde obsah lehce vítězí nad formou, ovšem celé to srdnatě drží nad průměrem výkony herců. ()

moviepill

Od knihy Dana Browna som sa nedokázal odtrhnúť, pri filmovom spracovaní som občas zíval a pozeral na hodiny... Nie je to odpad, ale ani vynikajúci film. Niečo mu chýba. Tom Hanks pre mňa dosť nevýrazný, rovnako ako jeho kolegyňa Audrey Tautou (ku ktorej chovám navyše nesympatie už odjakživa). A najväčším sklamaním pre mňa bolo stvárnenie albína Sílasa, ktorý mi pri čítaní knižnej predlohy niekedy doslova naháňal strach, ale vo filme mi pripadal občas až smiešny. Z tak brilantného diela sa dalo vyťažiť viac. Škoda. ()

Deathproof

V tomto prípade sa film vyrovnať knihe nepodarilo. Dokonca sa k nej ani nepriblížil. Da Vinchiho kód, jeden z najväčších bestsellerom a knižným fenoménom súčastnosti, bol predurčený nato, aby sa premietal na striebornom plátne, no bohužial, veľké očakávanie nasleduje veľké sklamanie. Z môjho hladisko bol Tom Hanks maximálne nevhodný na hlavnú úlohu. Roberta Langdona som si totižto predstavoval úplne ináč. ()

dražis

Nepřečíst knihu, znamenalo by to jednu hvězdu navíc. bohužel nebo bohudík se tak nestalo a z filmového podání je pro mě o trošku lepší drama než průměr. ()

me3x®

okej! podme na to: K príbehu: Ako študent náboženstva som sa predlohe smial už pri knihe... . Ten hluk okolo mohli spôsobiť fakt len totálne nezasvätení ľudia, alebo lovci senzácií. Ku knihe: Pútavo napísaný román, ktorý pochopí 14 ročný chlapec i 70 ročná babka. K filmu: súhlasím s ľuďmi, ktorí hovoria o tomto filme, že chce len zarobiť. Dávam mu však 3* za hudbu. Lebo tá bola skutočne super. Najmä tá ktorá začala pri tom umývadle. Jednoznačne soundtrack, ktorý tróni u mňa na popredných miestach. ()

sirrgulo

Úvodní půl hodina filmu je skvělá. Události v Louvru, první setkání Sophie s Langdomem a následující únik před policií. Ze Silasova sebemrskačství až zamrazí v zádech. Bohužel jak děj plyne čím dál víc mi začali chybět události z knihy, kterých tvůrci vynechali opravdu mnoho. To však nemění nic na tom, že se jedná o opravdu kvalitní film, který si určitě nezaslouží necelých 65 %. Neznát knižní předlohu byl bych nadšen. ()

jefimyc

Nemozem si pomoct, ale Ron Howard aj ked robil co mohol a ozivil film oproti knihe ( aspon tak sa mi dostalo do usi od niekolkych citatelov knihy), mne film prisiel neuveritelne zdlhavy a pri vysvetlovani malo originalny. ()

jirijo

Mňo, knihu jsem nečetl, takže nemohu porovnávat. Pokud bych měl tenhle film hodnotit jedním slovem, bylo by to - mdlý. Přesto, že usilí do filmu vložené je zjevně značné, ve výsledku se bohužel zcela úplně neodrazilo. Ron Howard se snaží šroubovat tempo, co může, ale prostě to není ono. Je to přílíš upovídané a herecky docela nevýrazné, i když řemeslně slušné. Nemohu se zbavit dojmu, že Howardovi prostě více sedí jiné látky (viz. Duel Frost/Nixon) a jeho brilantní Výkupné je v tomto ohledu čestnou vyjímkou. Tom Hanks jede na neutrál a působí dojmem, jako by se občas nudil. Audrey Tautou kostýmek sluší a v Boloňském lesíku je jako doma, ale to je asi tak všechno. Jean Reno hraje svého typického poldu a Paul Bettany je hezky zavilý. Vyloženě potěšil Ian McKellen, který si svého potrhlého profesora vyloženě užívá a vyčnivá, kdykoli se objeví na plátně. Hudba Hanse Zimmera je (skoro) jako vždy famózní. A jako skoroateistovi je mi celá kontroverze okolo Šifry celkem fuk. Celkově jde o lehce nadprůměrný thriller, který slibuje víc, než skutečně nabízí, což je vzhledem k vloženému usílí trochu škoda. ()

