Casanovu jako malého chlapce přiváží jeho matka k babičce, nechá ho u ní a sama se vydává na hereckou dráhu. Babička moc dobře ví, co ji táhne pryč. Je to touha po milostných dobrodružstvích. Casanova dospěje v muže a zřejmě po matce i ve velkého milovníka. Jednoho dne je pronásledován inkvizicí za své smilstvo a má být oběšen. Pomůže mu sám kníže, ale klade si podmínku. Buď se ožení, nebo bude vykázán z Benátek. Casanova se zasnoubí s panensky čistou Victorií, vzápětí se však setkává s krásnou, bystrou a inteligentní Franceskou. Zamiloval se do jediné ženy, která odolala jeho šarmu a odmítla jeho milostné nabídky. Aby získal její srdce, musí se pokusit dokázat, že je mužem hodným jejích milostných ideálů. (TV Nova)

jane1106

Na mého oblíbeného Hallströma opravdu překvapivý žánr, se kterým se ovšem popasoval skvěle - a já se bavila nad všechna očekávání. Uchvacující barevnou krásu Benátek podtrhuje bohatá výprava a rozverná dobově laděná Desplatova hudba. Ledger v hlavní roli zrovna neoslňuje a Sienna plátno spíše zdobí svým vzhledem, ale ve vedlejších rolích už je to jiné kafe - inkvizitor Jeremy Irons je stejně slizký jako zábavný, nejlepší a nejvtipnější postavu ovšem doslova "vyžral" tlouštík Oliver Platt, který svým nevšedním šarmem hravě strčil do kapsy i veleslavného svůdce. ()

Alex

Kostýmní poměrně zajímavý příběh s nevyužitým potenciálem, ale úžasným závěrem. Celé je to téměř k nepřečkání, ale těch deset či patnáct minut v závěru je jako vystřižené ze ztřeštěné komedie. Za zajímavý námět jedna hvězda, za ten závěr další - bohužel na víc to nevidím. ()

tyna97

Výborný historický romantický film se skvělým prostředím, hudbou a obsazením, mám prostě slabost pro ty Heathovy oči.. ()

inachisio

Zpočátku mě velice často napadala otázka, proč se na tu kravinu koukám, ale a přibývajícími vtipnými scénami jsem se odhodlala dokoukat ji až do konce. Téma mě sice nezaujalo a zpracování jen částmi, přesto bych tento dnímek nazvala oddechovou, veselou a především vtipnou komedií ()

tragos

Oddechovka, která je tak akorát zábavná a tak akorát romantická, aby přesně zapadla do škatulky "Kdo viděl, nemá čeho litovat, kdo neviděl, je na tom úplně stejně." Je jasné, že celý štáb musel brát natáčení jako dovolenou a tuhle atmosféru přenáší i na publikum. Herci se tentokrát nepřetrhli, za zmínku stojí jen Jeremy Irons a Lena Olin, která je rozhodně přitažlivější než její filmová dcera. Možná nejslabší Hallstromův film. ||| Asi neřeknu nic nového, ale prostě mi to nedá :) Zachycení atmosféry Benátek nemá chybu. ()

Gedes

Musim říct, že film se mi opravdu líbil i když ze začátku jsem byla trochu zmatená, kdo je vlastně kdo. Ale takovy maji být filmy o Casanovi v prostředí Benátek, trochu chaotické. Nechyběl humor, napětí a neočekavané udalosti a závěr byl opravdu brilantní. ()

Puol

Pohodová prechádzka Benátkami, plná jemného humoru prameniaceho prevažne zo zámeny totožností. Herci formátu Jeremy Irons, ale i Olivera Platta si svoje party doslova užívali. Celkom mi tu sadla aj Sienna Miller, akurát ten Casanova v podaní Heath Ledgera... ()

