Space Jam

• USA Space Jam (více)

Jeho Veličenstvo a Jeho Králičenstvo - to je ale tým! Michael Jordan střílí, Bugs Bunny přihrává a celá kavalkáda hvězd z kreslených filmů Looney Tunes zaplavuje Space Jam. Parta Tune Squad vyzve Nerdlucky na basketbalový zápas, ve kterém se má rozhodnout, zda Looney Tunes zůstanou tady... nebo se stanou pouhou atrakcí ve vzdálené galaxii. Nerdluckové jsou ve výhodě, protože mají strašlivou tajnou zbraň - ukradli totiž umění největším hvězdám Národní basketbalové ligy jako Charles Barkley a Patrick Ewing. Ale to ještě není všechno, lidičky. Tune Squad má taky tajnou zbraň. A tou je ten nejlepší hráč na světě a v celém vesmíru! (Warner Home Video CZ)

Saul_Hudson10

Pro mě srdeční záležitost. Jeden čas jsem se na Space Jam díval skoro každý den. Objektivně na pět hvězd asi není, ale já si prostě nemůžu pomoci... ()

Renie42

Od malička mám ráda Looney Tunes, Bugse a spol. a tenhle film, ve kterým se prolíná živé a kreslené, to nemá chybu. Hodnotím i z nostalgie, Michalel Jordan byl v tom filmu u mě až na druhým místě. A první písnička ve filmu I believe I can fly, tu mám moc ráda. ()

rob_troy

Michael Jordan ve filmu spojeným s looney toonsákama. Film nejvíce potěší malé diváky - věkově, ale občas i někoho staršího. ()

Jerrysus

Vážně dobré spojení oblíbených postaviček Looney Tunes s hraným filmem, jehož hlavní postavou je vysloužilá basketbalová hvězda Michael Jordan. Osobně moc basketbal nemusím a nikdy jsem ho nevyhledával, ale tenhle film umí tak báječně zaujmout a pobavit (samozdřejmě ty mladší diváky), že se brzy stal mým oblíbeným. Konec konců Jordan nehrál špatně a Bugs Bunny a spol. byli také dobří, ale možná jim více sluší 10 minutová metráž, kde se vyskytují jenom oni. ()

BernyLM

Bylo mi 8 let, když jsem SJ viděl poprvé. Bugs i Michael byly mými idoly té doby, a Warner Bros. je dali takhle dohromady. Nevěděl jsem jak je to možné, o green screen jsem neměl ani potuchy a byl to pro mě jeden z největších filmových zážitků v dětství. Ten pocit se ve mně uchoval a ani dnes nedám na SJ dopustit. Tady prostě nemůžu být oběktivní, takže se jen pohodlně usadím, zapnu tv a na malý moment se snažim věřit v to, co 8 letech jsem bral jako samozřejmnost. ()

Johniii

Jako dítěti se mi to vcelku líbilo ale asi jen z toho důvodu, že to bylo poprvé co jsem viděl animaci spojenou s hraným projevem. Ale 3 si to určo zaslouží ;-) ()

RigorMortis

Dve hviezdičky z nostalgie. Inak (ne)sympatický mix živých basketbalistov a animovanej zveri. Ako špuntovi sa mi tento film páčil, no keď ho hodnotím s odstupom, je to lepší podpriiemer. ()

DominoTempus odpad!

Tento snímek dělá špatné jméno nejen postavičká Looney Toones, ale i Michaelu Jordanovi a dost možná i basketbalu. Nebylo tam ani nic vyloženě vtipného, snad kromě krátkých interakcí Looney Toones, které dostali celkového prostoru na plátně asi tak patnáct vteřin. Trochu jsem doufal, že by to mohlo spadat do "so bad it's good" kategorie, ale není tomu tak z jednoho prostého důvodu: Je to STRAŠNÁ NUDA. Absolutní kondenzace nudy. Nuda kam se podíváš. Nuda, nuda, nuda. Nezábavný, nudný, nevtipný. (P.S.: Co tam ku**a dělal Bill Murray?!) ()

