Casanovu jako malého chlapce přiváží jeho matka k babičce, nechá ho u ní a sama se vydává na hereckou dráhu. Babička moc dobře ví, co ji táhne pryč. Je to touha po milostných dobrodružstvích. Casanova dospěje v muže a zřejmě po matce i ve velkého milovníka. Jednoho dne je pronásledován inkvizicí za své smilstvo a má být oběšen. Pomůže mu sám kníže, ale klade si podmínku. Buď se ožení, nebo bude vykázán z Benátek. Casanova se zasnoubí s panensky čistou Victorií, vzápětí se však setkává s krásnou, bystrou a inteligentní Franceskou. Zamiloval se do jediné ženy, která odolala jeho šarmu a odmítla jeho milostné nabídky. Aby získal její srdce, musí se pokusit dokázat, že je mužem hodným jejích milostných ideálů. (TV Nova)

BeeEsh

Řekla bych, že nejzdařilejší zpracování velice hektického příběhu největšího svůdníka všech dob. Heath Ledger je v roli naprosto k sežrání, nechybí mnoho vtipných scén spolu s perfektními soundtracky A. Desplata. Líbí se mi klasická hudba a tahle se ke Casanovovi vyloženě hodila. Velice mě potěšil i Oliver Platt, který byl svou postavou Pietra vtipný takřka celou dobu. Tento film je, ačkoliv tématikou historicky pojat, vtipný, s nádherným okolím Benátek fascinující a hlavně díky Ledgera nezapomenutelný. ()

Wooke

Ja som sa na tomto filme nesmierne nasmial. Videl som ho dva krát a prvý krát som ešte nepoznal Heatha a tak som kukal, že "aha, aký vtipný herec". Ale obľúbil som si ho už tu. Celkovo veľmi dobrá komédia. ()

l.enik.c

Výborná, šílená, historická, romantická komedie. Pohodová záležitost, kterou však není radno sledovat jen tak na půl oka, protože by se člověk mohl poměrně snadno ztratit ve spletitém ději. Kdo nečeká historicky přesný snímek, nemůže být zklamán (a to jsem zjistila, že věci, které se zdají na první pohled jako nesmysl (viz. něco na způsob slunečních brýlí či horkovzdušný balón) zas takový nesmysl nejsou). Heath Ledger naprosto úžasný jako vždy, ne hezká tvářička, ale především neskutečné charisma, co dělá Casanovu Casanovou. Nevadí mi ani naprosto za vlasy přitažená závěrečná akční scéna, kdy všichni hlavní hrdinové běhají po Benátkách, protože celý film je tak trochu přitažený za vlasy, ale přesto skvělý! Hned bych si zajela do Benátek :-) Jo a taky pěkná hudba, která dodává tu správnou atmosféru. ()

subic

Slušná kostýmovka a slušný Heath Ledger, příběh celkem nuda. Tohle není film, na který bych se rád podíval znovu, až ho budou někdy opakovat. 55% ()

cinema_cz

Největším problémem Casanovy je v tom, že do sebe jako houba nasákl všechno, co šlo okolo, a přitom si nepohlídal to základní. Postav, záměn, převleků a point je v něm víc, než jeden film dokáže unést, na druhé straně to základní, láska mezi Casanovou a Francescou, působí v nejlepším případě vlažným dojmem. 60 % (Jaroslav Sedláček, Ci 03/2006, str. 44) ()

PlysovyMacko

Príbeh založený na zámene osôb mi pripomínal niečo od Shakespearea. Samotný Casanova ale nemá šarm ani žiadnu iskru. Film začne nudne,  aby sa na konci zmenil na totálny chaos. Výprava aj kostýmy krásne. ()

