Space Jam

• USA Space Jam (více)

Jeho Veličenstvo a Jeho Králičenstvo - to je ale tým! Michael Jordan střílí, Bugs Bunny přihrává a celá kavalkáda hvězd z kreslených filmů Looney Tunes zaplavuje Space Jam. Parta Tune Squad vyzve Nerdlucky na basketbalový zápas, ve kterém se má rozhodnout, zda Looney Tunes zůstanou tady... nebo se stanou pouhou atrakcí ve vzdálené galaxii. Nerdluckové jsou ve výhodě, protože mají strašlivou tajnou zbraň - ukradli totiž umění největším hvězdám Národní basketbalové ligy jako Charles Barkley a Patrick Ewing. Ale to ještě není všechno, lidičky. Tune Squad má taky tajnou zbraň. A tou je ten nejlepší hráč na světě a v celém vesmíru! (Warner Home Video CZ)

dee-key

Já se u toho dobře nasmál, když jsem na to nedávno koukal. Jednak jsem si vzpoměl, jak mi táta musel v kině číst titulky, což nešlo moc dobře, protože furt spal a jednak jsou tem některý fóry fakt dobrý. Takže M.J. a B.B. vládnou. ()

OG_Swifty

Když šel Space Jam do kin, bylo mi nějakých 8-9 let... Space Jam byl všude - v televizi, v časopisech, v Happy Mealu - měl jsem i pogy s Monstrákama a byly sakra cenný! Film samotný jsem viděl ale o několik let později a jako malýmu se mi to líbilo - a možná i proto se mi to líbí i teď (na rozdíl od králíka Rogera). Trapný cameo Billa Murrayho se dá přežít, basketbalisti byli fajn. ()

Had6

Mně se to prostě líbí a nedám na tenhle film dopustit. Michael je jako vždy skvělý a Bugs Bunny s Daffy Duck taky několikrát skvěle zabodovali.... ()

Morloth

Ty tři hvězdičky jsou asi moc, ale animáci a Michael Jordan, můj dřívější basketbalista číslo jedna, si je zaslouží. I když animáci hráli o dost lépe. Občas to byla i sranda. ()

honajz2

O Space Jam mohu říct pouze to, že jsem ho pár let zpátky viděl, že to ušlo a že bych tomu dal 3* (a stejně si myslím, že jsem tu hodnocení kdysi měl a teď je pryč). Na nějaký podrobnější komentář bych to musel vidět znova. ()

Nach

Jako malý jsem tuto komedii miloval. A i když je ze scénáristického hlediska průměrná jak dubový pařez porostlý mechcem, tak se na ní i dnes kdykoli rád podívám. 70% ()

ad

Jasně, je to hovadinka o ničem a do kina bych na to pravděpodobně nikdy nešel, ale rád si přiznám, že jsem se několikrát zasmál (za což mohl většinou Bill Murray) ()

Crawler-D

Zasazení postaviček z Looney Tunes do celovečerního filmu s Michaelem Jordanem dodnes považuji za jejich nejlepší spolupráci s filmovým plátnem. Basketbalové scény pro mě navíc zůstávají vrcholnými sportovními okamžiky. ()

C0r0ner

Celkem fajn zábava o basketu s překvapivě dobrým Michaelem Jordanem, který musí sehrát zápas s Králíkem Buggsem a spol. proti vesmírným uzurpátorům. Tolik ke scénáři. Film ale má odpovídající stopáž a pěkně uteče, takže je lehce nadprůměrné hodnocení nasnadě. 70% ()

Dannysek4U

... protoze je baket muj zivot, jinak by to slo asi radikalne niz. Takze za Mikea, Sira Charlese, Bradleyho, Larryho Johnsona, Mugsyho a dalsi za 4 ()

MarekT

Jelikož patřím ke generaci, která v době premiéry patřila do cílové skupiny, cítím ve filmu trošku nostalgii po dětství. I dnes se dá na film dívat, ovšem takové nadšení z něj už na mě neuvidíte. Navíc si myslím, že původní starší krátké filmy byly lepší, například v tom, že tehdejší tvůrci se stylem humoru zaměřovali i na dospělejší publikum. Ovšem to neznamená, že Space Jam je výhradně pro děti - například odkaz na Pulp Fiction, který vám prckové těžko vysvětlí. I když tam děti asi žádnou vadu na kráse nenaleznou, už v mládí se mi nelíbilo, že Road Runner je upozaděn, lituji toho i dnes. :-) 60% ()

Pajky3

Jako dítě jsem to absolutně žral, každou chvilku jsem si to pouštěl na kazetě. Mám strašně rád postavičky a nejvíc nejlepší je Taz. Sice mě sport jako basket moc nebaví, ale takhle podanej byl zajímavej i pro mě. Navíc dokonalá písnička - I Believe I Can Fly. z čehož vyplývá perfetkní soundtrack ()

campix

Asi největší klasika mého dětství. Tenhle film jsem viděl tolikrát, že mu prostě nemůžu dát méně nežli čtyři hvězdičky i když vím, že kvalitou na to asi nebude mít. Ale pokaždé když ten film vidím, tak se vrátím do nějakých těch 8-10 let a je zase ze mě malý kluk a koukám na basket animáků s Michaelem Jordanem. Kult, který mě bude vždycky bavit. ()

O čem bude druhý Space Jam?

O čem bude druhý Space Jam?

22.10.2020

Na Twitter před pár dny unikla synopse pokračování Space Jamu, v němž legendárního Michaela Jordana nahradí basketbalista LeBron James. A zdá se, že filmové pokračování populární hrané i částečně… (více)

Druhý Space Jam má zelenou

Druhý Space Jam má zelenou

20.09.2018

Dvojka basketbalové komedie Space Jam se oficiálně hýbe kupředu. V hlavní roli vystřídá Michaela Jordana basketbalista LeBron James, asi nejzajímavější to ovšem je na producentské židli. Tam totiž… (více)

Space Jam 2 našlo režiséra

Space Jam 2 našlo režiséra

09.08.2018

Pokračování basketbalové komedie Space Jam, ve které se v roce 1996 objevil v hlavní roli legendární Michael Jordan, zdá se našlo režiséra. Studio Warner Bros. momentálně jedná s Terencem Nancem (An… (více)

Justin Lin natočí Space Jam 2?

Justin Lin natočí Space Jam 2?

03.05.2016

Basketbalová komedie, v níž se kreslení hrdinové od Looney Tunes spojili s Michaelem Jordanem, aby napráskali zlým mimozemšťanům, se dočká pokračování. Kdekdo si myslel, že je druhý Space Jam jen… (více)