Casanovu jako malého chlapce přiváží jeho matka k babičce, nechá ho u ní a sama se vydává na hereckou dráhu. Babička moc dobře ví, co ji táhne pryč. Je to touha po milostných dobrodružstvích. Casanova dospěje v muže a zřejmě po matce i ve velkého milovníka. Jednoho dne je pronásledován inkvizicí za své smilstvo a má být oběšen. Pomůže mu sám kníže, ale klade si podmínku. Buď se ožení, nebo bude vykázán z Benátek. Casanova se zasnoubí s panensky čistou Victorií, vzápětí se však setkává s krásnou, bystrou a inteligentní Franceskou. Zamiloval se do jediné ženy, která odolala jeho šarmu a odmítla jeho milostné nabídky. Aby získal její srdce, musí se pokusit dokázat, že je mužem hodným jejích milostných ideálů. (TV Nova)

Kaucuk

Milá romantická komedie s výbornými herci (Siennu hold můžu a J. Irons potěší v každym filmu). Když se venku zatáhne a rozprší tak stačí do přehrávače hodit Casanovu a stává se z hnusného odpoledne odpoledne prosluněné, ač je to pouze jenom jako. ()

vera27

Historický film u kterého bych nečekala, že se mi tak zalíbí. Bylo to roztomilé, vtipné a romantické. K tomu krásné kostýmy, město a hudba. Heath Ledger tu byl okouzlující v podání Casanovi, není se čemu divit že každá holka mu padne k nohám pro jeho eleganci a vtip. ()

AloeB

Roztomilá a zábavná taškařice s roztomilým a zábavným Heathem Ledgerem, která ačkoliv si s životem Giacoma Casanovy dělá co chce, nikterak nevadí, že film neadaptuje jeho paměti a namísto toho využívá pověsti legendárního svůdníka jen jako kulisu pro vlastní výborně fungující příběh, který sice skončí naprostou šílenou fraškou ale čert to vem, víc Benátek, podvodů, kulišáren, žen a Casanovy. S odstupem času si jde všimnout trochu méně spravedlivého podtónu snímku, kdy se celý zaměřuje na zpočátku arogantního, sobeckého a trochu sexistického Casanovy a má postupně sledovat jeho cestu k tomu stát se progresivním chlapcem, který si zaslouží krásnou a nedobytnou Francescu. A byť je zcela pochopitelné, proč takového floutka zaujala právě silná a nezávislá feministka, mám velký problém s tím, že snímek zcela přiznaně podporuje cestu očisty svého protagonisty a záměrně ignoruje fakt, že Paprizzio již dávno progresivní je, protože dle narativu snímku se ošklivý tlustý obchodník ke krásné dívce nehodí a je třeba aby nevychovaný avšak pohledný hajzlík vykonal svoji cestu ke spáse a zasloužil si ji, zatímco sádelníka alibisticky nechají její matce. Upřímně, byl bych nerad, kdyby to skončilo jinak, ale jde pro mě o trošku dvojí metr, zvlášť ve filmu, kdy má hlavní love interest úplně jiné priority než šarm. Nebo nemá? A jasně, nejde o biografii, jde o takřka divadelní hru o mnohovrstevných záměnách identit, dokonce ani ten Casanova tam není pravý Casanova. To ale beru jako autorskou licenci k možnosti ukázat Giacomovy Benátky jako píkareskní město prodchnuté atmosférou svobodomyslnosti. Není to Felliniho Casanova, ale je to pěkné. ()

Razzor_82

"My jsme katolická církev. My můžeme   všechno.“  Ztřeštěná adaptace nejznámějšího svůdníka žen. Zasazeno do prostředí malebných Benátek. Perfektní herecký casting. Heath Ledger se svým šibalským úsměvem a půvabná Sienna Miller k sobě báječně ladí. Propletená dějová linka nabídne zajímavé rozuzlení. Pobavil mě vkusný humor. Na konci do sebe vše hezky zapadne jako ozubená kolečka. Vše zabaleno v příjemném romantickém hávu. Za nebožtíka Heatha musím dát tu poslední hvězdu navíc. Byl to u mě prostě pan herec. 9/10 ()

MilesTeg

Osvěžující, vtipná, příjemná a zábavná podívaná se spoustou záměn osob, jako kdyby ji napsal Shakespeare, ovšem pod kuratelou hollywoodských producentů. Chytrá oddechovka. ()