Honziik17

Tento film se určitě nevyrovná knižní předloze, ale i tak to považuju za jeden z těch lepších filmařskýck kousků.Tom Hanks v hlavní roli předvedl, podle mě, dobrý výkon. ()

atrapa

Oproti mnoha mě film nezklamal, ani nemohl, o to se totiž postarala samotná kritiky tak vyzdvihovaná knižní předloha. Přesto všechno myslím, že toto dílo doplatilo na úspěch knihy, kdyby se jí tak strikně nedrželo možná by vše působilo trochu uvolněněji. Zároveň mě mrzí pár vynechaných informací, které nebyly sice důležité pro samotný příběh, ale byli zajímavé, možná právě to by přineslo odlehčení. Samozřejmě z historického hlediska je to blábol, ale já nejsem historička, takže tohle neřeším. A tolika schazovaný Tom Hanks je pan herec a rozhodně nebyl až tak špatný jak tu zaznívá. Tečka. Velice dobré tři hvězdičky. ()

migsee

Přenášet knihu na filmové plátno za každou cenu se vždycky nevyplácí. A někdy to nezachrání ani Tom Hanks... ()

Apoxyomenos

slusny film ktory pobavi ale nie tak velmi ako kniha ktora mala vsetko co ma mat bestseller a nemozem si pomoct hanks ako profesor historie mi nikdy nesadne ()

Bilky

Ježiš to bola kravina rozťahaná! Sorry kámo, tvoje meno tam ale padalo nadarmo X-krát, tak jeden raz navyse uz hadam prejde... Proste prepálené stopáž, nasilu gradovaný dej, potom kopec religionistických kvázifaktov ala Daniken a vysledok? NUDA! ()

AdrianaLarman

Na film jsem se upřímně těšila. Knihu jsem nečetla, protože jako u většiny filmových adaptací je jisté,že kniha je vždycky lepší, ale pro mě je hlavní, že film až tolik nezklamal. Sice jsem čekala malinko víc, ale i přes docela dlouhou stopáž, film ubíhal docela svižně. Nedočkala jsem se sice strhujících hereckých výkonů od mých oblíbenců, ale svůj účel splnili. Jean Reno v roli oddaného komisaře se mi docela líbil a Paul Bettany jako fanatický ochránce víry mě mile překvapil a předvedl hodně dobrý výkon. Film má sice i slabší místečka, ale jako celek působí dobře a 4 hvězdičky si zaslouží. ()

Unterschleif

Zopár rozpačitých okamihov a prílišná uponáhľanosť plus priemerné herecké výkony. Vždy si kladiem otázku, či by ma film nenadchol ak by som pred ním nečítal knihu. ()

BAADRAAM

Možná si tento film nezaslouží hodnocení, jaké jsem mu udělil, ale při pomyšlení, že bych měl ohodnotit výše, mi to nějaká zázračná síla nechce povolit....Četl jsem knihu, která byla jednou z nejčtenějších(zdaleka ne však nejlepších), kterou jsem kdy četl. Dan Brown sepsal dílo plné pravd, polopravd a nesmyslů, které se jen ztéží dá nafasovat do 149 minutového filmu. Proč však tento film natáčeli? Nebylo to zbytečné? Ten kdo četl knihu, bude s největší pravděpodobností zklamán. Hold fantazii se meze nekladou. Film vám již vše ukáže a to způsobí rozboření vaší pracně vybudované představy kolem příběhu. Na svou fantazii si dost lidí nenechá sáhnout. Já patřím mezi ně, proto mě tento film zklamal. ()

Emilii

Tak hele, knížka byla lepší, ale je fakt, že v roce 2006 se mi tohle zpracování líbilo!!!! Ale dneska (2010) je to jinak! No, ale "zase" proč, ne???!!! ()

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno