Casanovu jako malého chlapce přiváží jeho matka k babičce, nechá ho u ní a sama se vydává na hereckou dráhu. Babička moc dobře ví, co ji táhne pryč. Je to touha po milostných dobrodružstvích. Casanova dospěje v muže a zřejmě po matce i ve velkého milovníka. Jednoho dne je pronásledován inkvizicí za své smilstvo a má být oběšen. Pomůže mu sám kníže, ale klade si podmínku. Buď se ožení, nebo bude vykázán z Benátek. Casanova se zasnoubí s panensky čistou Victorií, vzápětí se však setkává s krásnou, bystrou a inteligentní Franceskou. Zamiloval se do jediné ženy, která odolala jeho šarmu a odmítla jeho milostné nabídky. Aby získal její srdce, musí se pokusit dokázat, že je mužem hodným jejích milostných ideálů. (TV Nova)

GoldHair

Miluju filmy, které se odehrávají v historickém období! Vůbec jsem nečekala, že bude mít komedie v ději tak vysoký podíl. Vážně jsem se smála... Heath Ledger zahrál Casanovu vynikajícně! Tyhle role mu sluší, škoda, že už si v žádném filmu nikdy nezahraje... "Zdá se, že se mi dvoříte Seňore Salvato, mám se stát dalším zářezem na vaší posteli?" 5* ()

shifter

Asi to najslabsie, co som kedy od Hallstroma videl. Vyber Ledgera do hlavnej ulohy bol chybou. Slavna campanila na namesti sv. Marka sa v niekolkych zaberoch ocitla na nespravnom mieste. Oliver Platt bol vsak vynikajuci, jeho prichodom na scenu sa dojem z filmu rapidne zlepsil. ()

Boo

Skvělý film na špatný den, když už nemáte sílu přemýšlet. Film stojí na skvělém obsazení. A když se objevil na plátně Jeremy Irons, tak jsem myslela, že bude hrát silně zápornou roli. Bylo to velké překvapení že hraje hloupého zpomaleného staříka. Ti co upřednostňují silný příběh se spoustou překvapivých odhalení a nečekaných zápletek se ale musí spokojit s velice slabým příběhem. ()

Lichty

Ač to nečekal takřka nikdo, vypravěč vážných témat, Lasse Hallström, vytvořil svěží, vtipný a neobyčejně zábavný film s originální zápletkou a spoustou dobrých hlášek. Heath Ledger navíc táhne film hodnosti mistra a Casanovu tím povýšil téměř na plný počet hvězdiček. Chválím i hudbu a dokonalé kostýmy! ()

fojtas

opravdu povedena taskarice...a ve svetle poslednich udalosti s ledgerem i do jiste miry nostalgicka - to byl on casanova - to byl on heath ledger.oba zustanou v nasich vzpominkach nejak zapsani. ()

Giacomo

Svěží, rozverné, milé a především zábavné.. I když herecké výkony jsou pouze průměrné, tak dějově jsem se bavil až do konce. ()

nenulinka

nejsem sice moc na romantické komedie, ale tahle vtipná romantická dobovka mě hrozně baví!! Sympatické duo Heath a Sienna jsou uplně skvělí, moc se ksobě hodí...vedlejší postavy mají šmrnc a vtip...všechno podtrhují ještě krásné kostýmy, dynamický příběh filmu a samozřejmě jedinečné Benátky.. ()

Zajija

Příjemná podívaná. Příběh Casanovi v hlavní roli s Heathem Ledgerem mě mile překvapil. Čekal sem že to bude další romanický blábol, ale kouzlo filmového umění, kterým Ledger oplíval je úžasné. Každý hledá svojí ideální lásku a i proslulí proutník Giacomo Casanova jí nakonec našel v Francesce Bruni (Sienna Miller). **** jednoznačně. ()

apollines

Casanova, milovník žen... A právě v tomhle filmu jej dostanete. Co stránka, to jedna žena... již píši 1000cí stránku.. Heath zde projevil šarm, statečnost a hlavně důvtip při vymanutí se již několikáté popravě. Ideální romantická komedie zasazená v prostředí benátek, s příjemným obsazením a milostnou zápletkou, ze které vzplane ikona pro další generace .. ()

Izz

Jeden z nejzajímavějších kostýmních filmů posledních let,šmrncnutý kapkou odlehčené ironie a navrch ozdoben pěkným vizuálem a skvělými herci.Casanova je fajn film,navíc představuje v Hallströmově tvorbě malou výhybku,za kterou jsem velmi vděčná. ()

SONY_

Uf, tak to bylo něco hrozného. Musel jsem tomu dát druhý pokus, abych to dokoukal dokonce a moc jsem si nepomohl. Celý film jsem si vlastně říkal, na co to vlastně koukám a po skončení filmu jsem sice film vytáhl z odpadu, který popeláři ještě nevyvezli, ale ta jedna hvězdička také neznamená to, že se na to ještě někdy kouknu, to by muselo být omylem. A také mě zajímá, co na tom ostatní vidí, já nic. Možná to bude tím, že nemusím filmy z téhle doby, bílé paruky apod./10%/ ()

unrocker

Ze začátku je tahle dospělácká pohádka celkem o ničem ale ve druhé části se z toho vyklubce celkem pěkně udělaná pohádková komedie... i když musím vytknout trochu více počítačových animací ale s tím se asi už v dnešní době udělat nemůže... :((( jinak se mi to líbilo až na to že mohli vybrat trochu pěknější a více sexy ženskou tato Sienna Miller mě nějak moc nebrala jako svůdnice CASANOVI... :))) ()

Fanak

Nenáročná kostýmní podívaná v hezkých kulisách s příjemnou hudbou a vcelku zábavným dějem. Vkusně pobaví, ale nezanechá hlubší stopy. Prostě mezi průměrem mírný nadprůměr. Ale směle doporučím jako příjemnou relaxaci po náročném dni. ()

princesofpersia

Mnohem, mnohem lepší než Zorro (ikdyž ani moc nechápu, co mě vede k tomu je porovnávat). Ledger mi přišel zábavný, vtipný a moc hezký :) Benátky jsou vážně nádherné k tomu příjemná hudba, romantika ze které mi nebylo špatně a máme tu dobrodružný film, který mi v pohodě stačí na 4*. ()

BeeEsh

Řekla bych, že nejzdařilejší zpracování velice hektického příběhu největšího svůdníka všech dob. Heath Ledger je v roli naprosto k sežrání, nechybí mnoho vtipných scén spolu s perfektními soundtracky A. Desplata. Líbí se mi klasická hudba a tahle se ke Casanovovi vyloženě hodila. Velice mě potěšil i Oliver Platt, který byl svou postavou Pietra vtipný takřka celou dobu. Tento film je, ačkoliv tématikou historicky pojat, vtipný, s nádherným okolím Benátek fascinující a hlavně díky Ledgera nezapomenutelný. ()