Dovlatovka

Čekala jsem větší švih a tempo. Bylo to až moc ucelené, logické a uhlazené. Heath Ledger umí být přitažlivý a zábavný, ale třeba Jeremy Irons zůstal na půl cesty mezi karikaturou a skutečně zahranou postavou...jako celý film. Možná to chtělo akčnější režii, Hallstrom je prostě víc na duši než na legraci. ()

haWranka

Tohle byl film, ve kterém jsem si naplno uvědomila, že Heath Ledger je výbornej herec. Později jsem se o tom samozřejmě přesvědčila ještě mockrát, ale o to tu nejde. Jde o to, že tohle je prostě krásnej film plnej hravosti a lehkosti. A ukázka skvělý režie, samozřejmě. (Ještě bych chtěla poradit, že pokud budete mít možnost originálního znění, rozhodně ho upřednostněte před dabingem. Nic proti Dejdarovi, ale tohle... prostě ne...) ()

Louie

Taková slátaninka všeho možnýho. Sice jsem to viděl včera večer, ale jediný co si pamatuju jsou ty pupkatý sochy na lodi obchodníka se sádlem :-)) ()

ecis

Velmi pohodova vtipna rozpravka o Casanove. Velmi farebne, mile pozeratelne - oddychovka na nedelu. Bez Jeremsa Ironsa a Oliviera Platta by tento film v polovici asi presiel do sterotypu, ale vdaka bohu to sa nestalo. Pre opustene a romanticke zenske duse asi aj 5 hviezdiciek. Skoda toho akcno-americkeho zaveru. ()

Tyna31

Velmi milý a okouzlující snímek:)místy velmi vtipné..,,Přinesl jsem prase....´´ :D film, na který se vždycky zase ráda podívám. ()

E lan

Lehká komedie s výborný Ledgerem, kterému jsem po jeho smrti nějak přišel na chuť. Několik scén je ve filmu komediálně vyšperkovaných do posledního detailu. Tenhle film stojí za to vidět. ()

Elenor

Vlastně to byl velice příjemný snímek...shakespearovský duch, převlíkačky, slovní přestřelky, krásná výprava... Upřímně řečeno, čekala jsem víc (hlavně co se scénáře týče, např. závěr mi přišel zbytečně roztahaný a přitom neefektní), ale za Heatha Ledgera (R.I.P.), Siennu Miller a roztomilého Charlieho Coxe se přikláním ke čtyřem hvězdičkám. ()

AntiasKing

Film má dost dobré tempo, hlavně prvních 10 minut a pak karneval ke konci. Nebyly tam žádné vtipy roku, bylo tam více mírně nadprůměrně vtipných okamžiků. Když se něco takového přidá do normálního filmu, tak to ten film hned oživí a divák co ho to nebaví hned zbystří. Navíc parádní prostředí, kde je vám film hned bližší. Ledger se do role fakt skvěle hodil a Irons byl tež srandovní. 80% ()

Oonika

Trochu mě zklamalo, že se jsem se vlastně nedozvěděla nic z jeho opravdového života, nic z historie, ale když na to zapomenu, tak to byla výborná podívaná a důkaz, že Heath Leger byl vážně špička! ()

Petulka88

Příjemné osvěžení v záplavě všemožných nenápaditých romantických komedií, které navíc disponuje kvalitním hereckým obsazením ()

josieaddms

U takových historických komediích se vždycky otřásám trapností. Nechápu co všichni vidí na Heathu Ledgerovi! Vždyť není vůbec hezký! To samé si myslím o Sienně Miller která dokonce byla ještě herecky strašně trapná, a nezvládnutá. Celkově jsem čekala trošku vyšší úroveň filmu. Ale tak, já si celkově nepotrpím na to, když se Američané pouští do zfilmovávání historických předloh. Sice tohle má Švédského režiséra, a podle mě docela technicky vyspělého, ovšem jako celek jim z toho vyšla celkem špatně obsazená fraška. Jeremy Irons a Oliver Platt jsou pro toto nařčení výjimkou, ovšem zbytek.... Nepřišlo mi to navíc ani trochu vtipné. Hudba mě nijak nebavila, výprava, kostýmy, nebo rádoby kouzlo Benátek taky ne. Navíc mi bylo jasné už od začátku jak to skončí. Takže pro mě jednou a dost. ()

bono22vox

Kupodivu průměrný Ledger ale zato 100% Irons a Platt... reziser ze sebe mohl vymackat vic, i přesto jde o svižný karnevalový taneček benátskými ulicemi... ()