Film vypráví o věčném rozporu mezi rozumem a citem, o dvou podobách lásky, duchovní a tělesné, o možnosti přátelství mezi mužem a ženou, tak, jak o ní píše ve své stejnojmenné básni Robert Graves. Tvůrci přiznávají, že jeho příběh je tak trochu "červenou knihovnou", že základní téma je jakoby z románu pro služky. Avšak podle scenáristy je to jen "ironické východisko", protože životní situace filmové postavy je vážná a plyne z ní řada paradoxních situací, které jsou tragické i zábavné a inklinují k černému humoru. Režisér Hřebejk a scenárista Jarchovský tentokrát zvolili syrové vyprávění v příběhu mladé ženy, která prožívá ne příliš šťastné manželství s drsným mužem, když potká jeho andělský protiklad, staršího emigranta. Seznámí se s ním přičiněním manželovy nelegální činnosti. Zatímco muž sedí ve vězení, žena odjíždí i s dětmi a novým přítelem do Itálie. Ale vztahy nejsou jednoduché, ani jejich řešení. Po mužově propuštění z vězení a po smrti své matky se i žena s dětmi vrací domů... Vedle hlavních rolí milostného trojúhelníku v podání A. Geislerové, J. Abrháma a R. Luknára ve filmu podaly výborné výkony J. Brejchová a E. Vášáryová (matka a tchyně), kterým skvěle sekundoval J. Schmitzer (manžel hrdinčiny matky). (Česká televize)

swed

Po Horem pádem další Hřebejkův film ze současnosti a opět s velmi negativním zobrazením nynější doby. Což není na škodu a oproti všem těm hřejivým filmům, se jedná o sympatický a odvážný krok, který ale také snímku zlomil vaz. Jen málo lidí je totiž ochotna poslouchat, že současnost ve které žijeme, možná není tak růžová a že za kopečky může být lépe. Kráska v nesnázích se také obejde bez podbízivosti a humoru a jako taková není určena pro masové publikum. Je to vlastně Hřebejkovo první regulérní drama, film se opírá o silné herecké výkony a scénáristicky vybroušené postavy. Na Krásce si cením především toho, že se režisér nebál vkročit do neprobádaných vod a bylo mu jedno, co na to diváci. Nakonec mu to vyšlo. 7/10 ()

Skip

Poněkud jednoduchý příběh, který moc dramatu nenabízí, ale když se přistoupí na to, že zde nepůjde o nic velkého, tak se to dá zkouknout v pohodě a ještě se s Jiřím Schmitzerem docela dobře pobavit. ()

Aleee89

Kráska v nesnázích, který mám doma na DVD a leží mi dlouho v poličce a stále jsem se nedonutila na něj podívat. Až televize mě donutila. Typický český film. Nevím, ale připadá mi, že v poslední době jsou české filmy pořád stejné, o jednom a tom samém tématu a na jedno brdo. Asi to bude tím, že Hřebejk jich produkuje a točí tolik, stále se stejnými herci apod., tudíž se to globalizuje na celou českou tvorbu. A to potom může kapičku nudit. Tento film má ale dost kvalitní herecké obsazení a mluvím hlavně o Schmitzerovi, to, co předvedl, je jeden velký koncert. O ději se radši nebavím, prostě je to zase o českých looserech, tohle mě už nebere. Ale díky hercům se na film dívat dá. A nakonec vlastně není nejhorší. Ale vidět to znovu? Ne, děkuji. ()

Vědma

Na film jsem se dívala ve vlaku a pro ukrácení chvíle to šlo. Ale v polovině už bylo těch nesympatických postav tolik, že jsem z toho vlaku chtěla vyskočit. ()

Tygrys

Pro mě rozhodně koukatelnější než Horem Pádem a nebo taky Pupendo. Čekal jsem, že to bude horší takže tentokrát mě ale Hřebejk s Jarchovským nezklamali. Český Lev pro Jiřího Schmitzera zcela zasloužený + taky velmi povedený soundtrack bych vyzdvihl. ()

Frenegonda

V podstatě HROZNEJ FILM. Film o lidské chamtivosti, obyčejnosti, slizkosti a v neposlední řadě tuposti. Excelentní je zejména výkon Jiřího Schmitzra. Něco podobného jsem si prožil se svým nevlastním otcem takže mi jezdil při těchto dialozích mráz po zádech BRRRR. ()

Kosmik

Tento film zraje jako víno. Je potřeba jej vidět minimálně dvakrát, aby divák zaznamenal dokonalé jemné vazby mezi postavami a jejich úžasně propracované charaktery. Pozorný a naslouchající divák bude odměněn filmovým koncertem. ()