MaxPower

Nuda, nuda, hrozná nůda. Dal bych odpad, ale za atmosféru Benátek dávám 20%. Ten film nemá nic zajímavého. Není to ani komedie, ani drama a už vůbec to není romantické. Naprostá ztráta času. Nechápu proč sem se díval až do konce. ()

missaak

bezva film na kterej se da jit dobre s holkou:) ma to spad a dokonce i humor vazne se to dalo "pohollywoodstit" i hur... ()

Chladek

Toto nové zpracování života nejslavnějšího svůdníka všech dobje bezesporu nejlepší. Co čekat, když se toho chytne Hollywood, dodá skvělé herce, udělá velkou výpravu. Toto ale není klasický megatrhák. Je to pěkná romantická komedie o lásce. Vynikající chameleon Ledger se nyní objevil jako smilník po boku oskarem oceněného Jeremyho Ironse a Olivera Platta. Myslím, že každý výše uvedený herec má na kvalitě tohoto snímku svůj podíl. ()

Peters18

Az necekane prijemna podivana. presne ten typ filmu od kteryho jsem vubec nic necekal a jen jsem nahodou zabrouzdal na HBO a tojle stalo za to ()

Miloško

Zo začiatku docela nudné, potom sa to rozbehlo.Je to humorný pohľad na legendu zvodcov žien-Casanovu. Taká zábavná,romantická oddychovka s dobrým H.Ledgerom,sexi Siennou Miller a skvelým komickým inkvizitorom Puccim v podaní Jeremy Ironsa. Pozadie Benátok, kostými,dobová hudba , to všetko je tu velmi pekné.... ()

TomasB

Zdejsi komentare me namlsaly pro skvelou podivanou se slabsim zacatkem a brilantnim koncem. Chyba. Nudny zacatek neni nahrazen nicim a pomalu se preleva do nudneho konce. ()

Paladin25

Tak pán Ledger už v tomto filme ukázal že je to skvelý herec. Film má veľmi slušné tempo a vlastne všetko v ňom funguje tak ako by malo. ()

Dextwer

Úsměvný a sympatický Heath Ledger, až mi z toho běhal mráz po zádech, když jsem si uvědomoval, že zemřel na předávkování léky a trpěl psychickými potížemi. Každopádně film je velmi příjemně natočen a Heath Ledger a Sienna Miller jsou zde opravdu okouzlující. Zajímavosti: * Skutečný Giacomo Giovanni Casanova (1725 – 1798) procestoval všechna významná města své doby a napsal kupříkladu knihy „Dějiny polského povstání“. Známějšími jsou však jeho „Paměti o patnácti svazcích“, které podávají podrobný obraz života v období rokoka * Tvůrci vybírali původně z adeptů ve věku 30-50 let. Chtěli, aby představitel hlavní role působil dojmem, že má již něco za sebou a miloval spoustu žen. Přesto, když Heath vešel do místnosti, věděli, že je ten pravý. Moje hodnocení: 80 % ()

moviefan4

Ledger ako Casanova? O áno ten chlape je ozajstný talent, lebo dokáže zahrať každú svoju úlohu tak aby bola nezabudnutelná(Joker a pod.)Film mal super atmosféru, dobré herecké obsadenie a super scénar. Komédia a romantika tu náramne spolu hrali krásnu hru a tak tvorili dokonalý celok skvele natočneje romantickéj komédie. Takéto komédie nievždy výjdu na jednotku, ale tu tomu tak naozaj bolo. Casanova fičal naozaj ukážkovo a vo velkej časi to bolo kôli dobrému hereckému obsadeniu. S radosťou niekedy tento film zopakujem. ()

JHappy

Dobrý film který má prostě hrozný konec. Záčátek i prostřední část filmu se tváří že to bude super film a minimálně čtyři hvězdičky. Bohužel konec je příšerný a co celou dobu stavět během pár minut zničil. ()

Lipps...

Heath Ledger se pro tuhle roli narodil. Nejenže je k nakousnutí, ale i dostatečně vtipný a Charlie Cox skvěle všechno osvěžil. Navíc poněkud neočekávaný konec dost mile překvapí. ()