Hemlock

Jako malej capart jsem na tomto filmu ujížděl a velkou měrou se zasloužil o to, že mám basket stále rád. Air MJ sice není nadaný herec, ale svým zápalem pro hru dokáže vyhecovat k maximálnímu výkonu i animované postavy, takže i mé hodnocení bude maximální - dávám nostalgický čtverec a tuším, že se k filmu určitě ještě někdy s chutí vrátím. ()

Mkartaylas56

Nikdy jsem nesledoval basketbal, nikdy jsem nebyl nějaký extra fanoušek Looney Tunes a navíc nejsem ani dítě. Co si budem, do cílovky nespadám a asi i proto jsem si Space Jam příliš neužil. Každopádně mu rozhodně nemohu upřít originální pojetí, hravou a živelnou animaci nebo fajn soundtrack. Jinak věci jako herecké výkony či dětinský humor, které očividně štvaly spoustu lidí, mě osobně nijak zvlášť neiritovaly a to by se dalo říci i o celém filmu. Ničím mě neurazil, koneckonců originálně pojatých animáků se vždycky rád nasytím, ale více, než čistě průměrné hodnocení mu určitě dát nemohu. 50% ()

Blazkowicz

Mix kresleného filmu a basketbalu. Výsledek je nic moc, protože ani basket a ani Looney Tunes (kromě Taze) moc nemusím. Michael Jordan navíc moc herectví nepobral. Naštěstí je to ideálně krátké, takže to skončilo dřív, než jsem stihl dát horší hodnocení. 3-* ()

(fjw)

Animované scény byli zábavné, prostě Looney Tunes:) Ale hrané, to je mizérie. Jordan prostě hrát neumí, ale potěší role Billyho Murraye:) Jinak oddychový film. ()

MartyMcFly89

Jako malý jsem měl POGy s postavičkami ze Space Jamu. V době vydání to bylo docela dosti oblíbené a mě to zasáhlo. Normálně je ten film tak na 3-4 hvězdy, já dám čtyři ()

sirrgulo

Tak když už jsem neměl možnost vidět MJ v normálním zápase, byď třeba v televizi tak sem si užil alespoň jeho výkon proti animákům. Jestli jsem se bavil? Ale jo a dobře, jen je to pár let zpátky. Nadruhou stranu už tenkrát mě otravovala Jordanova smeč od půlky. To bylo až nechutný. ()

Bratr

Ačkoliv miluju Michaela Jordana a postavičky od Warnerů, tohle je prostě blábol. Tudíž dávám jednu hvězdu za přítomnost Michaela a druhou za přítomnost Tasmánského čerta. ()

O čem bude druhý Space Jam?

O čem bude druhý Space Jam?

22.10.2020

Na Twitter před pár dny unikla synopse pokračování Space Jamu, v němž legendárního Michaela Jordana nahradí basketbalista LeBron James. A zdá se, že filmové pokračování populární hrané i částečně… (více)

Druhý Space Jam má zelenou

Druhý Space Jam má zelenou

20.09.2018

Dvojka basketbalové komedie Space Jam se oficiálně hýbe kupředu. V hlavní roli vystřídá Michaela Jordana basketbalista LeBron James, asi nejzajímavější to ovšem je na producentské židli. Tam totiž… (více)

Space Jam 2 našlo režiséra

Space Jam 2 našlo režiséra

09.08.2018

Pokračování basketbalové komedie Space Jam, ve které se v roce 1996 objevil v hlavní roli legendární Michael Jordan, zdá se našlo režiséra. Studio Warner Bros. momentálně jedná s Terencem Nancem (An… (více)

Justin Lin natočí Space Jam 2?

Justin Lin natočí Space Jam 2?

03.05.2016

Basketbalová komedie, v níž se kreslení hrdinové od Looney Tunes spojili s Michaelem Jordanem, aby napráskali zlým mimozemšťanům, se dočká pokračování. Kdekdo si myslel, že je druhý Space Jam jen… (více)