BoredSeal

Je dobře, že se Hřebejk přiklání svými filmy k současnosti, tu totiž už narůžovo malovat nemůže a ztráta paměti u haterů komunismu nehrozí. Každé připomenutí, že Češi jsou vyčuraní a bezcharakterní i dvacet let po revoluci, je v dnešní době potřeba. Jenže Kráska v nesnázích je řídká záležitost. Děj je mizernej, ve filmu se prakticky nic společenského neřeší a po letech nám akorát připomene jen, že tu kdysi byly povodně. Jinak jako vždy Hřebejkovi dělají křoví výborní herci. Díval jsem se na film, abych viděl Abrháma a Brejchovou a potěšil mě překvapivě i Schmitzer. ()

Violeta

Moje česká prvotina po několika letech. A docela nadšení, musím říct. Z principu se současným českým filmům vyhýbám - ještě nikdo mě nepřesvědčil o tom, že by stálo za to utrácet jimi čas. Takže fakt milý překvapení. ()

SonG

Český film ,který je zábavný a má hlavu a patu, to se v dněšní české kinematografii nevidí zas tak často....Schmitzer hraje na jedničku! ()

Nuala

Je mi jedno, že tento film natočil Hřebejk, jelikož poslední dobou se na jména českých tvůrců neustále nadává (už zas ten samý režisér, zas ti samí herci a zas ten samý příběh). Tenhle film se mi prostě líbil po všech stránkách a můžu říct, že na několika místech mě opravdu dojal skoro k slzám. Navíc písně Glena Hansarda nádherně dokreslily jeho atmosféru... ()

rakovnik

Zaujala mě postava Jiřího Schmitzera, naopak na vážného Jiřího Macháček jsem si ještě nezvykl. Stejně jako u "Horem pádem" na mě působí tento film rozporuplně. Hřebejkovi prostě šlo lépe přibližovat nám s vtipem léta osmdesátá. Ale řemeslně dobře odvedená práce, všechno do sebe pěkně zapadlo, jako divák jsem spokojený. Ale to nejlepší to jednoduše není. Rozhodně chválím skvěle podanou sondu do duše českých lidí a lidiček. ()

SallyZen

Myslím si, že tento snímek od Hřebejka by mohl mít lepší hodnocení. Zajímavý příběh, skvělé herecké obsazení a výkony(především Schmitzer) a hudba nebyla špatná. Tento film také dokazuje, jaká je skvělá herečka Aňa Geislerová. Ještě k tomu neodolatelně sexy. 80% ()

Aljak

Napriek mnohým priemerným ohlasom ja osobne považujem aj tento Hřebejkov film za výborný, hoci nedosahuje až také kvality ako jeho inšie filmy. No som rád, že za každým dostaneme prakticky príbeh z iného prostredia, aj keď Hřebejko-Jarchovský rukopis je jasne prítomný aj tu Každá postava vyjadruje niečo inšie - miestami s nimi sympatizujeme, inokedy odsudzujeme. Takže po tejto stránke som naozaj spokojný, aj keď tentokrát tomu chýbal nejaký lepší spád, alebo aspoň viacero zlomov v deji, ktoré by to celé nejako lepšie rozhýbali a načrtli vývoj postáv. No a nedá mi nespomenúť aj príjemnú hudbu, na ktorej sa okrem iného podieľal aj oscarový Glen Hansard. Ale ako ja osobne by som dal tomu 3 a pol hviezdičky, no v porovnaní s inšími Hřebejkovými filmami tomu proste niečo chýbalo (takže bližšie k 3*). ()

Martin741

Uz okolo roku 2005 - 2006 mi zacinalo byt coraz viac jasne, ze Hrebejk proste novodobe Pelisky alebo Musime si Pomahat proste nenatoci. A vyzera, ze mam pravdu. Teraz sa pise februar 2014 a stale kde nic, tu nic. Geislerovu milujem, ale nepodala dobry vykon, zaporne role jej idu slabsie. Luknara /Panelak/ a podobne nadhery mam na haku, akurat som cakal lepsie vykony od Brejchovej, Vasaryovej a Abrhama. A opat, dostal som jedno velke nic. Rovnako ako o nicom je cely tento film. 20 % ()

bogomira

Upřímně řečeno - já nevim. Určitě to lepší z český produkce poslední doby, ale já chci od pana Hřebejka VÍC! Těch pasáží podmalovanejch písničkama je tam snad i moc. A mimochodem: nebyla slečna Geislerovic náhodou navštívit hrudního plastickýho chirurga? Nebo mi už vizuální paměť neslouží? No jak řikám - já nevim. ()

shyster

Doufám, že toto období, kdy Hřebejk točí filmy z české současnosti, za chvilí skončí. Nevim, jak to dokáže, ale jen mě s nimi vytáčí. ()

Darabont a King opět spolu

Darabont a King opět spolu

08.02.2007

57. ročník Německého Berlinale odtajněn!

57. ročník Německého Berlinale odtajněn!

01.02.2007