*Colorado

Milé, úsměvné a i vtipné. Především Jeremy Irons, Oliver Platt a Omid Djalili mě bavili celý film, a proto jsem ochoten odpustit tu scénu s balónem :) ()

gogoroxy

Naprosto ubohé ztvárnění Casanovy, nemluvě o zprznění jeho charismatu a osobnosti v podání tentokrát (ne však výjjimečně) nudného Heatha Ledgera. Tento film nemá s Casanovou nic společného, a je to jedno z největších zklamání v dějinách filmografie, přinejmenším tedy pro mě. Příběh Casanovy mě uchvacuje už po několik let, hříšný, vychytralý milovník mě tak fascinoval, že jsem ho viděla ne v jednom ztvárnění, ať už filmovém nebo knižním, v tomto snímku byla však inspirace příběhem Giacomo Casanovy naprosto promarněna a zostuzena. Třešničkou na dortu byla Sienna Miller, nejnudnější a nejobyčejnější herečka z hollywoodu obsazená v hlavní roli, coby jediná žena která získala srdce nezkrotného svůdce. Je mi zle... Pokud by film neodkazoval na již zmíněného Giacoma byl to podprůměrný snímek, který by nestál za povšimnutí. Zatím nejlepším zobrazením Casanovy byl snímek z roku 2002 s názvem Mladý Casanova, který společně s hlavním hercem Stefanem Accorsim, a jeho šibalsky drzým úsměvem byl pro mě o proti této hrůze geniální. ()

MickeyStuma

Slavný svůdník Giacomo Casanova se snaží objevit skutečný smysl lásky poté, co se mu nepovede, lidově řečeno, sbalit benátskou ženu Francesku. Tak to zní zajímavě. Zajímavý je i film jako takový. Z celého konceptu září svěží atmosféra a volnost. Kostýmní snímek s patřičnou rokokovou výpravou každým filmovým okénkem doslova září. Žádná dramatizace, žádné napětí, žádné lecjaké milostné etudy hodné červené knihovny. Pouze jednoduchý volný příběh plný radosti a úsměvů, které nezaženou ani očekávané intriky, jak se na takový příběh sluší a patří. Takový Jeremy Irons v roli inkvizitora skutečně hrůzu nebudí. Zkrátka a dobře, jedná se o vyprávění jedné Casanovy životní etudy satirickou zábavnou formou v dobrodružně romantickém hávu. Stylem zpracování se snímek dá porovnat třeba s francouzskou klasikou Černý Tulipán (1964) a mnohými dalšími, které natočil např. Jean Marais.  Casanovu si střihl Heath Ledger a nedá se říct, že by byl ve své roli nesympatický. Naopak. Která ze současných dam by mu odolala jako zmíněná Francesca? ()

Miki68

Lasse Hallström je můj velmi oblíbený režisér, Jeremy Irons zase oblíbený herec, hudbu barokních klasiků mám taky rád, tak proč se mi ten film nelíbil? Fakt nevím... Pořád se mi do paměti vtíral Markýz de Bois Dorré... ()

Blaogranas

No, tak tohle mělo k serióznímu dramatu hodně daleko. Podlehl jsem vábení zdejšího hodnocení a dnes již zesnulé osoby Heatha Ledgera, ale musím říct, že žádná sláva. Celý film byl zábavný asi tak, jak loutková divadla během něj (to ovšem není přehnaně negativní kritika). Byl také bohužel poměrně čitelný a v paměti také dlohou nepřetrvá, takže si zaslouží tak 3*. ()

Yomega

Nevadilo by mě, že je to klišé nejhrubšího zrna, nevadilo by mě, že od začátku vím jak to dopadne. Ovšem muselo by to být občas vtipné, občas napínavé a celkově zábavné, jo a mezi hlavní romantickou dvojicí by musela fungovat chemie. Tady jsem nenašel ani jedno. Trapná rádoby vtipná rodinná blbost na nedělní odpoledne, ale i to se dá strávit mnohem příjemněji. Jednu hvězdičku pouze za dobré herce a pěkně udělané Benátky. ()